Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska korai bagzás?

Agi91babe kérdése:

Macska korai bagzás?

Figyelt kérdés
A cicám most 7 hónapos, és január végén akartam ivartalaníttatni, hogy még a tavaszi párzási időszak előtt túl legyünk rajta, de délután óta elkezdett bagzani, teljesen meg van kergülve szegény. Az orvos szerint csak akkor lehet ivartalanítani ha vége a bagzásnak, és én is így tudom. Mivel tudnám mérsékelni a tüneteket, hogy ne legyen neki olyan kellemetlen?

2013. jan. 20. 01:00
 1/3 Mecse ***** válasza:
100%

7 hósan nem korai a tüzelés. Sajnos nem tudsz tenni semmit ebben a helyzetben, viszont remek dolog hogy csak egyszer fog megtörténni ez az egész és elviszed ivartalaníttatni.


Az egyetlen dolog amitől jobb lenne neki ebben a helyzetben és lenyugodna az a megtermékenyülés / párzás megtörténte, és bármennyire is lehetséges ezt elhitetni vele egy fülpiszkáló segítségével ahogyan külföldön rengetegen teszik mert ivartalanítás-ellenesek de a tüzelő cicát nem bírják elviselni... Én ezt nem ajánlanám senkinek sem, mert ilyenkor rendkívüli fertőzésveszélynek van kitéve a cica ha bármi effélével kísérletezik hozzá nem értő ember.


Tényleg az egyetlen dolog ami segíthet rajta ha azt hiszi hogy a missziója teljesítve van, így te nem tudsz érte semmit tenni most. Várj türelmesen, első tüzelés nem szokott hosszú lenni. :)

2013. jan. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, remélem így lesz.:) Semmiféle ilyen jellegű kísérleti módszerrel nem próbálkoznék, esetleg valami gyógynövényfélére gondoltam...
2013. jan. 20. 03:27
 3/3 Vicuska87 ***** válasza:

Semmit sem tudsz tenni!

Ha vége, akkor azonnal orvos, és kasztráció!

2013. jan. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!