Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy éves lassan és megint nem...

Egy éves lassan és megint nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Lassan egy éves a kislány cicám, Kyara. Amikor megkaptam 5 hetes volt, anyja eldobta magától. Sima házimacsek, de bent lakik. Eddig összesen kétszer pisilt nem az alomba, az is az első nap történt. Azóta rendes kislány. Csakhogy, két napja éreztem a fürdőszobában a macskapisi szagot. Anyum melózott, kisikáltam a szőnyeget, mire haza jött nem volt szag. Ma megint megcsinálta. Újra sika. Pedig eddig ilyet nem csinált. Na most ez frankó, hogy anyum nem tudja, de minden nap nem mondhatom azt, hogy kiborítottam a felmosóvizet...Meg hát ez így nem állapot. Az almát mindig takarítom, mindig tiszta neki. Még amikor rajta volt a testiség sem csinált ilyet. Tanácstalan vagyok. Ha anya veszi észre, hogy a fürdőszőnyegre pisil, lőttek a dolce vitának...:S Kérlek adjatok tanácsot!Előre is köszönet!
2008. jún. 2. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ez egy dac az állatoknál. sok kutya vagy macska mérgében csinálja, hogy egyedül kell lennie.

aztán lehet megszokás. ott azon a helyen mindig érez valamit amiért oda csinál. fújd be erös parfümmel, hátha elmegy az a szag amit ö érez.

2008. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy egyszer véletlen baleset történt, utána pedig ment a szag után, mert amit te nem érzel, azt ő igen.

Legtöbbször valamilyen lelki probléma okozza a mellépisilést-kakilást, aminek pontos okát nehéz kideríteni.

Sajnos, van azomban olyan macskabetegség, aminek ez az első tünete: alsó-húgyúti szindroma, ami hólyaggyulladást és kőképződést jelent. Ilyenkor a pisilés gyakori, de fájdalmas, ezért a cica elkerüli az almot, mert összekapcsolja a fájdalomérzettel. Figyelni kell, hogy nem próbál-e gyakrabban csepegtetni ide-oda, illetve nem véres-e a vizelet. Ha gyanú merül fel, akkor azonnal vidd orvoshoz, speciális tápokkal és gyógyszerrel kezelhető a probléma, de sajnos nagy az esélye a kiújulásnak.

Inkább reméljük, hogy csak rossz szokásról van szó!

2008. jún. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Jól töröld fel azt a helyet a fürdőszobában ahova eddig piszkított mindeféle fertőtlenítőszerrel, annak jó erős lesz az illata,remélhetőleg nem csinálja többet oda. Az alomját meg most, amíg nem rendszeresen használja, ne tisztítsd olyan rendszeresen (2 naponta) akkor hátha érezni fogja a pisije szagát, és odamegy elvégezni a dolgát:D
2008. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2008. jún. 3. 12:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem csak betegség, tüzelés miatt is lehet. Nálunk emiatt volt, és szintén a fürdőszőnyeget pécézte ki. Azóta is néha visszaemlékezik vagy nem tudom, de párszor lepisili még most is, főleg ha dacos valamiért. De máshová sosem...érdekes!:) Sokszor csinálom még azt, hogy a kád szélére teszem a szőnyeget, és csak akkor a padlóra, ha épp használni szeretnénk.
2008. jún. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!