Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fiú kismacska szopná az...

Fiú kismacska szopná az ugyanúgy fiú kicsit idősebb unokatestvérét. Normális?

Figyelt kérdés
4 hónapja van nálunk a két macska. A kisebbik olyan fél éves lehet, a másik 1 éves. Unokatestvérek, fiúk és egy helyről származnak. A probléma az, hogy a kisebbik folyamatosan szopná a másikat, akinek a szép szürke szőre teljesen bebarnult a hasán... Hogy tudnám leszoktatni erről??
2009. aug. 30. 23:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
Kend be a macska hasát hagymával, vagy ecettel, vagy olyan, erős ízzel, amit a szopni akaró cica nagyon utál! Édesanyám kezét akarta szopni egy macskánk, nem lehetett lerázni, aztán végülis így szeretett ki a megváltozott ízű kézből. :)
2009. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Első vagyok, még annyi hozzá, hogy ez a ragaszkodás-dolog érthető valahol, de jobb, ha inkább nem csinálja. :) Nem mondanám normálisnak... de gondolom, ezt a lehetőséget találta magának kiélni az ösztönét.
2009. aug. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
ecettel? az ki is marhatja a kiscica bőrét! miért nem akkor sósavval? te jó ég!
2009. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt olyan cicám aki eztcsinálta, de ő leszokott magától idővel. Gondolom az anyukának nem voltsok teje és próbálkozott máshol,vagy már evettsziládr táplálékot is és ez megmaradt benne ösztönkéntegydarabig. Már nem emlékszem pontosan ,mertsok alom volt.:)
2009. aug. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy kandúr cicám, aki egy újonnan hozott, párhónapos nőstény cicát "szoptatott", pontosabban hagyta, hogy az szőrcsomókat szopogasson a hasán. Mindkét macska hosszú életet élt, nem érte egyiket sem maradandó károsodás az incidenstől. Szerintem nem kell foglalkozni vele. Ha nekik jó, miért ne csinálják?
2009. aug. 30. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 cicám,először az én ujjam, kezem akarta szopni majd miután sikerült leráznom a saját mancsát kezdte (fiu), majd lett egy kislánycicám ő először a kutyát támadta be ilyen célból majd inkább adtam neki egy plüsst..azóta minden este azt szopja..engem már annyira nem zavar..csak néha mikor szinkronba nyomják :)szóval én sem tudom hogyan lehetne,bár szerintem az enyéimnek már menthetetlen a lelkük :D
2009. aug. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
33%
erős pista a pocijára
2009. aug. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
32%
Azért arra is gondoljatok, hogy a kiscica saját magát is nyalogatja mivel tisztálkodik. Még baja is lehet tőle, ha ecettel meg ilyenekkel kenik be!!!!!!
2009. aug. 31. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Na. Én mondtam elsőnek az ecetet. Némileg tiszta vizet öntenék a pohárba. Egyáltalán nem arról van szó, hogy rendszeresen, terápiás jelleggel kenegetni kell a macska hasát, sikerült egyeseknek félreérteni. Ha épp szopja az egyik a másikat, akkor levenni a szopó cicát az alanyról, és úgy bekenni, egész keveset, az íze miatt. Fél percen belül vissza fog jönni a kicsi, próbálkozik megint, megérzi, hogy ez nagyon nem okés ízű, és leszáll róla. Utána meg mosni le rögtön. Ennyi.

Egyébként dehogynem gondoltam arra, hogy a macskák magukat is szokták nyalogatni. Pont ez benne a lényeg, ugyan mi baja lehet attól, ha pl. hagymaízt lenyel, amikor a saját végbelét is tisztítja és a lehető legváltozatosabb baromságokat tudja összeenni a szabadban. Remélem így érthetőbb.

2009. szept. 2. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
*végbélnyílását
2009. szept. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!