Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen a macskád jelleme?

Milyen a macskád jelleme?

Figyelt kérdés

Az én Lány macskám például:

Garfield típusú lustaság (sokat alszik, és csigalassúsággal mozog)

nem szereti a többi macskát, velük veszekvős és sértődékeny

De alapjáva véve viszont egy írtó türelmes és nyugis állat (egyszer véletlen ráöntöttem a teát, és aludt tovább xD)

nem egy bújós, ölben megmaradós fajta

mindig halk és elegáns

sokat beszél (általában nekem), a legkülönfélébb hangokon, ezt is mindig halkan

utálja, ha uralkodni próbálok fölötte

elég ha emberhez méltón szólok neki, utánam jön

ha hazaértem megelőz, előttem sétál a szobám felé és várja, hogy kövessem

esténként ha "nem fekszem le időben" nyávog, hogy feküdjünk le

velem alszik, és csak akkor kel fel mikor én is

ha valami "rosszat" teszek megfogja a kezem, vagy a fogai közé helyezi a bőröm, de még soha nem bántott

szereti ha énekelek

imád számítógépezés közben a kezem mellé ülni

alvás közben meg a vállamra/oldalamra

ha napközben lefekszek, nem érti mi bajom és rögtön aggódva jön megvizsgálni


2013. jan. 23. 16:48
 1/4 anonim válasza:

Nekem két cicám van, mindkettő kandúr. Az egyik kölyök, a másik idős ivartalanított.


Az idősebb nagyon nyugodt, kevésbé játékos (és korábban sem volt az). Viszonylag beszédes, és ha rászólok, sajnos akkor sem hagyja abba. Sokszor már ordít, de ő sem tudja, miért ... Állandóan csöpög a nyála, ha dorombol. Nagyon hangosan tud dorombolni :) "Sündörgős" típus, dörgölőzős, de egyáltalán nem bújós. Szinte "beszél" hozzám, rengeteg hangsúlyban, és formában. Nem szeret ágyban aludni mellettem, inkább a földön egy plüss teknősbékán. Egyáltalán nem ölbevaló macska, inkább független, mint én. Nyáron, ha napozok, mindig ő is odafekszik mellém, és együtt napozunk... Bár ő hamarabb be szokott menni a hűvösbe.. :) Igazi, hatalmas, nagy termetű macska, de nem nagy étkű, és nem is kövér. Barátságos, mindenkihez odamegy (ezért féltem is, hogy egyszer elviszik). Ivartalanításából adódóan nem harcos és elmászkálós - csajozós típus, de a területét megvédi más macskáktól. Nagy vadász, egértől a lótücskön át, a gigantikus mezei pockokig és az egerekig mindent megfog, és előszeretettel hozza a küszöbre ajándékként :) Lefekvés előtt állandóan "dagaszt", amit nem szeretek, mert kikarmolja az összes huzatot és egyebet ... De egyébként egy nagyon jó cica, és remélem még sokáig velünk lesz. :)


A másik, a kölyök:

Bújós. Nagyon, nagyon bújós. Mosolygós, kedves, huncut, ravasz, játékos, pörgős, mint egy igazi kiscica. Nem nyávog túlzottan, inkább édesen nyöszörög. Sokszor emberi vonásokat fedezek fel rajta, mikor például alszik, és felébresztem... Teljesen olyan hangot ad ki és olyan fejet vág, mint az emberek (én) amikor felébresztik őket :) Puhacicapocakú, beles kis jószág, aki nagyon szófogadó. Ha rászólok, vagy jelzem neki hogy elég volt, abba hagyja. Néha viszont nem tudja hol a határ, és van, hogy az idősebb macskák már abszolút nem akarnak vele játszani, de ő csak erőlködik, meg ugrál, és harap ... Aztán persze sírás a vége... Egy szösszel is el tud játszani órákat, főleg hajnalban szeret ugrálni, és kaparászni a padlószőnyeget (...). Kiszedi a zsepit is a kukából, és azt dobálja, tépi, cibálja, de az asztal lábát is kihívónak tartja :) Lépcsőn megy, mint a tank, farka az égben, rohan, mint akit üldöznek...Aztán vissza. Egyszer attól félek, félrelép, és legurul. És mosolyogva alszik, a legelképesztőbb pózokban :)

2013. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mecse ***** válasza:

A macskám olyan mintha valaki azért hozta volna létre az összes jellemzőjével együtt hogy az én macskám legyen :).


Rendkívül beszédes, meg sem tudom számolni hányféleképpen tud nyávogni nyüszögni kurrogni kerregni mekegni (!), olyan repertoárja van hogy mindenkit elbűvöl és meglep vele.


Mindent kommentál, ha vécéznie kell azt is elmondja öblösen nyávogva, majd amikor végzett, ezt is közli.


Visszabeszél ha valami nem tetszik neki, ha rászólok hogy "nem", visszakiabál mint aki mélységesen fel van háborodva.


Rendkívül érdeklődő, bármilyen új objektum kerül a lakásba azonnal ott terem, olyan mint egy kutya, az orrlyukai csak úgy tágulnak amikor nyitott szájjal végigszimatol valamit, ami általában ilyen 30 perc- egy órát vesz nála igénybe.


Úgy gondolja hogy van köztünk egy láthatatlan kötél ami biztosítja hogy sose távolodjon tőlem 2 méternél messzebbre. Amennyiben ez mégis megtörténik mert ne adj' isten ki merek menni a wc-re amíg alszik, akkor úgy elkezd károgni (igen, azt is tud, félelmetes) hogy attól félek az állatvédőket fogják rám hívni a szomszédaim.


Kedvenc alvóhelye én vagyok, illetve rajtam szeret aludni ami gyakorlatilag megakadályoz engem abban hogy bármi egyebet csináljak. Ilyenkor megvárom amíg nagyon lelassul a légzése és lehelyezem a kanapéra. 10-ből 9-szer ez működik és fel sem ébred rá, egy alkalommal pedig kitörő nyervogással adja tudtomra hogy most aztán megbocsáthatatlan dolgot tettem és olyan kómás fejjel mászik rám vissza mint aki azt sem tudja macska-e vagy orangután.


Nagyon érzékeny állat, nem szereti amikor ideges vagyok és labilis, rá sincs jó hatással. Ha szomorú vagyok akkor extra erőbedobással bohóckodik, mintha érezné hogy utána jobb kedvem lesz.


Megérzi ha alacsony a vércukrom, van egy speciális nyávogása erre a célra, így szó szerint "vigyáz rám" amikor jelez.


Abszolút nincs szüksége térre, nem várja el hogy hagyjam békén. Mindig a közelemben van, amíg ezt gépelem a bokámat ölelve aluszik :).


Nagyon békés állat, az agressziónak a csírája sincs meg benne.


Az idegenekkel szemben közömbös (nem extra barátságos sem nem agresszív), érdeklődik, de simogatni nem hagyja magát.


Egyedül nekem dorombol, senki másnak nem, még olyanoknak sem akiket gyakran lát és "ismer".


Kedvenc dagasztó helye a nyakam / mellkasom, amitől folyamatosan úgy nézek ki mintha kiütéses lennék :D.


Nincs semmilyen rossz vagy idegesítő szokása, nagyon okos, rendkívüli érzékenysége miatt nagyon könnyen tanítható / nevelhető, aki belép hozzánk az el szokott képedni rajta hogy mennyire "jó" cica. Pontosan tudja hogy mit szabad és mit nem, csak van hogy azt választja hogy lekakkantja :D.


Minden lehet játék a számára, egy darab papírral is tudunk játszani meghatározatlan ideig, csak kreatívnak kell lenni, mert hogyha valami hosszabb ideig ismétlődik azt hamar elunja.


Bármilyen tápot amit elé teszek, vállalkozó kedvűen kóstolja meg, mivel kölyökkorától ehhez szokott, semmit nem utasít vissza, nem finnyás, nem "díva".


Szeret utazni, szereti a hordozóját, nem bánja sem a kocsit sem a vonatot sem a buszt, azt viszont igen amikor idegen emberek benyúlkálnak hozzá a boxába a rácson át, akkor megpróbál olyan picire összehúzódni amennyire ez fizikailag lehetséges.


Nem szeret magasra mászni, legtöbb bútorra fel sem ugrik.


Hú lehetetlen így mindent leírni szerintem, de a lényeg az hogy én baromi szerencsés vagyok mert meg vagyok áldva egy (számomra) tökéletes cicával :).

2013. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
:)) Ezek nagyon klasszak, jöhetnek még!! Az enyém is ilyen aktívan kommunikáló közlékeny egyén. És ne aggódjatok, bármennyit írtok, elolvasom... :D Nekem is eszembe jutott még csomó minden, amit nem írtam le.
2013. jan. 23. 18:26
 4/4 anonim válasza:

nekünk van két sziámink plusz egy maine coon. a maine coon fiú kölyök a két sziámi pedig lány mind a 3 ivartalanítot.

a sziámink természete kiszámíthatatlan és nem tudni mi lsz a következő reakciója de az egyik az idegenekre fúj morog köpköd amit el lehet képzelni. a másik mint mondtam kiszámíthatlan de alapvetően nagyon tündéri cica. a maine coon pedig csak engem szeret másoktól pedig fél de nagyon amúgy ő is nagyon tündéri aranyos cica

2013. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!