Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hat hónapos kiscica lehetséges...

Hat hónapos kiscica lehetséges, hogy 2.1 kg?

Figyelt kérdés

November végén - december elején jött hozzánk egy kandúr kiscica, akit kidobva, betegen egy cipősdobozban találtunk. Meggyógyítottuk, és szeretnénk ivartalaníttatni. Hat hónapos kora után, ahogy kell. De nem vagyok nagy macskás, inkább kutyás vagyok, és a méretéből nem tudom megállapítani, hogy hány hónapos lehet ... Valamelyik nap lemértem, és 2.1 kg-ot nyomott.

Szerintetek?


2013. jan. 23. 16:55
 1/4 Mecse ***** válasza:

Állatorvos megállapítja hogy mennyi idős, oltások végett úgyis el kell(ett volna már) vinni.


Az remek hogy ivartalanításra készültök, és tévhit hogy 6 hós kor alatt nem lehet, simán lehet 6 HETES kortól is, régi berögzült dolog az hogy árt bármit a macskának ha korábban kerül rá sor. Olyasmi tévhit mint hogy egyszer kölyköket kell világra hoznia hogy ivartalanítható legyen.


Egyébiránt lehet egy hat hónapos cica 2.1 kiló.

2013. jan. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást! :)
2013. jan. 23. 17:32
 3/4 Platypus ***** válasza:
Ha kiskorában kevés vagy rossz kaját kapott, és beteg is volt, akkor jóval idősebb is lehet ilyen súllyal. Mutasd meg dokinak, úgyis meg kell vizsgálnia a műtét előtt. A kora biztosan megfelel, de ha az egészsége nem százas, akkor valószínűleg előbb rendbe kell hozni.
2013. jan. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is találtam egy cicát még szeptemberben. Az állatorvos sem tudott csak nagy kb-t mondani a korára, mert idézem "besült" a macska. Nemigen evett, stb. Kicsi nyamvadt teste, égnek álló szőre volt, az arca elég szép volt. 5 hónaposa kora körül vált fogat, itt lehet saccolni. Az enyém kb 6 hónapos, most 2 kiló. Most azt mondja az állatorvos, hogy gyönyörű, és valószínűleg brit cica is van az ősei közt. :) Lehet 2 kg, főleg, ha benti, és kevesebbet mozog. A házi macska súlya 2 és 7 kg közötti felnőtt korban.
2013. jan. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!