Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehetne megváltoztatni...

Hogyan lehetne megváltoztatni a viselkedését?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy panelban élek, és van egy cicám. Most karácsonykor múlt 3 éves, kiskora óta nálunk van. És az a baj, hogy nem lehet így 'babusgatni'. Felveszem az ölembe, és mondjuk 30 másodpercig ott marad,utána meg már ugrik is le az ölemből, ha nem engedem, akkor meg megharap, vagy megcsikar. Ha fekszik valahol, és elkezdem simogatni, akkor egy ideig tűri, aztán elmegy onnan, hogy ne simogassam. Vajon miért csinálja ezt? Nem lehetne valahogy egy kicsit megnevelni, hogy ne legyen ennyire, ahogy én szoktam neki mondani 'nagyképű'? Nincsennek ötletek?:/

2013. jan. 25. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Velem a szomszéd cicája volt ilyen. Szép türelmesen bántam vele, csak addig szeretgettem, amíg láttam, hogy neki is jó, ez eleinte csak néhány másodperc volt. Kb. 1 év kellett hozzá, hogy mostmár ő provokálja a szeretgetést, sőt viszonozza is dörgölőzéssel, dorombolással.
2013. jan. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam 3 éve van egy (felnőttként)mentett cica. Imádja a simogatást, de csak úgy, hogy fekszik mellettem, így képes akár egy óra hosszat is ott maradni.Ölbe, kézbe hiába veszem, rögtön megfeszíti magát és leugrik.Próbálkoztam néhány ötlettel, nem sikerült. Most már beletörődtem, ő ilyen. Van még egy, szintén mentett cicám, ő pont az ellenkezője: ahogy leülök, már jön is és befészkel az ölembe. Emberben is van olyan, aki nem szereti a babusgatást.
2013. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Igen, én is próbálkoztam ezzel, hogy csak addig, amíg ő akarja. De nálam semmi fejlődés nincs..://

Második válaszoló: Igen, már én is kezdek beletörődni, hogy Elza ilyen. Bár nehéz, mert úgy szeretném hogy egyszer ő jöjjön oda, és doromboljon, stb..:/:)

2013. jan. 25. 18:21
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok: Ha nagyon szükség lesz a szeretetére, segíteni fog. Nekem tavasszal elszökött a másik cicám. Egy hónapig nem tudtam merre van, nagyon aggódtam miatta. Esténként az ágyban fekve olvasni szoktam. Egyik este odajött az addig tartózkodó cica, feljött mellém, majd rövid toporgás után ráfeküdt a mellkasomra és úgy dorombolt, mint egy traktor. Kb. egy óra hosszat feküdtünk így, nem mertem megmozdulni sem. Bekövetkezett az, amiről addig csak olvastam: mintha elvett volna a bánatomból, másnap sokkal könnyebb lett a szívem. (egy hónap után előkerült a csavargó is)

Pár hete beteg voltam, nem tudtam felkelni, akkor újra lejátszódott ugyanaz: odajött, rámfeküdt és dorombolt nekem.

2013. jan. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, mikor beteg voltam én is észre vettem ugyanezt. Oda feküdt mellém, és egyfolytában dorombolt, és dörgölőzött. :) Akkor megnyugodtam. Szeret ő, csak máshogyan mutatja ki.:D
2013. jan. 28. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!