Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire van kellemetlen...

Mennyire van kellemetlen szaga a macskaalomnak egy szobában?

Figyelt kérdés
Nemsokára kapok egy kiscicát, akit a szobámban fogok tartani legfökép, és azt szeretném megtudni hogy a macskaalomnak mennyire van kellemetlen szaga? Illetve hoogyan lehet ezt csökkenteni stb? Cicatartóktól tipp ?
2013. jan. 26. 01:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyet használsz és milyen időközönként cseréled. Én a kakit rögtön kilapátolom egy zacskóba, és kidobom, amint látom, így nem büdösödik. Ezt mindenképp javaslom. Homokot ne használj alomnak, mert egyrészt azt széthordja a mancsán a lakásba, másrészt nagyon büdös lesz a cicapisitől. A szilika alom a legjobb, bár kicsit drága, az beszívja a vizeletet ès nem lesz büdös, nem kell gyakran cserélni se. Olcsóbb a kavicsos alom, de viszont rendszeresen 1-2 naponta cserélni kell a higiénia érdekében. Ha ezeket hasznàlod így, nem lesz büdi, max akkor, ha épp kakilt, mint ahogy az embernél is előfordul, hogy büdi lesz utána, kis szellőztetés kiviszi. :) Az alomtálcát hetente legalább egyszer mosd meg fertőtlenítőszerrel. Fontos még, hogy az alomtálca mérete akkora legyen, hogy a cic kényelmesen megfordulhasson benne, különben lehet nem fogja használni. Valamint nem szabad az ennivalója közelébe tenni, az ember se a wc-n eszik, a macskák is így gondolják, ha egymás mellè teszed, nem szívesen fogja használni. Szobatisztaságot hamar megtanulják, első nap legyél vele, ha látod, hogy vécéznie kell, rakd rà az alomra, érteni fogja. Onnan tudhatod, hogy olyankor a földet szaglássza, és mereven, egyenesen felfelé áll a farka. Ha használta, adj neki jutalomfalatot, dícsérd meg. Ha rossz helyre kakil, ne bántsd, ne dugd bele az orrát, mert pont az ellenkező hatást váltod ki. Olyankor szidd le hangosan, a hangsúlyodból érzi, hogy rosszat tett. De ezt rögtön utána szabad csak, különben nem fogja èrteni, miért kapja a szidást. A cicák tiszta állatok, ha nem tiszta az alomtálca szintén nem fogják használni. A hímeket ivartalanítani javasolt, mert miután ivarérettek lesznek szagos lesz a vizeletük, és spriccelni is fognak. A szobában tartott cicát mindenképp féregtelenítsd, amint megkapod, hogy ne kaphass el tőle ilyesmit. Valamint még kiskorában szoktasd hozzá a fürdetéshez, a házban tartott állatokat nem árt néha megfürdetni (macskasamponnal). Ha egyéb kérdésed van, írj! :)
2013. jan. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én semmiképp nem raknám szobába. 2 macskám volt, mindkettőnél a fürdőszobában volt az alom. Minden nap cseréltük mégis szagos volt. Mindenféle almot kipróbáltunk.
2013. jan. 26. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gondolom nem ivartalanított macskád volt..
2013. jan. 26. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintem mindegyik alom büdös. Talán egyszer vettem olyat, ami kb vizeletet elbírt anélkül, hogy érezni lehetett volna
2013. jan. 26. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Szerintem az almot rakd a fürdőszobába, mert az sajnos büdös.

Én próbáltam bolti almot, de nem sokat segített, érdekes mód az otthoni homok viszont jól működött!

Lehetőleg minél nagyobb almot rakjál neki, mert ellenkező esetben a kis ügyetlenek mellé csinálnak.

Ha már látod, hogy sokszor használt vagy nagyon érezni a szagát cserélj almot.

2013. jan. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mecse ***** válasza:
77%

Hát ez érdekes hogy mindenkinek érezni az almot, biztos csodamacskám van. Én panelban lakom és a fürdőszobámba örülök ha én beférek, nemhogy macskaalomtálca (egy ragdollnak).


Szóval nekem a nappali sarokkanapé által elhatárolt sarkában van az alomtálca, és olyan mintha ott sem lenne.


Bentonitos csomósodó almot használok, Premiere Excellent, Fressnapfban lehet kapni. Használtam kukorica alapú természetes csomósodó almot is (World's Best Cat Litter-t), azzal sem lehetett érezni. Ezek mondjuk nem olcsó almok, de előttem már volt szó róla hogy minden alommal érezni a szagokat, lehet hogy csak szerencsés vagyok akkor ezekkel vagy a cicám ilyen szagtalan macska :D. Mindennap egyszer vagy kétszer szedem ki a gombócokat és a kakit belőle, és annyiból tudom hogy a cicám vécézik / vécézett, hogy hallom ahogyan kapar.


Egyébként ivartalan kandúr.

2013. jan. 26. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vicuska87 ***** válasza:
47%

MIndenképpen ivartalanítani kell majd a cicát!

Abszolút nincs szaga az alomnak, ha olyat veszel! Nekem is a szobába van, mivel a bérházban mini fürdőszoba van.

Premiere excellenet illatosítottat, vagy white sensation fajtáját használjuk. Kiváló mindkettő!

2013. jan. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem szilikagéles almom van, egy macskának egy hónapra kb 1500Ft-ból kijön, nem mondanám drágának. Ivartalanítattni kell a macskát, akár benti, akár kinti, így nem lesznek hormonok a vizeletben, nem lesz szaga az alomnak. Ha frissen belekakil, annak van szaga, ha nem sikerül neki rendesen betemetni, de azt egyből ki szoktam venni. Nekem az alom az előszobában van, de ott sincs büdös egyáltalán.
2013. jan. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha kandúrt kapsz feltétlenül ivartalanítsd.


Nekem két macskám volt egy kis lakásban, sosem volt büdös a macskaalom, pedig nem szuperdrága almot használtunk. A kakit ki kell szedni ahogy meglátod, meg a pisis részt is, majd töltsd fel a tálcát hogy legyen benne elég alom. Néhány naponta szedd ki az összes almot és fertőtlenítőszerrel mosd ki a tálcát, így nem lesz semmi szaga.

2013. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi a hozzászólásokat!

macska wc-t vettünk neki, ami ilyen doboz szerű... remélem jó lesz

és sajnos csak a szobába tudom rakni az almot, mert a családtagjaim nem biztos, hogy örülnének neki ha a fürdőszobába tennénk, + elég kicsi is ahoz, hogy elférjen ott sajnos

2013. jan. 27. 02:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!