Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti hogyan tekintetek a macskát...

Ti hogyan tekintetek a macskátokra? (gyerek/kedvenc/társ stb. )

Figyelt kérdés
Mint ha egy gyerek lenne? Vagy ő kis házkedvencetek? (jaj, de utálom a "kedvenc" kifejezést -_-) Vagy úgy tekintesz rá mint egy társa? Barátra? Egyenragú félnek tekinted, vagy "csak" egy alsóbbrendű állatnak? Vannak előítéleteid? (sokaknak vannak macskokkal kapcsolatban) ... és még sorolhatnám végtelenségig, de remélem értitek mire gondolok. :)
2013. jan. 27. 00:54
1 2
 1/17 anonim válasza:
Nekem sajnos most épp nincs macskám, mert tömbházlakásban élünk, de volt már több is régebb. Mindegyikre mint imádott édi kis befogadott állatkára tekintettem, akit elkényeztettem. Semmiképp nem mint gyerekre vagy egyenrangú félre :) Imádom a macskákat olyan édesek tudnak lenni.
2013. jan. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszerűen egy külön személynek tekintem, akit szeretek, illetve az a feladatom, hogy kitaláljam az igényit, és hozzájuttassam. Mondhatnám azt is, hogy olyan mint a gyerekem, de végülis nem egyértelmű, hogy melyikünk dédelgeti a másikat. Kicsit úgy is tekintek rá, mint egy babára, akit hurcolgatni kell, meg betakargatni. Valahányszor összefutunk a lakásban megsimogatom, vagy ölbe veszem. Az állatorvosunk szerint én vagyok az "apukája".

25/F

2013. jan. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
ja igen, az lemaradt, hogy én tök egyenrangúnak tekintem magammal a cicámat, azzal a megkötéssel, hogy nyilván nem úgy kommunikál mint én, illetve nem ember vagyis számra ezek az emberi dolgok, mint társadalmi rend, lakáskultúra, bútorok rendeltetése, napirend stb semmit nem jelentenek. Így nem is erőltetem rá. Vagyis ha például szétszedi valamilyen tárgyamat, akkor nem őt hibáztatom, hanem maximum magamat, mivel ő nem tudhatta, hogy nekem az a tárgy mire kell, valamint a tulajdon fogalmát sem ismeri, tehát már azt sem értené, hogy "nekem az a tárgy".
2013. jan. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
fél éve halt meg a cicám,azóta nincs. barátként tekintettem rá. :)
2013. jan. 27. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Igazából furcsa kérdés:) Ám volt bnőmmel együtt laktunk volt 2 közös cicánt elejétől fogva különváltunk és velem maradt mind a 2. és ha ők nincsenek lehet én se lennék mert csak az tartott egybe hogy ők ne maradjanak egyedül.Szóval bármennyire hihetetlen nagyon sokat számít egy háziállat4Én mondhatom hogy ők mentettek meg.És egyenrangúnak nézem mivel szobacicák így nincs semmi tiltva nekik!Nem lopnak nem is sunyik.Cserébe övéké a lakás ugyanúgy.
2013. jan. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
utolsó vagyok és 23éves srác vagyok!
2013. jan. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én egyenrangúnak tekintem őket...hát ők már nem engem :) Teljesen uralkodnak mindenen és mindenkin de olyan édesek ilyenkor :D

Szinte már úgy tekintek rájuk mintha babák lennének, szinte a gyerekeim. Mindent megkapnak. Imádom őket babusgatni,ölelgetni,ha alszanak betakarom őket xD Komolyan már szinte beteges vagyok :P Vagy más is így bánik a cicáival? :O Remélem nem vagyok ezzel egyedül :) Bárkinek akinek eddig mondtam, hogy mennyire szeretem őket hülynek nézett -.- :)

2013. jan. 27. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a macskám a szőrösebbik gyerekem, barátom, vigasztalóm, bohócom, házőrzőm, házigazdám, őrangyalom (tűz- és szénmonoxid-riasztóm és a gyerek mellé abszolút megbízható légzésfigyelő).
2013. jan. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Mecse ***** válasza:
100%

Klassz kérdés :).


Nekem a cicám a négylábú pajtásom / barátom és lakótársam, azt hiszem ezek állnak a legközelebb ahhoz ami ő.


Én állatként tekintek rá (ettől még nem alsóbbrendű, az emberek 90%-ánál jobban szeretem), semmiképpen nem gyerek vagy efféle, tisztában vagyok vele hogy macska, ettől még a fentiek állnak :). Ezzel együtt kabaréműsor-szolgáltató is, aki kihúz a trutyiból amikor elcseszett kedvem van, akinek láttán nem bírok nem vigyorogni még akkor is amikor kedvem sincs kiszállni az ágyból, illetve ha a 6-7 kilójával a mellkasomra ül és az arcomat dagasztja akkor nem igazán van más választásom mint hogy mosolyogjak amíg a tenyérnyi mancsait nyomogatja a számba :DDD.


Rengeteg vidámságot és szeretetet kapok tőle illetve köszönhetek neki és úgy gondolom vigyáz rám bizonyos értelemben azzal hogy extra jókedvet csempész az életembe plusz ahogy egy másik kérdésre is írtam, amikor alacsony a vércukrom azt is jelzi, amivel a szó legszorosabb értelmében is áll hogy vigyáz rám.


Nagyon szottyosan fog ez hangzani, de el sem tudom képzelni már nélküle a mindennapjaimat :).

2013. jan. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Imádom a macskám, kényeztetem, nem tekintem alsóbbrendűnek egyáltalán. Barátként és gyerekként kezelem. Sokkal jobban szeretem, mint az emberek nagy részét. A depresszióra hajlamos embereknél pl. nagyon sokat segít egy állat társasága, aki mindig szívesen odabújik melléd, csak ajánlani tudom. :)
2013. jan. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!