Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni róla? (többi lent)

Figyelt kérdés

9 hónap körüli nőstény cicámat kb. 2-3 hetes korában találtam egy elhagyott területen az árokpartra dobva. Hazavittem, nevelgettem, teljesen szobatiszta volt, makk egészséges, 3 másik macskámmal jól kijön. Január elején ivartalaníttatni vittem másik nőstény cicámmal együtt. A műtét után 5 napot a lakásban töltöttek, nem volt semmi gond (benti-kinti cicák), alomba végezték a dolgukat. Varratszedés után már kiengedtem őket, azóta viszont ha bejön a lakásba, az az első neki, hogy felugrik a virágba és oda kakil. Ha ezen túl van, utána akár napokig lehet bent, mindig az alomba megy. Próbálkoztunk már a virágföld letakarásával is, de azt is lelökte.


Mért csinálja? Ivartalanított nőstény cicaként jelölne (nem hallottam még ilyenről)?

Hogyan tudnám leszoktatni erről? Még régen hallottam, hogy van valami növény, amit elültetve a macska nem megy oda többet. Tudtok erről valamit, neten nem igen találtam semmit.

Minden választ nagyon köszönök előre is!


2013. jan. 27. 18:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha csak kakil, az nem jelölés (jelölésnél spriccelnek, nekem van olyan nőstényem, aki csinálta). Cseréljétek ki a virág földjét teljesen, mert a szag miatt jár oda. Utána az új földre tegyetek kavicsot, hogy ne tudja kaparni a földet. A növény, amit kérdezel, kerti növény, de sokan mondják, hogy nem mindig használ.
2013. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A macskát nem érdekli a növény (kivéve ha mégis, de akkor annak csúnya vége lesz :)), simán odakakál a cserépbe. Tegyétek el a virágot máshová, vagy tegyetek rá nagy köveket, amit nem tud elkaparni és megoldódik a probléma. Szerintem ez nem jelölés, csupán szeret oda járni. Hogy miért nem állandó jelleggel, azt nem tudom megmondani.
2013. jan. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem kipróbálhatsz valami citrusos illatot is...tegyél a cserépbe egy tálkát, amiben citrom-illóolaj van...nálunk a mcskák utálták a szagát. Ja, az ecetet sem szeretik.
2013. febr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!