Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak ez ellen?...

Mit csináljak ez ellen? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nem régen kaptam meg az új szobamacskámat. 25 hetes lány cica, és eleinte agyon jól viselkedett éjszakánként, nem rohangált, nem hangoskodott. Az utóbbi pár napban viszont, mintha kicserélték volna. Folyamatosan megy, csörömpöl mindennel amit talál, és nem hagyja abba. Képtelenség elaludni tőle. Lefárasztani se lehet, rengeteg energiája van. Tudtok valami tippet hogy mit csináljak vele, vagy inkább bele kell törődnöm, hogy nem fogok tudni eleget aludni mostantól? :D

2013. jan. 27. 22:38
 1/8 _.-Akv-._ ***** válasza:
0%
Ne tarts házban macskát.
2013. jan. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alaque ***** válasza:
100%
Törődj bele. A macska addig jó, amíg idétlenkedik. :D Mi kizárjuk a szobából a macskáinkat, ha hangoskodnak.
2013. jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezekszerint ő ilyen :)

Nekem is volt ilyen cicám, nem mindig könnyű velük :)

Gondolom az első napokban csak azért nem csörömpölt éjszakánként, mert nem mert, de most már megszokta az új környezetet, és jaj nektek :D

Azt próbáld ki, hogy ne hagyd nappal aludni, mindig térítsd el valamivel. Valamikor csak kell aludnia neki is, és ha nappal nem hagyod, akkor majd éjjel fog. Egy idő után valószínűleg megszokja és beáll a rend.

2013. jan. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyire le fog majd nyugodni azért idővel, most van a legaktívabb korban.

Ivartalanítás után is lenyugszanak egy kicsit.

2013. jan. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A macskák éjszaka éberek, azért csinálja. Próbáld meg nappal nagyon lefárasztani, alvás helyett játsszon akkor is. Vagy zárd ki a szobából, ha egyedül van lehet hamarabb lenyugszik. Még fiatal is, később hozzászokik, hogy éjjel nyugalom van.
2013. jan. 28. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló volt, október elején találtam egy nagyon helyes kölyök cicát (kb 4 hónapos lehetett) haza hoztam, az 1. héten semmit nem csinált lényegében csak aludt, ült, tehát elég nyugodt volt, mindig lehetett simogatni, meg játszani vele. Aztán a nagyságos Úr belakta a lakást és volt, hogy kő kövön nem maradt mire haza értem. Esténként együtt alszunk, de volt, h sokszor felébresztett, játszani akart, mert ő már eleget aludt, ilyenkor kiraktam. Még ma is előfordul, de inkább már csak azért kelt, mert menne pisilni... Az a legegyszerűbb ha ilyenkor ki van rakva és már nincs visszaengedve. Én végül is örülök, hogy aktívabb jellem mert így látni, hogy jó a kedve és nincs semmi baja. Tehát fogadd el, hogy ilyen a cicád, max ne enged be magadhoz estére, vagy ha rossz rakd ki. :)
2013. jan. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
okés, köszönöm! akkor rámegyek a lefárasztós taktikára, hátha :D amúgy tegnap egy órányi tombolás után lenyugodott, és lefeküdt szépen aludni, amikor meg már én nem voltam álmos. de imádom :D
2013. jan. 28. 13:42
 8/8 Alaque ***** válasza:
70%
Kifárasztani úgysem tudod. Öt percig nem figyelsz rá, és már alszik is. :D
2013. jan. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!