Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kiscicát válasszak?

Milyen kiscicát válasszak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Végre elhalálozott a szomszéd kutyája, amelyik eddig megette és megölte az összes kiscicám. Tudom nem szép dolog ennek örülni, de mégis mindig megölte a kiscicáimat, sokszor úgy, hogy átszökött a kutya a mi kertünkbe és itt ölte meg nálunk...


Most végre vehetek magamnak egy kiscicát, de nem tudom milyet.


Hátha ez segít: Én alapból lusta vagyok, sokat fekszek itthon, amikor tanulok akkor sokat fekszek, ülök a szobámban, ám ha lenne, akkor sokat játszanék vele.


Valami olyan kéne, ami viszonylag szelídebb, nem főnökösködő, szeresse a családot, gyerekkedvelő legyen.


Árban maximum 40.000 FT-ig mennék el, TK nem kötelező, hogy legyen, csak fajtatiszta legyen.


Köszönöm szépen! :)



2013. jan. 28. 16:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Vicuska,és az utolsó válaszoló jólmondja.Add ki a 80 rugót ha teheted.Egyszer kell csak megvenned.Annyi rosszabbra is költhetnéd azt a pénzt...
2013. jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

úgy kb. az 5. hozzászólóhoz: A maine coon macska nem csak fekszik egész nap...(nekem tenyészetem van, csak tudom)


Én is a sziámit tudom ajánlani vagy az orientálist. De amúgy, ne járj úgy mint egy ismerősöm hogy azt mondták neki egy kiscicára hogy maine coon. Azt meg is vették jó pénzért aztán kiderült, hogy csak egy sima házicica. Amúgy rendes tenyésztő nem fog törzskönyv nélkül cicát adni, akármilyen fajta is legyen.

2013. jan. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Mecse ***** válasza:

Hm, nem kötekednék, de sem a keleti sem a sziámi nem kifejezetten a nyugodt temperamentumáról híres jószág (általánosságban!!!), kifoghatsz olyat ami nyugisabb lesz, de nem ez az általános. Az ugyancsak fontos hogy a gyerekek nyúzását a kisebb testű nagyon mozgékony cicák abszolút nem viselik el, nem is ajánlják általában olyan helyre őket, ahol kisebb gyerek van, mert nincs "türelmük" hozzá.


Legnagyobb részben egyéniség-függő a dolog egyébként. AZ pedig hogy nem kötődik a macska az emberhez vagy az emberekhez az hatalmas tévhit, én utazom a macskámmal rengeteget, mindenhol otthon érzi magát ahol én ott vagyok, nem pedig egy helyen ahol lakunk mondjuk.


Amely cicák higgadtak-nyugodtabbak barátságosak, gyerekeknek tűrnek dolgokat és nem akarnak minden másodpercben játszani azok a nagyobb testű cicák általánosságban(!), illetve a perzsa például, vagy a brit, vagy a skót lógófülű pl. jó választás lenne.


HA van macskabiztos kerítésed, és HA tenyésztőtől veszed.


Egyébként lesz egy fajta jellegű keveréked 40.000-ért, mikor lehetne ugyanolyan keveréked ingyen, menhelyről. Szóval ha nem kell papír akkor ne akarj fajtatiszta cicát, ha pedig kell, akkor tenyésztőtől vásárolj. Ne támogasd a szaporítókat.

2013. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
így van.Perzsát vegyél sztem.
2013. jan. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
"mert nagyon tetszenek" HAHH! Te semmilyet...
2013. jan. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!