Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi történik a lánymacskáknál,...

Mi történik a lánymacskáknál, miután volt hancur a kandurral?

Figyelt kérdés
Mármint hogy mennyi ideig tart a vemhesség, hogy viselkedik, mit egyen, hogy egészséges kiscicák legyenek? Utána szoktak vérezni a macskák? Mert egy egy benticica. Még csak 9 hónapos, de már totál be van indulva. Help me!!! :)
2008. jún. 3. 15:04
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

9 hónaposan ne engedd össze pározni.

álltalában a túl fiatal macskák ha ellenek akkor nem képesek felnevelni a kiscicákat. ami azt jelenti hogy egyáltalán még teje sincsen, és kicsiket csak úgy el potyogtatja. hiába szeded össze öket, nincs teje nincsenek semmi anyai ösztönei, a kicsik éhen halnak.

aztán késöbb ez már nem lesz gond gondos anya lesz a következöknél. de a túl fiatal macskában nincs még anyai ösztön.

2008. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Ez a válasz remélem kielégítő lesz anyum számára is. Állandóan ezzel szekáltak, hogy ne szenvedtessem már a macskát, engedjem össze a kandúrral. De nem akartam. Aztán mostanság annyira szenved, hogy végül simán beadtam volna a derekamat. De még jó, hogy előbb kérdeztem, s a válaszoddal igazolni tudom az eddig általam vallottakat. Köszike!
2008. jún. 3. 15:33
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

MAcskától függ...a vemhesség ideje, 2 és fél-3 és fél hónap közé esik, de a hasa gömböjödéséből is látszik, eheti pont ugyanazt amit eddig, de valószínűleg gyakrabban lesz éhes, de túletetni se kell, hisz a kövér apróságok nehezíthetik a szülést...


A macskák utána nem véreznek, egész pontosan "mossák" magukat...de vigyázni kell mert igyekeznek eldugott helyen szülni, ha csak nincsenek egyedül csak a gazdára utalva. Ezzel az a baj, hogy bemászhatnak például a ruhásszekrénybe, és valljuk be elég kellemetlen ha ott szül, mivel a ruhák fele véres lesz, és a szagot nehéz eltüntetni.


A legjobb ha csinálsz neki egy kényelmes fészket, melyet függönnyel, vagy valami rongydarabbal el lehet takarni, így a védettség érzetét kelted benne.


Továbbá, igyekezz a lehető legtöbbet foglalkozni a cicával...nem kell állatorvoshoz hurcolni ha nincs baj, ugyanis, ha kiszakítod megszokott környezetéből, bizalmatlanná válhat, és a bizalom nagyon fontos...ha a cica nem bízik a gazdiban, igyekszik a lehető legjobban eldugni a kölyköket.


Nekem 5 macskám van, kertes ház révén, mind kint született és ott nött fel...néha nem árt a levegő a benti macseknak se, így ha van erkély, oda is kirakhatod a "fészket". Ha kertes házban laksz, akkor engedd ki a macskát, és ha a kicsit már tudnak járni, engedd őket mozogni, játszani a fűben!

2008. jún. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

amit az előző válaszoló mondott nem igaz.Nekem van egy anyamacskám.Alig volt 1 éves mikor megszülte a 3 kicsinyét és volt teje is.Mára már szépen felnőttek.Most lesz 2 éves és újjab kiscicákat hozott a világra a mult hónapban.Szóval erről ennyit.A macska kora nem számít ha fel tuxdja nevelni a kicsiket.

Olyan kaját adjál az anyacicának amit ő is szeret. és annyi ennivalót adj neki amennyit megkíván.Furcsán fog viselkedni a terhesség alatt és rengeteget fog enni.A szülésnél meg nem kell semmi xtra korházos dolgot elintézni.A macskák maguktól megszülik a kicsiket.Amikor világrajöttek a kicsik a kandúroktól külön kell tartani.Egy külön szobában legyenek az anyamacskával a kiscicák.A teje miatt ne aggódj a kor tényleg nem lényeg.Lehet teje a macskádnak.A szoptatás alatt is sokat ell ennie annyit adj akkor is amennyit megkíván.3-4 hónapos korban már szép lassan lehet össze lehet szoktatni a többi macskával.Aztán már szobatisztaságra meg ilyesmire kell megtanítanod ha nem akarod hogy a padlóra vélgezze el a dolgát.

És javaslom hogy mikor már a macskák felnőttek ivartalanítsd a nőstény cicádat,mert ha már lyen fiatalon kezdte nem fog leszokni a kandurokról.Az én macskám is ilyen.Ő is fiatalon kezte világrahozni a kinyieit és most 8 gyerekes anya a cicám és még csak most lesz 2 éves szoval én is ivartalaníthatom :)

2008. jún. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Az elsö válaszoló vagyok.

de igenis számit. lehet hogy egy fiatal macska is felneveli és képes rá. de nagyon gyakran elöfordul amit leírtam. és a következö elléskor már semmi gond nincs. inkább várd meg az öszi tüzelést, ha benti mindegy melyik szezonban ellik, de ha nem akarsz csalódni akkor várj. persz lehetséges hogy éppen a te cicád már érett rá, de ezt nem mondja meg neked elöre.

2008. jún. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
38%
Egyáltalán mi a jó *********-nak kell azokat a macskákat orrba-szájba pároztatni??? Komolyan mondom ha van olyan háziállat aminek a helyzete rosszabb a kutyákénál ebből a szempontból az a macska. Persze megszületik, aranyos, aztán már nő, kaját is kéne neki adni, akkor kidobjuk, vagy macska-farmot csinálunk? Ez a "nem akarom szenvedtetni, úgyhogy engedjük össze őket" beszólás pedig az év baromsága. Jó ember! Ezek állatok. Nem élvezik a szexet, hogy szenvedjenek a hiánya miatt. Tüzeléskor nem szenved a nőstény macska, hanem "kelleti" magát. Nincsenek anyai vágyai, anyai érzelmei is csak egy kis ideig, aztán a saját kölykét is ugyanúgy kezeli mint bármelyik másik macskát (ha kell ki is nyírja egy komolyabb párharc alatt). A nemi tevékenység csak ösztön náluk. Ha lenne egy ici-pici ismereted a macskákról akkor tudnád, hogy maga a párzás a nőstény cicának az igazi szendevés, mert a kandúr macskának a pénisze hegyes, ami elég komoly fájdalmat okoz a nősténynek. ÁÁÁ, mindegy, az ilyeneket úgy se lehet meggyőzni... F*szom már a sok idióta kutya-macska szaporítóból. Nyugaton már az a ritka, és "ciki" ha valaki nem hajlandó ivartalanítani a házi kedvencét, nálunk meg boldog-boldogtalan az ilyen, és hasonló idióta felfogással szaporítja az amúgy is túlszaporított kutyákat macskákat. Komolyan mondom az állattartást is jogosítványhoz kellene kötni.
2008. jún. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Én is azt mondom hogy még korai, az én macskám is korán szülte meg a 3 apróságát, és abból csak 1 maradt meg, az is úgy hogy én etettem egy pici cumisüveggel mert az anyamacskának nem volt elég teje. Nem szenved az a macska, csak tüzel. Szerintem ne engedd még össze kandurral.
2008. jún. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utólsó előtti válaszadó!


Nagyon köszönöm a kultúrált és szakszavakban gazdag válaszodat! Igazán boldog vagyok, hogy ilyen bő a szókincsed. A macskatartásról nem kell kioktatni, az megy. A probléma abból ered, hogy kislány macskám még nem volt. Mindig csak kandúrok voltak, náluk meg ilyen probléma nem merült fel, kint laktak az udvaron. Nem foglalkoztam különösebben a szexuális szokásukkal. Azt is tudom, hogy az állatok csak a fajfenntartás érdekében csinálják, de attól függetlenül még az orvos is megmondta, hogy ez nekik ilyenkor nem jó érzés. Mármint a párzási időszak. És nem csak magától az "aktus"-tól.


De azért nagyon köszönöm a válaszodat, még ha az egy kicsit moderálatlan is volt.


És a többieknek is nagyon-nagyon köszönöm! :)

2008. jún. 3. 19:12
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Az én cicám 3 hete volt 9 hónapos, előtte szépen elkezdett gömbölyödni mivel lakásban tartjuk 3 fiu cicával akik azóta 9 hónaposan ivartalanitva lettek, de már későn a lányka 5 gyönyörü kiscicát szült és olyan ügyesen a dobozában, hogy szavát sem lehetett hallani közben a fiuk játszottak körülötte. Ugy-hogy ha volt hancur akkor várható a következménye is. Az enyém még mindig kölyöknek néz ki hiába"5 gyerekes anyuka".Ha nem akarsz cicát kérj neki gyógyszert, vagy ivartalanittasd az a legbiztosabb.Egyébként szülés után már nem vérzik, csak ismét tüzelni fog és terhes lehet, akár már pár nap mulva is ha nem vigyázol, a szaporodványtól pedig elég nehéz megszabadulni én már tudom nekem jelenleg a kicsikkel együtt 10 cicám van tehát inkább ivartalanittasd.A cicák akár 6 hónaposan is képesek szülni.
2008. jún. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!