Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyenek a macskád mindennapja...

Milyenek a macskád mindennapjai? A napi "rutinja" Veled?

Figyelt kérdés

Nálunk így megy:

Velem alszik, a hasamnál. Együtt szoktunk felkelni, ilyenkor előszöris egy kis gyúrás és doromb következik, majd pedig leugrik és tesz egy rövid sétát a házban.

5-10 perc múlva visszatér, és ha még ágyban vagyok szinte fel van háborodva. xD És folyamatosan nyávog, hogy keljek fel.

Felkelek, oké, megnyugszik, mosakszik, kiül az ablakba és nézi a tájat.

Elmegyek otthonról. Egész nap alszik.

Hazajöttem. Illetlen dög, nincsen tipikus dörgölőzős üdvözlése. Inkább amikor meglát felrohan a lépcsőn egyből. Mondom, "várjál", mert még a csizmám se vettem le... Lépcső közepén megáll és kérdőn néz, hogy mivan már. Cipő kabát le, elindulok a lépcsőn fölfelé, az elkezd rohanni a szobámig, a szobám ajtaja előtt megáll, hogy megvárjon. Együtt besétálunk, kap egy kis simit és valahol elhelyezkedik.

A nap további részében nappaliban szundikál 2 óránként megszakítja azzal, hogy rám néz megvagyok e.

Kijárós macska, ha ki van engedve kóborol, vadászik, de most télen esze ágába sincs huzamosabb időt kinn lenni.

Délután öt körül játékos kedvébe lesz, olyankor megfuttatom, hogy még sokáig egézséges maradjon.

Késő este mellém telepszik és a kezemnél alszik, én meg maszírozom (néha).

Adok neki kaját is a kajámból, ha épp olyan van, de a macskaeledeles nem én vagyok.

Este 11 után nekiáll nyávogni, hogy feküdjünk le aludni és hív.

Bebújok az ágyba, leoltom a villanyt, mellém telepszik a hasamhoz, gyúrni és dorombolni kezd és elalszik (elalszunk).


2013. jan. 29. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Velem alszik az ágyban, a fejem mellett. Reggel felkel, bejön velem a fürdőszobába, a mosógépen alszik amíg fürdök. Ezután kap reggelit, jól lakik. Még egy darabig nézegeti ahogy készülődöm. Csak ül mellettem és néz. Nagyon aranyos. :) Aztán nem sokkal azelőtt hogy elindulok, bevonul az ágyneműtartóba aludni. Amikor hazaérek előjön, köszönt, aztán még visszamegy egy kicsit az ágyneműtartóba. Olyan 18:30 felé előjön. Enni kér, simogattatja magát, dorombol, enni kér, simogattatja magát, dorombol, enni kér, játszik, enni kér, pihen az ágyon, dorombol, enni kér, enni kér, enni kér, odabújik hozzám, alszik, enni kér, enni kap. :) kaja után még játszik kicsit, aztán pihen. Amikor lefekszem behuppan mellém az ágyba és alszunk reggelig. :)


Amikor nem dolgozom, csak annyi a különbség, hogy én is ott tartózkodom, míg az ágynemű tartóban alszik, és nem jön elő köszönteni amikor hazaérek. :)

2013. jan. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Félperzsa kandúrkám napja: Mellettem alszik, csak és kizárólag a bal oldalamon. Felkelek, nagyon megörül, már beszélget is, hogy azonnal adjak neki enni. Megkapja a reggelit (és a gyógyszerét mert beteg) és kimegy az udvarra levegőzni. Ez úgy néz ki, hogy leül az ajtó elé nyávogni és ha kinyitom, nekiáll még mosakodni és percekig arra várok, hogy eldöntse, hogy kimegy-e vagy nem? Az udvaron ücsörög, heverészik, sosem vadászik. Délután bejön, eszik egy jót, folytatja az alvást. Estefelé játszik egy kicsit, sokszor fésülgetem, szeretgetem, "beszélgetünk". Vacsora után még egyszer gyógyszert kap, ilyenkor utál nagyon, aztán mikor én is lefekeszem máris ott van mellettem.


Sziámi nőtény napja: Nem alszik velem mert éjjel (is) nagyon rossz, így ő ki van csukva a hálóból. Reggel szintén megörül ha felkelünk, de ő reggeli helyett lefutja a lakásban a szokásos kilométereit. Délelőtt nagyon aktív, majd 11-12 felé eszik. Utána bealszik egy pár órára és miután felkel újra elszabadul a pokol. Ilyenkor lekötöm játékokkal (főleg estefelé), hogy kifáradjon egy. Ő még csak pár hónapos, benti macska, így napközben sokszor eszik keveset. Este ugye teljesen megőrül, miután már mindenki idegeire ment, megy kifelé a hálóból és másnap kezdődik minden elölről.

Imádom mindkettőt, két külön világ.

2013. jan. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyi kimaradt, hogy amikor fürdöm, egyik a kád egyik oldalán, a másik a másik oldalon játszik a habokkal. Sosem unják meg.
2013. jan. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát nálunk ifj. Tarantino, de nekünk csak Cicó velem alszik. Este ha forgolódom néha felkel és bepróbálkozik, hátha játszunk, de rászólok, h nem Cica és beletörődve tovább alszik. Csörög a telefon, hogy ébredni kell, na az után kötelességének érzi, hogy el ne aludjak és elkezdi a kis doromboló fejét a fejembe dugni,közbe tiszta víz lesz az arcom a nedves kis orrától. Kimegyünk a konyhába teát főzni magamnak addig ő ugrál a sípcsontomra, hogy éhen akar halni. Adok neki kaját, tovább ugrál mert még mindig éhen akar halni :D...hagyja, h elkészüljek addig fel alá rohangál,és picit sértődötten tudomásul veszi, h én elmegyek. Napközben ha otthon vagyok, ha nem, üldögél a kanapén nézi a madarakat kint, mikor ezt megunta kiszedi a dohányzó asztalon lévő tálból a potpourrit(ha otthon vagyok ez a lépés kimarad), széthordja az egész lakásban. Aztán pancsol az itatótáljával, beledob néhány száraz kaját,tovább pancsol, alszik. Haza érek szalad felém és nyávog, ilyenkor felveszem nagy puszi neki, ezért ő cserébe rágcsálja az orrom. Kimegyek a teraszra elszívni egy cigit ő is kijön, nézelődik. Miközben zuhanyzom körbe, körbe rohangál a lakásban és néha megtámadja a fürdőkádat, felugrik a szélére majd leugrik és tovább rohangál. Kiszállok a kádból és megtámadja a lábam mert ismét éhen akar halni. Adok neki enni, mi is eszünk közben. Tv nézés közben picit rágcsálja a lábam, vagy megtámadja a copfom :), majd elmegyek aludni, beszalad még egy picit rágcsálja a lábam, feljön a mellkasomra dorombol, dörgölődzik, ilyenkor van a nagy szeretgetés. aztán mikor ezt megunja letelepedik a bal oldalamra és elalszunk. Kb ennyi :)
2013. jan. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hihi.: ) Látom nem csak az én cicám áll folyton az éhhalál szélén. :)
2013. jan. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nem, de ő a teli tálja mellett is éhen akar halni, sőt sztem evés közben is éhen akar halni :)
2013. jan. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A mi cicánk egy falusi, befogadott fekete (fantáziadúsan Korminak keresztelt)ciculi szintén koromfekete gyermeke, Berta névre hallgat. Kijáró cica és a padláson van összkomfortos különbejáratú kéglije :) Reggel az első halk mocorgásunkra már jön is és hát igen...az éhen halás szélén áll. Kaja, kaja, kaja, de nagyon-nagyon gyorsan. Utána jöhet a szertartásos üdvözlés annak, aki később kel. Hideg orr mint sokkoló, dorombolás, bújás. Fel kell kelni, mese nincs. Aztán egy kis játék, de közben minden lépésünket őrzi, s mintha egy puli veszett volna el benne, állandóan egy helyre terelne minket. Ez persze reggel nem nagyon megy. Amíg mi reggelizünk, ő már másodjára eszik, majd két falatonként van valami kívánsága. Most kimenne, de az ajtóban megáll egy kis gondolkodó mosakodásra, aztán mégsem megy ki. egyszerre van a hálóban a konyhában a fürdőben. Szélvész. Aztán eljátszunk egy "Kapj el ha tudsz!" bújócskát, mert indulni kell melózni. Ki kell mennie. Megsértődik és megy a padlásra.Délután ahogy a kocsi a kapu elé kanyarodik, már rohan. Azonnal üdvözlés, hempergés, dörgölőzés, de leginkább kaja, kaja, kaja. Utána játék, hízelkedés, egy kis hasvakargatás, dorombolás, majd oltári nagy mosdás és szunya az ágy közepén, vavgy rajtunk. Késő este aztán felébred, eszik még pár falatot és kikéredzkedik portyázni. Reggel kezdődik elölről.
2013. jan. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én cicám szobacica. Reggel 3/4 hatkor kelek, ahogy meghallja az ébresztőt rámugrik és nyafog, hogy már kishíján éhen halt. Az az első, hogy megetetem, különben hatszor hasraesek benne, amíg eljutok a wc-ig :D Kaja után jön utánam, nézelődik, beleenne az én reggelimbe is, de nem kap. A sminkelés valamiért nagyon izgalmas dolog, azt mindig végig kell nézni. Amikor a cipőmet veszem, még hozzámdörgőlözik, majd felugrik az ágyra és alszik tovább.

Este, amikor hazaérek, kijön elém az ajtóba, dorombol és dörgölőzik, majd alig várja, hogy leüljek valahova és az ölembe mászhasson. 10-15 percig fekszik az ölemben és dorombol, én meg simizem, utána megy, és intézi azt a sok fontos dolgot, amivel egy macskának foglalkoznia kell :P Hat körül vacsi, utána mosdás, majd egy kis játék (szőnyegszéttúrás nagyon fontos, egyik este sem maradhat el). Utána már csak fetreng a fotelban, egészen addig, amíg be nem mászok az ágyba, akkor a lábamhoz fekszik és alszik reggelig.

2013. jan. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok.az en cicam nyaron lesz 4 eves ugy kaptam nem akarta az elozo gazdaja megtartani kicsinek mert egy igazi vadcicus volt.kicsi kora ota velem illetve rajtam alszik Kittynek hivjak.reggel felkelunk teszek veszek ithol es mindenhova jon velem.kajaert nem konyorog nekem mert folyton van kirakva neki akkor eszik amikor csak akar.kizarolag csak benti cicus.kicsit vekonyka nem tud hizni pedig specialus kajat kap de igy se eri el a 3 kilot.rettento mozgekony a legmagasabb szekrenytetore is felmaszik.ha nagyon hideg van lakasban akkor bebujik a takarom ala es ki se jon egesz delelott.mikor nem vagyok othol es mire hazaerek a hazat felforditja a jatekai szanaszet hevernek mindenhol de nagyon orul nekem mikor hazaerek.ot nem lehet simogatni se dogonyozni.rendkivul ontorvenyu.azt csinal amit csak akar,ha olyanja van megtamad.en vagyok az a szemely neki akit tisztel de azert erezteti h o a fonok.fazos cica meg nyaron is betakarva alszik,telen az en takarom alatt de soha nem fekudtem meg ra.szeretem ha hoztam bujik.mikir alszik csak akkor lehet simogatni de csak addig mig eszre nem veszi mert ha felkel akkor mar harap.ha sokaig tevezek akkor a szekrenyajtot veri a labaval ami persze hangosan szol vagy korbe korbe rohangal a szobaban ugy h keresztul szalad rajtam is es ezzel jelzi h kapcsoljak le mindent mert alvas ido van.ha engedelmeskedek neki akkor megnyugszik es elfekszik rajtam vagy a takarom ala es alhatunk.ejjel ha felkelek es kimegyek wcere jon velem.nem lehet mellette unatkozni.lopos macska.mindent ellop es azzal jatszik.szeretem es o is engem.rolunk egyenlore ennyi
2015. jan. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!