Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Más macskák is folyamatosan...

Más macskák is folyamatosan ilyen éhesek?

Figyelt kérdés
Imádom őket, de egyszerűen elviselhetetlenek ilyen szempontból. Hihetetlen nagy étvágyuk van (ivartalanított lányok), és akárhányszor a konyhába indulok, rohannak velem, és könyörögnek a kajáért. Baromi ingerlékenyek egy idő után, ha nem kapnak enni. Mindeketten jó húsban vannak, tehát nem bélférgesek, vagy ilyesmi.Meg sem tudom szomolni, hányszor kapnak enni egy nap, viszonlag kis adagokat. Mert az sajnos nem működik, hogy napi 2x etetés, mert ha sokat adok nekik, a maradékot biztosan nem eszik meg a nap folyamán (pl száraztápot sem, mert elmegy az illata). Arra gondoltam, hogy valahogy nagyon erősen le kéne csökkenteni a macskaeledel adagjukat, megpróbálni előnyben részesítenia házikosztot, mert előbbiek gondolom tele vannak étvágynövelőkkel, és talán ez is közrejátszik abban, h ilyen bélpokolsak. Nem tudom mit lehetne csinálni, fogyniuk kéne. Nem vészesek, de ha még híznak, az már nem lesz egészséges kategória.
2013. jan. 29. 19:58
 1/8 A kérdező kommentje:
*számolni, *viszonylag
2013. jan. 29. 20:00
 2/8 Dogmatix91 ***** válasza:
Az enyém idén lesz 16 éves, herélt. Ha valaki 1 percnél többet tartózkodik a konyhába már jön, ha meghallja a hűtő ajtaját, a mikrót vagy bármilyen tányér csörgést már rohan. Nem lesz ingerlékeny, csak pofátlanul kuncsorog. Kinézi a kaját a szádból. Naponta 2szer kap kaját + még ami csurran cseppen, de az nem több 1 falatnál, vagy pl kinyalhatja a tonhalas konzervet. Szerintem minden macska ilyen.
2013. jan. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik ilyen, de nekem is volt már dolgom ilyen példánnyal. Állandóan nyávogott, ha felemeltem valamit a földről, vagy egy guriga wc-papír volt a kezemben, arra is úgy nézett, mintha étel lenne és nyávogott, hogy adjam neki oda, be nem állt a szája.

Én a helyedben kiöntenék nekik tápot (eleinte esetleg a rendes ennivalójuk mellé, aztán később a testsúlykontroll miatt már inkább helyette), és figyelmen kívül hagynám a nyávogást.

Ha nagyon zavar, akkor menj másik szobába, vagy szólj rájuk. Ha nem veszel róla tudomást, akkor egy idő után abbahagyják.

Van olyan ismerősöm, aki ilyenkor visszanyávog a macskának, mert így ő sem annyira ideges, ezzel önmagát is szórakoztatja, ha már a macska folyton zajong. :) Én simán csak rájuk szólok, vagy ha nagyon nem bírnak magukkal, akkor még tapsolok is mellé. Ha ezt megismétled párszor, akkor elcsendesednek pár órára, aztán egyre kevesebbet nyávognak.

Fontos a szigor és a következetesség, ne sajnáld meg őket, mert akkor sosem tanulják meg és folyton kezdheted elölről.

Természetesen először mindenkinek azt javaslom, hogy vizsgáltassa ki a macskát, hátha valami baja van, azért nyávog. De ha a tieid is rendben vannak és féreghajtót is rendszeresen kapnak stb., akkor a fentieket tudom javasolni.

2013. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor csinálta ezt a macskám, amikor nem volt rendszer az étkeztetésben, egy nap többször is kapott nedveset. Átálltam arra, hogy egész nap kint van a száraz, nedveset egy nap egyszer kap ugyanabban az időpontban. Így kevesebb lett a hiszti. Néha azért így is lepottyan neki egy pár falat az asztalról.
2013. jan. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az enyém csak részben ilyen. Teljesen kinti macska, szóval azt nem látja ha eszem bent valamit, csak akkor van a gond ha kint vagyok az udvaron. Hiába van előtte többféle kaja, (általában táp mindig van valamennyi a kis tálkában, mellette meg mikor milyen maradék) csak nyávog, és esdeklően néz, hogy adjak neki ennivalót. Ha tudom hogy ott van előtte akkor nem kap, de például ha észreveszi hogy a kutyának viszem a maradékot, vagy egyebet, képes oda is utánam jönni, átmászni a kerítésen.Erre viszont már ráfázott, mivel a kutya eléggé kergeti, és már hajszálakon múlt egy pár élete. A végén ha olyan, odaül a táphoz és elkezdi ropogtatni. Szóval tudni kell velük bánni, és nem szabad bedőlni nekik.
2013. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az enyém egyfolytában kunyerál, pedig nem kap kevés kaját. Plusz mindent ellop, ha véletlenül elől hagyom. Konzervet, száraz tápot is adok neki. De most már inkább azt eszik, amit mi. Mármint tejfölt, májkrémet, húslevest stb. Ugyanúgy bélpoklos, jön, ha nyitom a konyhaajtót, majdnemhogy bemászik a hűtőbe magának kaját választani. Ha mi eszünk, akkor pedig jobb, ha nincs velünk egy légtérben, mert megőrül.
2013. jan. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyémek folyamatosan az éhhalál kerülgeti... Nagyon követelőzőek, és ez tényleg idegesítő tud lenni. Ráadásul jó húsban vannak, túl jóban...

Ezért mostanában kezdtem el azt csinálni, hogy reggel egy egészen minimálisat adok nekik, csak hogy befogják a kis lepénylesőjüket. Aztán elmegyek dolgozni, akkor nem tudnak követelőzni. Kapnak még egy egész kicsit munka után, és még egy egész kicsit lefekvés előtt. Így összejön a napi adag, és kevesebbet kunyerálnak.

2013. jan. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha a nedves táp alatt konzervre vagy alutasakosra gondolsz azzal az a baj, h a nagy része csak víz tehát nincs benne elég tápérték. Ezért kell napközben inkább nekik a száraz, annak jóval nagyobb a tápértéke, tehát hosszabb időre elég. Én pl napközben csak szárazat rakok ki és estére meg kap 1/3ad 400g-os konzervet plusz belekeverve egy kis száraz, vagy estére szokott maradékot kapni.
2013. jan. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!