Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel fejezi ki a szeretetet...

Mivel fejezi ki a szeretetet a macska a gazda iránt?

Figyelt kérdés
2013. jan. 29. 20:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
dorombolással szerintem. illetve ha a farkát az égbe emelve fut feléd, akkor is ilyesmit fejez ki elvileg :)
2013. jan. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Dorombol, odadörgölődzik hozzád esetleg megy utánad mindenhová, mint egy kutya.( az enyém megvár amíg tusolok) utána velem jön aludni.
2013. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
HA evés után is odabújik, igényli a társaságod akkor tuti szeret.
2013. jan. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Dorombol, dagaszt, keresi a társaságod, játszik veled, nagyjából szót fogad, megbízik benned, olyanokat enged meg amiket másnak nem, külön hangjelet ad amikor téged lát. Én ezekből tudom, hogy szeret a macskám.
2013. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a hasukat is csak annak engedik megsimogatni, akiben megbíznak.
2013. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én az enyémnél még azt vettem észre, hogy hozzám beszél a legtöbbet az egész családból és ad vlm köszönésféle hangjelet amikor elhalad mellettem, olyan murrogás szerűséget. Olyan mintha rám figyelne a legtöbbet.

Múltkor pedig FÉLTÉKENY lett a másikra, mert mikor hazajjöttem leálltam simogatni a másikat. Ezt látván macskám odarohan elém és nagy nyávogásba kezd miközben játékosan ilegeti magát nekem. :D Mondom, "jólvan" megsimogatom, és elindulok a szobám felé, macska szinte rémülten nyávog, kérdőn néz rám. Mondom gyere. Macska elkezd követni, lógatom le a testem mellé a kezemet és mondom "gyere, gyere, gyere". Úgy mentünk végig az egész házon, mintha egy kutyát hívtam volna lábhoz. Pontosan a lábam mellett haladt végig, miközben végig mondtam a "gyerét". A kezemre igazából nem volt szükség, mert nem az érdekelte, hanem menés közben néha felnézett rám olyan figyelő tekintettel... Olyan érzésem volt mintha éppen akkor tanítanám meg járni! Nagy élmény volt ez :)

2013. jan. 29. 20:31
 7/9 anonim ***** válasza:
20:18 vagyok, az enyém is murrog. :D
2013. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az enyémeim is "murrognak" :D De rengeteget :D Nagyon vicces, mintha beszélgetni akarnának.


És féltékenyek is egymásra :) Ha az egyiket elkezdem simogatni, rögtön odaszalad a másik is és odapréseli a kis fejét, hogy őt is :)


De ha csak leülök olvasni, tévézni, akkor is gyakran az ölembe ugranak teljesen váratlanul, és dorombolni, dagasztani kezdenek, simogatás nélkül is.


Reggel 6-kor van etetés, de ezután hétvégén visszafekszem aludni. Ilyenkor Notóriusan óránként az ajtó előtt visítva és az ajtót kaparva próbálnak meg felkelteni, majd mikor kinyitom az ajtót, beszaladnak, az ágyba ugranak és dorombolnak, dörgölőznek :) Tündériek :)

2013. jan. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk két cicánk van, bentiek. Anya és fia =) Szokták mondani,hogy a macska a család minden tagjával jól kijön, de egy olyan embert választ magának akit a legjobban szeret és megbízik benne. A lánycicánk Kitti engem választott :) A másik cica Felix pedig anyut választotta ki ebből a szempontból. Nálunk is van,hogy féltékenyek lesznek......ha Félixet nyomkodom akkor Kitti búsan nézi, h őt miért nem nyomkodom. De jól kijönnek egymással,csak néha féltékenykednek. Pl. szokták csinálni hogy a papucsom szélére dörgölőznek a pofijukkal :) Igazából ilyenkor a szagmintájukat kenik ránk,hogy mi az "ővék vagyunk" És mikor egyik dörgölőzik a másik már ott is van és ő is dörgölőzik XD Sokan mondják,hogy csak a kutya a leghűségesebb társ,és a macska csak azért hízeleg h enni kapjon meg minden, de szerintem a macska is ugyan úgy hűséges, kis családtag :) Ha beteg vagyok,akkor ő tudja és mindig velem van olyankor,mintha próbálna kicsit segíteni, ha köhögök akkor is ijedten néz és egyből jön oda hozzám és felágaskodik a lábamra. Volt már olyan is,hogy véletlenül félrenyeltem a kávémat XD enyhén durván fuldokoltam, Kitti már egyből ott volt és a nadrágom szárát huzogatta a kis mancsával...:) Mikor nem vagyok otthon akkor engem vár és mindig mikor jövök haza az érkezésem előtt már legalább 5 perccel ott fekszik az ajtó előtt és vár. Nem szereti ha több napra elutazom, nagyon depis lesz. A leghosszabb idő amikor elváltunk 4 nap volt. Első napot még kibírta,hogy keresett és nyávogott utánam. Aztán már teljesen magába fordult mikor másnap sem mentem haza......nem akart enni és csak ott feküdt az ágyamon búsan. Mire hazaértem láttam rajta hogy fogyott is kicsit a pár napban. Mikor hazaértem ballagott ki a szobámból és ugy nézett mintha nem akarná elhinni h én vagyok az. Aztán odarohant és hosszú percekig ölelgettem :)
2013. jan. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!