Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen száraz és nedves tápot...

Milyen száraz és nedves tápot ajánlanátok felnőtt és leendő kölyök brit rövidszőrű cicáimnak?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalt tartók és tenyésztők válaszára volnék kíváncsi!

2013. jan. 29. 21:29
 1/5 anonim válasza:
37%
FSP Hexa 500W
2013. jan. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Maxitabi ***** válasza:

Ez a legnehezebb kérdés..

Attól függ, mennyit tudsz rászánni, milyen etetés híve vagy..

A legjobb lenne a BARF -nyers etetés,akkor tudod, pontosan mit kap a cica, viszont nagyon kell figyelni a tápanyagok, vitaminok kiegészítésére és megfelelő arányára.

Nedves táp-konzerv a legjobb a cicáknak, mert alapból keveset isznak, a zsákmányból veszik fel a nedvességet..

Jó konzerv (és táp) az, amiben min 60% hús van, nincs cukor(semmilyen formában,pl karamell,maltóz..),gabona, ízfokozók, szinezék, tartósítószer és a lehető legkevesebb mesterséges vitamin van benne.

Konzervek: landfleisch;grau; porta 21;terra felis; applaws;leonardo;eagle pack;evangers; elég jók még: aldis Shah (60% hús),almo nature és a schesir (bár ott némelyik színhúsos/halas csak kiegészítő táp),bozita, miamor és a dm dein bestes néhány fajtája.

Száraztáp: orijen, acana, applaws, taste of the wild,natural & delicious,

aztán leonardo,grau, porta 21,brit stb...

Szóval próbálj meg választani, talán segít benne:

[link]

igaz, a jobbakat nem lehet nálunk kapni,de egypár előfordul azért.

2013. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tartalmas választ! :-)

Én egy erős közepes árkategóriára gondoltam,mivel fajtatiszta cicáim vannak,de nem vagyok tenyésztő.De meg szeretném adni nekik a tőlem telhető legjobbat.

Ha megkérdezhetem,a Royal Canint miért nem soroltad fel?Elég vegyesek a vélemények vele kapcsolatban...

2013. jan. 31. 09:22
 4/5 Maxitabi ***** válasza:
Nem véletlenül nem írtam.. véleményem szerint erősen közepes alatt van, az összetételét nézve, túl sok kukorica van benne hús helyett-ami nem lenne baj, de ahhoz képest drága..
2013. jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Maxitabi ***** válasza:

Ja és én sem vagyok tenyésztő.. 2 cicám van,egy MC és egy házi vegyes, de sokat olvasgatok a táplálásról.

És inkább a jobbat veszek a cicáknak - amíg tudok.

Orijennel etetek, acana is jut többször, egy 7kg zsák kb 3-4 hónapra elég, és szeretik a cicák,nekem megéri rájuk ennyit költeni.

Közepes árú szerintem a brit és a josera (ár-érték arány jó)

2013. jan. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!