Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kezdett el tüzelni a...

Mikor kezdett el tüzelni a cicád? Vigyük orvoshoz! Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A szomszédom kapott egy cicust aki kislány és állítólag most olyan 5 hónapos lehet.

Nála van egy olyan hónapja netán másfél.....kb...

A cica mérete (magassága stb...) meg is felelne ennek a kornak.

Viszont a cica tegnap óta olyan furán viselkedik.

Dörgölődzik de úgy hogy, főleg a hátsójára koncentráltan.

Fura hangokat ad. Megvan hülyülve de teljesen.

Az arca is komolyan mondom olyan ilyenkor mint aki bekábítószerezett.


A szomszédom mondja hogy, az elöző cicája aki majd 19 évet vele töltött csak akkor csinálta ezeket a dolgokat amikor tüzelt és az olyan 1 éves kora környékén kezdte.


De végeredményben ez a cica meg még nem túl kicsi ehhez?

Írjátok meg a véleményeiteket/tapasztalataitokat.

Nagyon fontos lenne. Jövőhéten lesz már újra az állatorvos éd természetesen megkeressük de addig is nagyon kiváncsi lennék arra hogy, ez normális dolog e stb....

Bocsi hogy, egy kicsit hosszúra sikeredtem:-)


2013. jan. 29. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
amikor éjszaka fagyott már, november végén
2013. jan. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mecse ***** válasza:
100%

Tüzelhet 5 hónaposan nyugodtan. Korainak tűnik, de általánosságban 6-7 hónaposan történik először, a korán érő cicák pedig 5 hónaposan is áteshetnek rajta már.


Nagyon vigyázzatok rá / vagy a szomszédotok vigyázzon rá(?) ne vemhesüljön, mert 5 hónaposan kihordani majd világra hozni 2 hónappal később egy alomnyi kismacskát az halálos ítélet is lehet egy ennyire fiatal macskának, rendkívüli módon igénybe venné a fiatal kis szervezetét.


Orvoshoz vinni tüzelés után tudjátok, a legtöbb orvos nem végez ivartalanítást (remélem ezért akarjátok orvoshoz vinni?!) tüzelés alatt, mert sokkal kockázatosabb úgy a műtét. Addig amíg a tüzelés tart, monodm még egyszer, nagyon vigyázzatok rá.


A kérdésre nem tudok válaszolni olyan értelemben hogy mikor kezdett el tüzelni a macskám, mivel kandúrom van, és ivartalan. Ha nőstényem lenne, is ivartalan lenne :).

2013. jan. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az enyém kb 7 hónaposan vált ivaréretté, pontosan nem tudom mennyi idős volt, mert kiskorában találtam.

A másiknál már ivarérés előtt történt a műtét, így jobb a macskáknak.

Tüzel a macskád, amint megszűnik ez a viselkedése, vihetitek ivartalaníttatni, addig is vigyázz rá, azon kívül, hogy teherbe eshet, betegségeket is elkaphat nemi úton, ha tudod tartsd bent a lakásban.

Nem kicsi hozzá, 5 hónaposan már tüzelhet.

2013. jan. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Mecse!

Köszönöm szépen a GYORS ÉS IGAZÁN HASZNOS VÁLASZOD!

Igaziból nem hittem volna hogy, már ilyen korán elkezdhetik.

Én kutyus párti vagyok elsősorban és persze ők márok tudom de kizárólag 1 éves korban/után kezdték.

Megvallom neked őszintén hogy, inkább kibírtam ezt az időt amíg tartott amíg le nem csillapodtak.

Nagyon de nagyon vigyáztam.

Figyeltem a többi kutyasétáltató időritmusára hogy, mégis mikor mennek le. (Gondolok itt főleg a fiú kutyásokra) és elkerültem ezt hogy, se az ő kutyájukkal se a sajátommal ne okozzak lelki gondokat annyira mintha testközelben lennének.


Szerencsére a szomszédom is így van az ivartalanítás gondolatával hogy, inkább azt nem.

Elviseli azt a nem túl sok időt és kész.

Az elöző cicája aki majd 19-évet élt sosem esett teherbe mert vigyázva lett.

Ha netán gubanc van még esemény utáni bogyót is lehet nekik venni.


Jaj de bocsáss meg hogy, ennyire eltértem a tárgytól meg főleg egy olyan témára amin talán még vitázni is lehet.

Csak meg is akartalak nyugtatni egyrészt hogy, nem úgy vinnénk orvoshoz meg még ivartalanítás ügyben sem természetesen.


Csak egyszerűen kiakadtam hogy, ennyire fiatalon rákezdett és mindenképpen rá akartam kérdezni hogy, ez normális e.

Sok helyen olvasom a hasonlót és így azért megnyugodtam hogy, nem baj van itt hanem a természet intézi az intéznivalóit.


Nagyon nagyon szépen köszönöm a leveled és sokat segített.

Szép estét kívánok :-)

2013. jan. 29. 22:38
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 22:36-os!

Bocsáss meg hogy, így szolítottalak meg.

Köszönöm a megnyugtató választ.

Igazatok van. Meglepődtünk.....

Természetesen nagyon vigyázva van a kis hátsója és nem engedik ki a lakásból.

Bár a cica most ezerrel ezen van de mindegy is :-(

Köszönöm hogy, írtál és szép estét kívánok.:-)

2013. jan. 29. 22:43
 6/8 anonim ***** válasza:

Az ivartalanítás rutin műtét, kisebb szenvedés lenne neki, mint, hogy most kifelé vágyik. Gondoljátok meg, beszéljetek egy állatorvossal, mit ajánlj.

Szép estét!

2013. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az enyém 6 hónaposan lett ivartalanítva, akkor még nem volt ivarérett.

Viszont azt hallottam, hogy januárban mindenképpen elkezdenek tüzelni a cicák, akkor is ha még nem érték el az átlagos kort. Persze nyilván egy két hónapos cica nem, de egy 4-5 hónapos már igen. Januárban van valamilyen tüzelési időszakuk vagy mi. Ami nekem azért fura, mert ők ugye gyakorlatilag folyamatosan tüzelhetnek. Viszont a tapasztalatok azt mutatják hogy ez valóban így van.

2013. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
Azért elég nehéz figyelni egy tüzelő macskára. Közben ő is szenved. Sokkal jobb az ivartalanítás. Persze, elsőre kegyetlenül hangzik, de utána tényleg jobb a cicának. Nekünk ivt. utáni nap már teljesen rendben volt a cica. Sokkal jobb így, hogy nem tüzel, nem kergetik a kandúrok, nem kell menekülnie. Nem beszélve arról, ha vemhes lesz a cica, bele is halhat. A kölyköknek sem jó, ha fiatal az anya.
2013. jan. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!