Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Csak én sírom el magam mindjár...

Csak én sírom el magam mindjárt, ha látom, hogy macskát azzal dicsekedve árulnak, hogy többdíjnyertes, törzskönyves?

Figyelt kérdés
Miért ilyen fontosak ezek a dolgok? Én rajongok a macskákért, és ellenzem a kiállításokat például. Nekem arról, hogy ilyen-meg olyan pedigrés macska eladó a rabszolgapiac jut eszembe...
2013. jan. 30. 23:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

A kutyánál annyival másabb a helyzet, hogy ott a hasznosságot akarták erősíteni, és ezért tenyésztettek ki juhászkutyákat stb, de kutyák között is van egy-pár "dísz".

A macskának ilyen hasznossága nincsen, pontosabban az ember kezdeményezett ilyesmit. Nem mondom, hogy vannak szép macskafajták, de nem látom az értelmüket. Persze ha valaki elmondja, szívesen elolvasom...

Az egész azzal kezdődhetett, hogy volt egy ember aki elképzelt a fejében egy ideált és mivel fölötte állt annak a lénynek ezért elkezdett a kifejlesztésével foglalkozni. Ez az ember ideáljait kielégítette.

2013. jan. 31. 00:06
 12/21 Vicuska87 ***** válasza:
63%

Csak te sírod el magad ezen! NAgyon sajnállak!

Azért fonotsak ezek a dolgok, hogy ha megveszek, egy fajtatiszta cicát, akkor ő megfelel minden standard-nak, és kiválóságot mutat egy versenyen! A szűrések, és a fajta kiválóságainak megtartása. Ez egy Tenyésztő alapelve!

2013. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te inkább a szaporítókra gondolsz szerintem, ahol tényleg olyan a helyzet, mint a rabszolgapiacon. Nem nézik a macskák érdekeit, csak elletik őket agyba főbe a pénz miatt. Ezeket a macskákat is bemutatják macskakiállításosokon.

A törzskönyves macskákat tenyésztő emberekkel nincs bajom, ők egy szűk réteget látnak el macskával, nem csapnak be senkit, az árért tényleg kap valamit a vásárló.

Abban egyet értek veled, hogy én sem nézem, hogyan néz ki a macska, nekem is házi macskáim vannak. Nekem az a legfontosabb, hogy a már megszületett állatoknak legyen gazdájuk, amiből sajnos nagyon sok van. Emellett a legfontosabb lenne a megelőzés, felelős állattartás, ivartalanítás, hogy ne szülessen annyi macska a világra, hogy ha mindenki 10-et befogadna, akkor sem fogynának el. Tervezem, hogy ha lesz nagyobb lakásom ideiglenes befogadással is fogok foglalkozni. Azt jelenti, hogy a menhely helyett hozzám kerül átmenetileg a macska, menhelyeken amúgy sincs sok hely és onnan egészségesen, ivartalanítottan mehet az új gazdájához. Ennyit tudok értük tenni jelenleg, mivel én is rajongok értük.

2013. jan. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy érdekes kérdés.

Tenyésztek járok kiállításokra és még jól is szerepelnek a cicáim,de nem ez az elsődleges és soha nem kérkedek az eredményekkel,mert azt vallom,hogy ha cicát vesznek tőlem ne a kiállítási eredmények miatt tegyék.

A fajta standart sokféleképpen értelmezhető,egy fajtán belül is sok a típus.

Ez nem rabszolgapiac :) Persze sajnos van olyan is ahol az...Egy tenyésztőnek mindig a macska egészsége az első.Természetesen laikusként annyit látsz egy kiállításon,hogy macskák ketrecekbe vannak rakva,de hidd el sok cica imád szerepelni akik szorongnak azt normális macskaszerető nem is viszi ilyen helyre.


Az nem fordult meg a fejedbe,hogy a tenyésztők,hogy viszonyulnak az állataihoz?

Viszont ha ez számodra rabszolgapiac akkor minek nevezzük azokat akik agyba főbe elletik a macskáikat?

A macskák nem haszonállatok,ők istenek,de ezt biztosan tudod ha van cicád :)

2013. jan. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A szűrések és fajtatiszta cica esetén a tk fontos.

Viszont a kiállítás szerintem nem jó egy cicának, hiszen ő utálja ha kirántják a környezetéből. Nekem eszembe ne jutna ilyet csinálni velük...

Viszont teljesen érthető hogy vannak kiállítások. Itt nem csak a dicsőség a lényeg, hanem így derül ki hogy ki a jó macska, kinek lesznek jó utódjai.

2013. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Egy kiállításon nem derül ki,hogy jó utódok lesznek e.Van mikor egy kevésbé jó(kiállításra nem alkalmas)cica jobbat produkál mint show minőségű társa.Ismerni kell a vérvonalakat ahhoz,hogy jó macskából jó szülessen.
2013. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Akkor bocsánat. :)

Kutyáknál annál többet ér egy kölyök, minél több díja van a felmenőinek. Plusz a tenyészszemlén elért minősítése is számít.

2013. jan. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nagyon unatkozol??

2013. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Nem, nem sírom el magam, pedig imádom a macskákat.De ez a téma nem az a kategória, amin sírva kéne fakadni.

Bocs, de ez tényleg egy hülye kérdés volt.

2013. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tudod a kiállítási eredmények és a törzskönyv nélkül ma nem léteznének macskafajták...
2013. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!