Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja van a cicusomnak?

Mi baja van a cicusomnak?

Figyelt kérdés
A cicám bal szeme 2 napja könnyezik. Ki is tisztítottuk de semmi.. elképzelhető hogy megfázott? :/ A válaszokat köszönöm!

2013. febr. 1. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
van valami cicabetegség ami ebben nyilvánul meg, és mintha nem is lenne gyógyítható (lehet hülyeséget írok, de valahonnan dereng), szerintem böngéssz a neten e témában
2013. febr. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el állatorvoshoz, mert a könnyezés más súlyosabb betegség jelzője lehet. Csak könnyezést észleltél, vagy be is van gyulladva neki, esetleg a harmadik szemhéja nincs előesve? Pl. macskanáthához sokszor társul kötőhártya-gyulladás, a harmadik szemhéj előesése pedig férgesség vagy vírusos fertőzés miatt is lehetséges. Egyébként milyen fajta cica? Perzsáknál és más rövid orrú macskáknál ugyanis gyakran fordul elő a könnyvezeték eltömődése, és emiatt gyakori könnyezés.
2013. febr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Juditta76 válasza:
Anyu cicájának szeme akkor könnyezett iszonyúan, amikor toklász ment bele. Nem tudom, járt-e kint a cica, de akármi más is megszúrhatta a szemét, ami nem biztos, hogy így látszik a szemgolyón. Ha lehúzod vagy felhúzod a szemhéját, talán megbújt ott valami idegen test, szúrós darabka állt bele. Állatorvosnak kellene látni. Én ezt kiszedtem az állatorvos segítségével (telefonon mondta, hogy mit nézzek, mit csináljak, mert éppen Balatonon voltunk nyaralni autó nélkül, állomás 3 km-re, stb.). Persze, ha nem ment volna, hazavittem volna a cicust vonaton. Már készültem is rá, aztán gondoltam egyet és felhívtam az orvost, aki segített! Szóval el kell vinni szegényt, így látatlanban csak találgatni lehet és nem biztos, hogy az az oka, amiket itt mi leírunk!
2013. febr. 3. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Juditta76 válasza:
Esetleg megírhatnád, hogy mi volt a dokinál, érdekel, mi a baj?! Köszi! :)
2013. febr. 3. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!