Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg szeretnénk találni egy...

Meg szeretnénk találni egy környékbeli kandúr gazdáját. Milyen körzetben célszerű keresnünk?

Figyelt kérdés
A cica sajnos pokollá teszi a mi és a macskáink életét (az egyiküket már el is űzte, minket meg a folyamatos jelölgetésével tisztel meg). A szomszédokkal is ezt műveli. Szeretném megtalálni a gazdiját, hogy megkérjem, ivartalaníttassa. Érdemes-e elkezdenem körbejárni a környéken? Vagy nagyon messze is eljutnak a cicák vándorútjukon? Mert akkor bele se fogok...
2013. febr. 2. 00:01
 1/9 Mecse ***** válasza:
100%

Ivaros kandúrok területe több hektárra rúghat sajnos. Szép dolog hogy megpróbálod megtalálni a gazdiját és szép szóval megbeszélni ezt vele, ez nagyon becsülendő dolog, hogy nem a cicán vezeted / vezetitek le a mérgeteket.


Nekünk is volt jelölős kandúrja a szomszédunknak még gyerekkoromban, a teraszunk sarkának jelölgetése majdnem elköltözésre bírta az egész családomat olyan szagot hagyott maga után, így teljesen megértem milyen szörnyű.


A gond az szerintem, hogyha meg is találnád a gazdáját ő állítaná hogy nem az övé a cica mikor kiderül hogy probléma van, chip pedig szinte 0% hogy legyen az állatban... Így hogy teljesen őszinte legyek, ez egy amolyan megoldhatatlan helyzet ebben a formában.


(És zárójelben megjegyzem hogy itt egy újfent remek példa arra hogy miért kellene hogy kötelező legyen a macskák chipezése is!)

2013. febr. 2. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen, ettől féltem... valószínűleg nem lenne elég, ha a háztömbünket körüljárnám, így a gazdi tű a szénakazalban...

Egyébként, ha megtalálnám, szerintem tudnék vele beszélni, mert nagyon szép, ápolt cica, nyakörves, látszik, hogy gondozzák.

2013. febr. 2. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg nem sok esély van arra, hogy ha meg is találjátok a gazdát, akkor ő elviszi ivartalaníttatni.

A legjobb az lenne, hogy ennek a macskának keresni egy rendes gazdát, nem hisze, hogy a réginek hiányozna, vagy azt hinné elütötte az autó, ami sajnos valós veszély jelenleg. Van a környékeden menhely? vagy keress interneten állatvédőket, menhelyeket, hogy vigyék el azt a macskát biztonságos helyre.

2013. febr. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak most olvastam a másik hozzászólásodat, szóval ápolt a macska.

Ha beletennél egy kis cetlit a nyakörvéhez, ráerősíted valahogy és beleírod, mi a helyzet? :)

2013. febr. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Mintha kitaláltad volna a gondolatomat, ma reggel pont ez jutott eszembe! El is mentem az állatorvosunkhoz, hogy tud-e ebben segíteni, és adott egy ilyen kis nyakörvre erősíthető vízálló hengerkét, amiben egy apró cetlire üzenhetek a gazdinak.

A napokban megpróbáljuk befogni, szerintem nem lesz nehéz, mert elég szelídnek tűnik, aztán meglátjuk...

2013. febr. 2. 21:52
 6/9 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, sikerült elfognom a cicát. Csak szóltam neki, és jött, mintha a gazdija lennék, hízelgett meg zokszó nélkül tűrte, hogy a nyakörvére szereltem azt a bigyót. Még a házba is be akart jönni velem, de mondtam neki, hogy ennyire azért még nem vagyunk spanok:) Iszonyatosan aranyos! Kíváncsi vagyok, keres-e a gazdija. Majd mesélek.
2013. febr. 3. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy lépéssel előrébb vagyunk én is kiváncsi leszek! :))
2013. febr. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Megvan a cicus gazdája! Tegnap beszéltünk telefonon, nagyon együttműködő. Mondta, hogy náluk is vannak kisgyerekek, úgyhogy ők is gondolkoztak az ivartalanításon, csak még nem jutottak el odáig, mert a cica alig több, mint egy hónapja van náluk. Nem laknak egyébként messze, a szomszéd utcában, légvonalban úgy 50 m-re tőlünk. Talán ezért is ennyire gyakori látogató nálunk a macsek.

Szóval úgy tűnik, happy end lett a vége.

Nagyon köszönöm a válaszaitokat!

2013. febr. 5. 21:54
 9/9 Mecse ***** válasza:
Örülök nagyon hogy ilyen kedves gazdija van a ciccnek aki megérti a dolgot és még ivartalaníttatni is fogja! :) Remek hír, tényleg :).
2013. febr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!