Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy félszemű kiscicánk...

Van egy félszemű kiscicánk mennyire örökbeadható?

Figyelt kérdés
Tavasszal-Nyáron ugyebár párzási idő a lánycicáink mind megáldottak minket soksok apró csöpséggel.Van egy kiscica akinek valami történt a szemével nemtudjuk mitörténhetett és nincs különösebb baj vele, csak a szeme helyén egy enyhén lyukas heg van(semmi elfertőzödés, vagy élősködők).De mikor megszületett még nemvolt ilyen.Talán akkor történt mikor az anyacica átköltöztette őket másik helyre és valami másik állat megtámadta őket.Kintre születtek, és apu aztmondta jobb is,ha kint maradnak mert már így is volt bennt vagy 4 kiscica(ráadásul ők a szomszéd anyacica kicsinyei, de ragaszkodik hozzánk mind ^^").Teljesen eleven játszik,gyönyörű cirmos cica puha bundával, eszik, dorombol, emberszerető és azthiszem már van másfélhónapos(vagy akár több).Nos nekünk ez nagyon sok cica, viszont nem tudom egy ilyen kiscicát hányan vinnének el, én teljesen szeretem de 9 kiscica nagyon sok 4 anyacica mellé + a 2 kandúr... nincs mese a kicsiket muszáj elajándékozni :(
2009. szept. 3. 17:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy fognak-e rá jelentkezni. Esélye van, de most kiscica dömping van és a teljesen egészségeseknek is nehezen akad gazda. Készíts róla képet és tedd fel hirdetős oldalakra, de ne számíts gyors eredményre. Nem értem, miért nem ivartalaníttattátok már a macskáitokat. Legalább a lányokat. Egyszeri költség és soha többet nem kellene azon gondolkodni, hogy hová tegyétek a kicsiket.
2009. szept. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát...ez olyan, hogy persze persz egyszeri költség de nekünk most nem futja :) eléggé rossz most az anyagi helyzetünk és ennyi macskára kijönne ez akár 35-40.000 ft-ra is...és oké hogy egyre több cica lesz, de igazából általában eltudjuk őket ajándékozni.És igen én is észrevettem nagyon nehezen örökbeadhatók már 2 éve a kicsik..de nem is csodálom, amilyen helyzet van és amennyire nőtt a macska populáció ^^"
2009. szept. 3. 17:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben szervez több állatvédő alapítvány és egyesület ivartalanítási akciót, ahol kedvezményes áron végzik a műtéteket (például a Zöld Zebra Állat és Természetvédő Egyesületnek minden tavasszal van ilyen akciója, ami egyre nagyobb területen fedi le az országot), de helyi szervezeteknél is lehet érdeklődni, hogy tudnak-e valamit, mert sokszor helyi állatorvosok is adnak kedvezményt. Nem kell minden macskát egyszerre műteni, vihettek havonta-kéthavonta egy-egy macskát.
2009. szept. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt macsekom olyan 3 hónapos kora körül elég csúnya sebet szerzett a szemére...de szerintem így is aranyos volt, csak egy csöppet furcsa...mára egy kis fehér folt van csak a szemgolyóján, de még így is kiscica pofija van pedíg már több mint 1 éves :)


A netes hírdetésre soha a büdös életben nem fognak jelentkezni...egyszerübb örökbeadni őket úggy hogy kivisze őket hajnalban egy piac mellé ahol sok a gyerekes szülő és az öreg néni..(minden piac ilyen) és kiírod nagy jól látható betükkel hogy ajándék kiscica...kis zacskóba 1 napra elég száraztápot adj melléjük, mert így könnyebben elviszik, mivel legtöbször az a kifogás hogy nincs mit adni neki és ma nem tudunk macskakaját vásárolni... és persze kell pár kisebb doboz amiben elvihetik a macsekokat...


HA jönnek a helypénzelleőr polgárőrök (mert nélunk jönnek, hogy rohadnának meg) veled nem csinálhatnak semmit, mivel nem árúsítassz, hanem ajándékozol, azt nem tilos, ha nincs árusítás nincs joguk helypénzt kérni, pláne hogy csak egy dobozod van és nem egy egész standod...és gondolom nem vagy még 18 így nem tudnak veled mit csinálni...nálunk a középkorú árusnak is csak annyit mondanak, hogy "Ez volt az utolsó" persze ezt minden héten elmondják neki :D szóval túl sok mindent nem csinálhatnak...így 1-2 macska tuti gazdára talál nálunk volt hogy 45 perc alatt 6 kiskutyából 4-et elvittek :D


Amúgy ha a kiscicánaks ebes is a szeme, de ott játszik elöttük akkor nem azt nézik hogy jujj a szeme...hanem hogy aranyos és életrevaló...

2009. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm :) ez nagyon jó ötlet ^^ viszont ennek is van hátránya, nem tudod milyen otthonra lelnek a picik.
2009. szept. 3. 19:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteg netes cicás oldalt szoktam olvasgatni, és úgy vettem észre, hogy a fogyatékos vagy sérült állatkákon több embernek megesik a szíve, mint az egészségeseken, úgyhogy meglepő, de sokszor könnyebben találnak gazdit. És aki így is örökbefogadja, az jó eséllyel lekiismeretesebb gazdi lesz, mint az, aki csak azért vesz magához állatot, mert "olyan szép!"
2009. szept. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért azt ne mondd, hogy egy nőstény macska ivartalanítása többe kerül, mint a 9 kölyök oltása 4 körben. És ez csak egy alom. Akiknek kevés a pénze, azoknak kell leginkább a legolcsóbb ivartalanítást választaniuk.
2009. szept. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés ^^" (utóbbi válaszolónak szól) és nem nem szoktuk beoltani a kicsiket fölösleges azt az új gazdira hagyjuk.
2009. szept. 4. 11:47
 9/13 A kérdező kommentje:
És nincs legolcsóbb ivartalanítás.Egy áron fut a környékünkön.
2009. szept. 4. 11:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van két cicám, úgyhogy nem kell harmadik. De ha akarnék még, simán örökbefogadnék félszemű kiscicát, már csak azért is, hogy biztosan ne maradjon sorsára.


Hozzáteszem, az ivartalanítás tényleg jó lenne. Ha rajtam múlna, én kötelezővé tenném...

Tudom hogy drága, de ez olyan dolog amit meg kell oldani. Lehet hogy kegyetlenül hangzik, de aki ezt nem engedheti meg magának, az tényleg ne tartson macskát, met nem engedheti meg magának... Vagy csak annyi macskát, amennyinek ki tudja fizetni a z alapvető kezeléseit. Ezen felül felelőtlenség.

2009. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!