Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet egy szoptató anyacicát...

Lehet egy szoptató anyacicát ivartalanítani hogy megint ne legyen vemhes?

Figyelt kérdés
Vagy mennyi időt várjak az ivartalanítással miután megszült? Nem szeretném ha megint terhes lenne. Jó lenne minnél előbb a szülés után kiivartalanítani de nem tudom mikor vigyem el az állatorvoshoz.

2013. febr. 4. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Akkor javasolt, amikor már nem szopnak a kicsik, mert ivartalanítás után elapadhat a teje, de ez sem mindig igaz. Addig próbáld meg bent tartani a macskát, ne tudjon párosodni. Pár napos terhesen is ivartalanítható a macska végső esetben. De a legtisztább, ha felhívod az állatorvost, akihez vinni fogod, megmondja ő, hogyan szokta csinálni. Amikor 4 hetesek, akkor már biztosan viheted az anyacicát, akkor a kicsik már tudnak bébi tápot is enni.

Helyes döntés volt, hogy elviszed ivartalaníttatni :)

2013. febr. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat :)
2013. febr. 4. 20:58
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:
35%
Csak akkor ivartaéaníttatnám, amikor már a kicsiket felnevelte, és a kicsit tudnak enni száraztápot, alutasakos kajcsit. Amikor a kiscicák, már 10-12 hetesek!
2013. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mert olvastam olyat is hogy volt már rá nemegyszer példa hogy a szülés után 2 héttel már vemhes volt újra a cica, persze közben szoptatott.
2013. febr. 4. 21:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan várhattok amíg leválasztja a kölyköket, mert vemhesen is lehet ivartalanítani. Ha így nem szeretnéd, kérd ki egy állatorvos véleményét, az a biztos.
2013. febr. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amíg szoptat,addig semmiképpen,mert elapadhat a teje.Mikor a kicsik 6-8 hetesek lesznek,akkor már lehet vinni.
2013. febr. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én macskám kölykei kb 6 hetesek voltak, mikor ivartalanítottuk, már volt benne 4 kiscica és nemsokára születtek volna. Mikor ivartalanítva lett a kölyke még mindig ment oda szopni, és az anyacicánk hagyta is.
2013. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!