Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám állán apró fekete...

A macskám állán apró fekete kis pöttyök/atkák/valamik vannak, mi lehet ez? Mit tehetek ellenük?

Figyelt kérdés

A szobacicám állán jelentek meg ezek a nem is tudom élő vagy élettelen valamik, apró fekete pöttyök a szőr között. Először csak kevés volt, most már egészen sok van az állán. (fül, szem stb minden más tiszta, a cicám nem jár ki, néha fürdetve is van, úgyhogy tényleg tiszta macska)

Az állatpatikában adtak rá egy Advocat nevű parazitaölő és féreghajtót, amit a macska tarkójába kellett bemasszírozni, semmit sem használt.

Külföldön élek és itt elég drága az állatorvos, úgyhogy ha lehet, ilyen apróságért nem vinném orvoshoz.


Volt már valakinek ilyen? Mit lehet tenni ellene? Milyen gyógyszer vagy házi szert próbáljak ellene?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2013. febr. 5. 11:09
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nem vakarja, nem dörzsöli sehova. Úgy tűnik egyáltalán nem zavarja.
2013. febr. 5. 11:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Az én macskámnak is volt ilyen, de néhány hét alatt magától elmúlt. Igazából ez olyan lehet, mint az embernél a seb. Lehet, hogy valamivel felsértette, ahogy dörgölőzött. Türelem és elmúlik, nem kell drága szerekkel kezelni. Ameddig neki nem okoz gondot, addig ne foglalkozz vele, bármennyire is zavaró, el fog múlni.
2013. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ez már kb fél éve így van és egyre nagyobb területen. Az elején csak egy körömhegyni részen volt, most már 2-3 cm2-n.

Utána olvasgattam, parazita lehet (de akkor miért nem használt az Advocate) vagy pedig szőrtüsző begyulladás. Esetleg más ötlet.

2013. febr. 5. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Az a baj hogy fogalmad sincs arról mi ez, és szereket veszel rá amivel talán semmit nem fogsz érni, jobban járnál ha orvoshoz vinnéd. Az én macskám állán is volt már ilyen, de az ilyen bőrre tapadt valamiféle kosz volt, nem parazita és idővel lekopott. Felénk külföldön ilyenért pénzt sem kért az orvos, hiszen csak ránéz és ennyi. Esetleg próbáld a macska állát olajos vattával törölgetni hogy azzal lejön-e? Az nem árt neki.
2013. febr. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne kenegesd semmivel!

Ezek pici zsírmirigyek/zsírcsomók, nem tudom pontosan.

Én macskámnak is volt, kérdeztem a dokit, azt mondta nem kell foglalkozni vele!

Néha a macska kinyomja magának.

2013. febr. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mecse ***** válasza:

Akné lesz. A cicámnak van jelenleg dettó ugyanez, vettek belőle kaparékot, és most várom a tenyésztés eredményét, mivel az okot kell megtalálni. Én cicám sem vakarja, nem is érdekli hogy ott vannak, majdnem az egész álla "mákos", és szó szerint kb. 3 nap alatt alakult ki nála, 3 állatorvosnál jártam 2 ebből azt mondta hogy "kosz" és hogy "megvakarta magának és az alvadt vér"... A 3. végre komolyan vette a dolgot.


Vett belőle mintát és megleste ott rögtön mikroszkóp alatt hogy mozognak-e, lát-e atkát benne vagy egyebet, de nem látott (200% benti cicám van, nagyon tiszta macsek, dettó mint a tiéd). Nekem féreghajtózva most volt nem egész egy hónapja, a bőre pedig teljesen élősködő mentes, így ez kilőve.


Ami okozhatja ezt leggyakoribb az az ételallergia, illetve ha műanyag tálja van (etető vagy itató), akkor attól az erre hajlamos cicáknak kijöhet (nekem egyik sem magyarázza a dolgot, nem történt tápváltás és nincs műanyag edénye). Az is okozhatja ha nincs elégszer mosva az etetője itatója, a száraz táp zsíros külső borítása ugyanis a kerámia tálra is rá tud úgy ülni hogy ezt okozza.


Most kaptam rá az orvostól krémet ami antibiotikumos, gyulladáscsökkentő és fertőtlenítő, pár napja kenem neki minden nap, PICIKÉT mintha javulna. Nem nagyon és nem akarom elkiabálni, de picikét.


A tenyésztés végső eredménye még napok kérdése, szóval addig izgulok.


Szerintem vidd el egy állatorvoshoz hogy kiderüljön mitől van, mert tünetileg lehet hogy el lehet majd tüntetni, de ha nem tudod az okát akkor vissza fog jönni...

2013. febr. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az én macskámnak is kijöttek ezek a pöttyök, de a net bújás helyett vettem a fáradságot és elvittem állatorvoshoz. Ő azt mondta, hogy ez egyértelműen ételallergia.

Amire allergiás lehet:

- Csirke, marha, hal

- Gabonaféle (főleg búza)

- Színezék, tartósítószer vagy egyéb adalékanyag.

Vigyétek el állatorvoshoz, hogy kiderüljön, hogy pontosan mi.

2019. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!