Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicánk az elmúlt hét közepe...

A cicánk az elmúlt hét közepe felé elkezdett irgalmatlan nagy mennyiségű kajákat enni. Folyamatosan enni akar, mindenfélét, mindent megszaglászik és megkóstolna. Lehet valami baja, vagy csak a hideg miatt? (részletesebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval ő egy benti cica, kint mondhatni soha nem volt utcán, ilyesmi baja biztosan nem lehet - szerencsére -.


Az elmúlt héten, de talán a közepe felé kezdett el eléggé sokat enni, de ezt mi betudtuk annak, hogy jön a hideg... jött is... ez idáig rendben, de utána nem maradt abba ez a nagy étvágy.

Most ott tartunk, hogy egész nap (szó szerint!) nyávog mindenre, hogy ő azt megenné, meg egyáltalán enni akar, ha a hűtőnél vagyunk... nem azt mondom hogy idegesítő, bár kissé az is, de inkább a baj az, hogy már most is elhízott kissé, és bár tényleg nem akarjuk hogy sokat egyen, azért rendesen adunk neki így is, a biztonság kedvéért.


Eddig soha nem csinált olyat, hogy pl. asztalon lévő tányérba belekóstol (oké, maximum 1-2x, de ez nem mérvadó), tegnap is ott voltak a sütik, és csak annyit hallok, hogy elkezdte nyalogatni az egyiknek a tetejét, odaadtam neki, meg is ette volna az egészet, így is harapdált egy keveset...

Ma is itt volt egy kis ideig egy használt tányér amiben volt egy kevés maradék, azt is megfogta, és elkezdte majdhogynem az egészet kinyalni...

Egyszerűen nem értem, nem tudom, hogy miért akar mindenáron(!) enni, kajálni...


Komolyan, mit lehetne tenni, mi lehet a magyarázat?

Orvoshoz nem szívesen, max. akkor, ha muszáj. Igen komoly problémák vannak az utaztatással, mert nagyon fél ilyen esetekben... szóval csak ezért.

De gondolkodtam, hogy egy állatorvosi rendelőt fellehetne hívni, hátha mondanak rá valamit, bár én inkább Bennetek reménykedem! :)


Köszönöm előre is a válaszaitokat!



2013. febr. 5. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
cukorbeteg a macskátok.
2013. febr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

... így rákeresve elő-cukorbetegség is lehet, amiből talán nem lesz nagyobb gond. Lány cica egyébként, soha nem volt semmi baja, alapjában véve sem volt súlyos cica, sőt... éheztetve nem volt, de nem volt még túlsúlyos, nemhogy elhízott sem. - ha esetleg ez is fontos lehet.


Az általános, pl. Whiskas tasakos kaja az magas szénhidráttartalmú? Mert erről írnak, hogyha esetleg igen, ilyesmivel van etetve, akkor azt minél előbb abba kellene hagyni, de legalábbis csökkenteni... azt írják, hogy állatorvos írhat fel ilyesmi ételt, elnézve a Purina-nak van, de nem olcsó állítólag.

2013. febr. 5. 22:37
 3/9 A kérdező kommentje:
És el is felejtettem, köszönöm a válaszod, zöld kéz is megy!
2013. febr. 5. 22:38
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A whiskas nem jó, beltartalalom annyi, mint a tesco gazdaságosnak, ugyanannyi a hús benne, plusz ízfokozókkal tömték tele, semmiképp sem egészséges.

Ha a macska viselkedése hirtelen nagyot változik, akkor bizony érdemes megmutatni egy orvosnak, ha fél, ha nem, beteszed a hordozóba és elviszed. De az jó ötlet, ha előtte felhívod, semmibe sem kerül.

Kell egy vizsgálat, hogy miért lett falánk, majd kiválasztani egy neki megfelelő tápot, prémium minőségűt, amiben 50-60% a hús, és nem drágább a whiskasnál.

Egyébként benti cicát is kell oltatni, mert a lábadon bevihetsz akármit, így mindenképp kell majd évente orvost látogatni. Az emberek sem szeretnek járni, mégis elmennek, ha kell.

2013. febr. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hányszor kap enni a cicád, de naponta kétszer elég megetetni (én fél tasakkal adok a cicámnak reggel, és féllel este) + egész nap előtte van a száraz táp. Szerintem keress valami light tápot, abból nem olyan nagy baj, ha egy kicsit többet eszik, de abból sem szabad nagyon sokat. Rakjatok el előle mindent, hogy ne tudjon nassolni, és süteményt semmiképp ne adj neki, mert a sok cukortól tényleg előbb-utóbb cukorbeteg lehet. Ha pedig nyávog akkor, amikor nincs kajaidő, ne etesd meg, mert így tudja, hogy eléri a célját, és folyton nyávogni fog. Én a helyedben azért legalább telefonon megkérdeznék egy állatorvost.
2013. febr. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaidat kedves utolsó! :) Egy zöldkezet neked is adok, bár nem sokat számít.


Igen, a száraz kaja kint szokott lenni, de azt is nagyon eszi - az említett időben, előtte azt is csak néha rágcsálta -.

Reggelente szokott egy kb. negyed tasaknyit, délután ugyanez, és estefelé mégegyszer. Tehát egy tasak egy nap kb.

Igen, a süti csak egyszeri alkalom volt, az sem direkt, hanem egyszerűen felugrott az asztalra, és csinált amit akart... persze nem sokáig, mert ott voltam nem messze, csak nem figyeltem rá. :)


A Whishas csak példa volt, hirtelen az jutott eszembe.

Kitekat macskakaját eszik, szárazat és tasakost egyaránt.

Azt hiszem Vadász menü a kis csomag neve (4 vagy 6 darab kistasak van benne).

Szerinted ez ugyanolyan rossz, esetleg rosszabb, mint a Whiskas? Szerencsére abból soha nem kapott szinte, maximum 1 tasaknyit evett egész életében...


A telefonhívás mindenképp meglesz, nem szeretném, hogy baja legyen. Egyébként kb. 6-7 éves a cica. Szerintem ez nem sok, remélem nem is lesz baja, mert imádom/imádjuk. :)

2013. febr. 6. 00:24
 7/9 Vicuska87 ***** válasza:
62%

Én biztos elvinném, dokihoz, mert a hirtelen ilyen hatalmas étvágy mögött, rengeteg betegség húzódhat!

Viszkász, Kitékat, Friszkíz, Darling, egy kutya, mind egyformán nulla!

2013. febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, ugy érzem, diabetesz lehet, főleg hogy kicsit hizott. A DIABETESZ /CUKOR BETEGSÉG/ több fokozata van, először gyógyszer, ha már régebben van, sajna inzulinozni kell a cicát, ezt neked kell csinálni, és diétáztatni. Gondolom a diétát itt megadják Mo-on, szénhidrátot keveset, cukrot nem, és mérni a vércukor szintjét. Ezt sajna tudom, nekem is ez a bajom.
2023. jan. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
feltétlenül menjetek orvoshoz!
2023. jan. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!