Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Albérletben hogyan vettétek...

Albérletben hogyan vettétek rá a tulajt, hogy engedjen macskát tartani?

Figyelt kérdés
A szerződésben aláírtuk, hogy nem tartunk állatot. Lassan egy éve itt lakunk, rendes lakók vagyunk, vigyázunk mindenre. A tulaj is szeret minket de elég szigorúnak néz ki. :) Hogy vezessem fel neki a témát, hogy szeretnék egy kiscicát a lakásba? Tudom, hogy simán meg kéne kérdeznem és akkor kiderül, de örülnék bármilyen tippnek, amivel esetleg nagyobb eséllyel megy bele a dologba. :)
2013. febr. 6. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Bocsi, csak egy kérdés: milyen indokkal szokták tiltani az állattartást?
2013. febr. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom, egyszerűen az van a szerződésben, hogy állatot nem lehet tartani. Ez nem is volt gond, mert a költözéskor nem volt de most meg már nagyon szeretnék. Külföldön lakom, és nem merem megkérdezni a tulajt. :)
2013. febr. 6. 16:38
 3/19 anonim válasza:
33%
olyannal, hogy nem vagyok hajlandó a KEDVES lakó kiköltözése után a macskahugyt és egyéb maradványokat eltűnteni, amit a padló gyönyörűen magábaszívott...
2013. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Mondd azt, hgoy az csak egy elemes plüssmacska, ami tud mászkálni is...
2013. febr. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Hát második, nem tudom, milyen mutánsmacskákkal volt eddig dolgok, de se az én macskám, se rokonok macskái sosem pisiltek még a padlóra, vagy ha mégis, nem itta magába, ugyanis feltalálták a felmosószettet...

Nem a tulajdonod félted, csak simán állatundorod van.

2013. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát valahogy vezesd rá, szépen, kedvesen, illedelmesen, de ha a szerződésben le van írva, akkor szerintem biztos nem engedi meg.

Sokan azért nem engedélyezik albérletben az állattartást, mert sok olyan eset van, hogy kárt tesz a macska, kutya stb a lakásban, és a lakó nem hajlandó megtéríteni. Ezen felül sajnos sok olyan ember van, aki nem ért az állattartáshoz, így tisztítani is ritkán szokta.

Természetesen nem feltételezem ezt rólad, csak mondom.


Nem lehet, hogy a tulaj allergiás az állat szőrre? Vagy csak fél, hogy a szomszédokat zavarná?

2013. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Igenis szokták tiltani, nem egyszer olvastam olyan albérlet hirdetést, hogy állattal nem lehet oda menni. Ezek általában igényesebb lakások. Régebben mi is akartunk cicát tartani, a tulaj nagyon nem örült neki, de beleegyezett. De még sem lett macskánk, inkább kutyát hoztunk a menhelyről, azt megengedte, szereti a kutyákat, neki is van. Mindenképpen beszélt meg vele, én anno azt mondtam, hogy terápiás céllal kell, depis voltam és sokat voltam egyedül. Ha szereti az állatokat, lehet megérti. De ha nem megy bele, azt el kell fogadni, hiszen az ő lakásáról van szó.
2013. febr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hahaha... A cica a világ legtisztább állata! Padlóra sosem pisil! Csak akkor pisil az alom mellé, ha van valami betegsége, de az enyém akkor pl a kádba ment. :) Már ha ivartalanítva van. Egy ivaros kandúr valóban nagyon büdös tud lenn.


Kedve kérdező!

Szerintem készülj fel érvekkel. Mondd el neki, hogy higiénikusan fogod tartani, nem fog kárt okozni. Ivartalanítva lesz, így nem fog bepisilni. Az esetleges károkért pedig vállalod a felelősséget.


Nekem mázlim volt, egyik főbérlőmet sem zavarta eddig a cica. :)

2013. febr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy attól fél, hogy a többi lakót zavarná, mert teljesen külön bejáratunk van, nem kell folyosón vinni, ha kivisszük esetleg. Szerintem csak simán egyszerűbbnek látta így, hogy nincs, akkor tuti nincs baj. Tudom, hogy csak annyit kéne csinálnom, hogy megkérdezem, csak nem tudom, hogy kezdjem, hogy legyen esélye a pozitív válasznak. A többi lakó is többnyire fiatal, velük biztos nem lenne gond. És ha felajánlanám, hogy aláírok egy lapot, hogy kifizetem, ha bármi kárt csinál a macska? Ez esetleg jó ötlet?
2013. febr. 6. 16:47
 10/19 anonim ***** válasza:
73%

Kérdezd meg tőle, hogy gyereket engedne-e a lakásba. Ha igen, akkor világosítsd fel, hogy a gyerek kiburítja a bilit, összefirkálja a falat, állandóan üvölt, leeszi az asztalt, a parkettát, mindent, tépkedi a függönyt...stb.


Egy macska nem rosszabb egy gyereknél, SŐT, csak ezt pár állatgyűlölő szereti elfelejteni.


DE HA esetleg mégis kárt tesz? Mondjuk szétszakítja a függönyt. Nagy ügy, veszel újat. Szétkaparja a bútort? Megjavíttatod. Ahogyan a saját otthonában is tenné az ember.


Hihetetlen, hogy egyesek mennyire rugalmatlanok tudnak lenni.

2013. febr. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!