Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor lehet új cicám?

PrettyVillain kérdése:

Mikor lehet új cicám?

Figyelt kérdés
Előző cicám valami halálos cicavírusban halt meg. Mikor hozhatok a lakásba új cicát, anélkül, hogy azon kellene aggódnom, nem-e maradt vírus a lakásban. Lassan egy hónapja halt meg a cicám, azóta 2× takarítottam át mindent Domestossal. Az alomtálca, a cicaágy, a hordozó és a tálkák egy éjszakát áztak Domestoszos vízben, utánna még a tálkákat elmostam mosogatószerrel, a többi dolgot is áttöröltem fertőtlenítővel. Biztos lehetek abban, hogy a vírus teljesen elpusztult a tárgyakról és a lakásból?

2013. febr. 6. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon nem viselhetett meg a halála......
2013. febr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kéne tudni mi volt az a vírus. Biztosan mondta az állatorvos, vagy keress rá neten a tünetek alapján, akkor többet lehet mondani.
2013. febr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mecse ***** válasza:
68%

Legtöbb halálos vírus ellen oltanak, szóval a következő cicádat be kellene oltatni időben, és akkor rá nem lesz ez egyébként sem veszélyes.


Ha mindent jól áttakarítottál, akkor ez nem lehet gond.


Mi volt a vírus amiben elpusztult a macskád?

2013. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mecse ne haragudj, de ha valamit nem tudsz inkább ne okoskodj. A "legtöbb halálos vírus" konkrétan 3 és nem oltanak ellene. A fip-re van nazális szer, de vagy hat vagy nem, sok fejlettebb országban inkább nem is ajánlják a használatát.
2013. febr. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Mecse ***** válasza:

Nem haragszom, és nem okoskodtam. A macskaleukémiára gondoltam például ami ellen van oltás, illetve a parvora gondoltam például ami ellen van oltás és eléggé gyakori olyan cicáknál amik nincsenek oltva mivel nagyon könnyű elkapni, és nagyon könnyű belehalni, ha már elkapta egy fiatal cica pl.


A FIP a jelenlegi leghalálosabb macskavírus, igen, viszont ez legtöbbször zsúfolt, sok macska kicsi helyen- forgatókönyvű helyeken üti fel a fejét, a kérdező pedig azt írta egyetlen cicája volt. A FIP ugyancsak pici cica korban a leghalálosabb, ha a 12-16 hetes kort túléli a cicus anélkül hogy elkapná, akkor az immunrendszer már fejlettebb és kisebb a valószínűsége annak hogy egyáltalán elkapja. Az is segít hogyha rendesen van oltva a cica egyéb betegségekre, kisebbíti a fip elkapásának valószínűségét, bármennyire is furcsán hangzik, bár feltételezem ezt tudtad. Ha elkapta / kifejlődött benne akkor igen, idő kérdése, de bele fog halni és nem lehet ellene semmit tenni.


Ugyancsak ki lehet kerülni ezt a betegséget hogyha szűrt szülők kölykét vásárolja meg az ember, tenyésztőtől (igényes tenyészetekben évente illetve minden állományfrissítéskor szűrés-ismétlés van), amit sorozatosan elmondok ezen az oldalon, ugyanis a sima koronavírus ami a bélben tanyázik, elvileg bármelyik macskában ott lehet, és alapvetően "csak" gyengébb lefolyású betegséget fog eredményezni (FeCV), majd pedig ez mutálódik tovább és jelenlegi állás szerint a FIPben elhunyt cicák legtöbbjénél ez történik. Ezért fontos a szűrés.


A koronavírus egyébként könnyen túlél benti környezetben heteket is, AZONBAN szimplán elpusztítható háztáji fertőtlenítő- és tisztítószerekkel. Ezért mondtam hogy ha takarított a kedves kérdező alaposan (és ha egyáltalán ebben pusztult el a macskája?), akkor nem lesz semmi gond.

2013. febr. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

FIP lehet róla vitázni,lehet tesztelni,de a macskák 92%-a hordozza a Fecv koronavírust ergo nincs olyan tenyészet ahol ne lenne koronavírus.A fecv ről se tudnak semmit,mutálódhat fippé stessz miatt is.Ez az a vírus amiről semmit nem tudnak és csak akkor mondható pozítívnak egy cica ha már elhunyt...


Kedves kérdező!Ilyen alapos takarítás után nyugodtan vigyél haza cicát,ne rettegj a vírusoktól mert amitől fél az ember az be is következik.

2013. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!