Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Teljesen hülye a macskám,...

Teljesen hülye a macskám, nincs itt egy hozzáértő ember aki segíteni tud?

Figyelt kérdés

Felnőtt macska, nem hajlandó a dolgát a macskabudiba végezni. Már körbepisilte, szarta a házat, mindenhol, még a macskabudi mellé is odamegy, épp csak bele nem. Már volt hogy bezártam kis helyiségbe a budival, de inkább a fekhelyére pisilt, ha megverem sem jobb semmi... kertes házban lakunk, ha kirakom akkor sem megy sehova, hanem az ajtó elé végzi a dolgát és várja hogy beengedjük.


Tettem már fel kérdést itt amire mindenki azt mondta hogy ivartalaníttassam, de a doki azt mondta attól még semmi nem fog megváltozni, mert ez nem jelölés amit csinál. Tehát tök felesleges lenne ivartalanítani. De akkor meg mit csináljak? De a dokiban sem vagyok biztos, mert vidéki orvos, mittudomén mennyire ért a macskákhoz...


2013. febr. 7. 14:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ivartalaníttasd,aztán tedd ki az udvarra.
2013. febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A macskák imádnak bosszút állni.

Amikor pisil akkor jelöl, amikor szarik akkor meg megbosszulja hogy megverted amikor jelölt.

A "macskabudiban" célszerű almot cserélni, lehet az nem tetszik neki.

2013. febr. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

jó orvosod lehet...egészségügyi gondja van vagy lelki eredetű probléma,ő jelez csak senki se érti a célzást.

Az ivartalanítás nem felesleges azzal a pisi gondok megszünhetnek ha jelöl márpedig jelöl is.

Egy alapos kivizsgálás nem ártana vagy változtatni a cicával szembeni törödéssel,sőt a 3 dologra szükség van.Ha ezek megvannak és kiegyensúlyozott élete van akkor ezeket nem fogja csinálni.

2013. febr. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Vicuska87 ***** válasza:
74%

A macskatartáshoz, teljesen másképpen kell hozzá állni... nem így!


1, az ivartalanítással sokkal jobb lesz neki, csak ezt vidéken a maradi orvosok, nemhajlandóak belátni!

2, lelki gondok, nem törődés, verés, rugdosás, nem megfelelő étrend, nemjó minőségű alom...

ez mind közrejátszhat!


Próbáld elvinni egy másik dokihoz, aki halad a korral, és hallott már az ivartalanításról! És próbáljátok meg szeretni a cicát, és nagyon sokat törődni vele!

2013. febr. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem felesleges ivartalaníttatni, ez az orvos valami lódoktor lehet. Gondoljunk csak arra, hogy mi lesz a kölykeivel, amiket nemzett, sok helyen megölik őket születéskor. Már csak ezért is megéri, fertpzp betegségek miatt, amiket verekedés közben adnak át, macska aids stb.

A másik dolog pedig ha nem jelöl, akkor egészségügyi gondja lehet, amit már többen leírtak. Milyen orvos ez, hogy nem jut eszébe megvizsgálni az állatot... Vidd egy normális rendelőbe a macskát, megnézni nincs e betegség a háttérben, de én inkább jelölésre gondolok, ami ivartalanítással megszűnik. A mellé kakilás is lehet ettől.

2013. febr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ennek okai lehetnek: Betegség, ivarosság, figyelemhiányból fakadó figyelemfelkeltés, rossz minőségű macskaalom, rossz kaja, rossz bánásmód, verés, meg nem értettség, törődés hiánya, unalom, idegrendszeri probléma, depresszió, szorongás, és igen akár még bosszú is lehet végső esetben.


Fertőtlenísd szagtalanítsd az egész házat ha esetleg tennél valamit a macska érdekében.

2013. febr. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem történt valami változás nálatok mostanában?

Amikor a cicám ivarérett lett, először kb este 8 körül jelölt az egyik bútor mellé, másnap reggel 6kor már az állatkórházban voltunk, és ivartalanították is. Azóta, ha új függöny lesz, új ember jön fel a lakásba, mindig odapisil 2-3 alkalommal, amúgy mindig az alomba.

A többiek már leírták mi lehet a probléma, egyedül ezt hagyták ki. Illetve nálunk nagyon kényes az alom tisztaságára, meg a minőségére, szóval arra is figyelj. Ütni meg hiába ütöd, a macskák nem azok a fajta élőlények, akik meghunyászkodnak, inkább dacból még az ágyadra is pisil:)

2013. febr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ivartalanitás a megoldás!

Az enyém is ezt csinálta!

Azért meg szégyeld magad hogy megvered,azzal semmit nem fogsz megoldani!

vagy ha nem szereted,akkor ad oda olyan embernek aki szereti az állatokat!

Soha nem fogom megérteni az olyanokat aki bántja az állatokat!

Nekem évek óta van,de soha egy újjal nem gyúlnék hozzájuk!

2013. febr. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Istenem! Végre valaki elismeri, hogy a vidéki orvosok nem akarnak macskát ivartalanítani!!!

Eddig négyszer vittem el, miníg kitalált valamit, miért nem teszi meg. Most meg szenved, ettől én is.

Mégsem vihetem Budapestre ivartalaníttatni, több mint 200 km! Vállalkozz a lehetetlenre, keress egy orvost, aki vidéken ért a macskákhoz!

2013. febr. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Vidéken is vannak jó orvosok, nem csak Budapesten, de ahol van állattartás, ott lehetnek lódoktorok is. Biztosan találsz max. 30km-re a településedtől jó orvost.
2013. febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!