Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicámmal?

Mit tegyek a cicámmal?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kiscicák. Kinnt van és északa is kinnt volt, de elbújtak az eső elől. Reggel mior kaptak enni akkar az anyamacska és a másik 3 hónapos fiúcica mindjárt szaladt, de ő csak megállt előtte! Azóta csak fekszik ha felvesszük dorombol alszik egyszer nyávogott is. Most őt behoztuk az irodába(anya nem engedi be őket a lakásba)! Le terítettünk egy pokrócot, hogy ott legyen és azóta is alszik. Tudom, hogy ilyenkor nem lenne kérdés, mert más rögtön hívná az állatorvost, de én nem tehetem meg, mert 1. nincs pénzünk(erre), nem én találtam ki a szüleim ilyenek! Tavaly találtuk az anyacicut és ő ellet. Mármint én találtam télen az út mellett és hazahoztam. Én nagyon szeretem mind a 3-at légyszives segítsen valaki!
2009. szept. 5. 09:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Vizet mindenképp adjatok neki! Ha nem is eszik, ne száradjon ki! Lehet hogy megfázott, jó lenne melegen tartani, és kellene neki vitamint adni, ha már orvoshoz nem viszitek. Lehet kapni macskavitamint. Bár jó lenne ha látná az orvos is. Az állat felelősség. Ő nem tud elmenni az orvoshoz, ki van szolgáltatva az embernek. Ezt mondd meg a szüleidnek is, hátha belátják hogy kell az orvos! És lehet hogy pár száz forintból ad neki egy inyekciót és meggyógyul. Drukkolok hogy jobban legyen. Vigyétek el orvoshoz!
2009. szept. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

lehet hogy csk meg van ijedve, nálunk nagyon erős szél volt, meg nagyon dörgött, a mi macsaink is elbújtak, igaz ők bent.

Ha dorombol az jó jel, hagyjátok pihenni lehet hogy egész éjjel lapított valahol és figyelt hogy mi lesz a viharral és fáradt

2009. szept. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%

Ne ijedj meg! Az ilyen kis házimacskákkal nem szoktunk állatorvoshoz rohanni, mégis rendbe jönnek! Elnézést mindenkitől, de az csak olyan városi hóbort, meg jó pénz a dokinak. Mondjuk, az is furcsán nézett ránk, mikor a tengerimalaccal csesztettük, aztán átpasszolt a gyakornok, önkénteseknek, ő meg a fajkutyával dolgozott.

Lényegében mi baja a macskádnak? Alszik? Az nem baj.

Dorombol, akkor olyan beteg nem lehet.

Nyugi, a macskáknak hét életük van!

Nézd meg az orrát: ha száraz, akkor adj neki egy kis tejet, meg egy negyed kalmopyrint vagy algopyrint, aszpirint egy kis kockasajtba dugva. Vagy inkább nyolcadot. Tedd a szájába, hátra, ha nem enné meg és szorítsd össze a pofáját, míg nyel.

Ha száraz az orra, akkor lázas, Akkor néha kínáld pár csepp tejjel. Ha nem kell neki, nem baj. Víz legyen előtte.

Nem olyan súlyos az, talán álmos.Nyugalom!

Az orvos se tudna mit mondani.Ha napokig nem mozdulna, nem enne, ha egyfolytában menne a hasa, ha esne-bukna..akkor ráérsz dokin gondolkodni. Te se reggelizel mindig, attól nem rohannak veled a kórházba!

2009. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha nedves az orra, akkor semmi baja, csak lusta.
2009. szept. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

Most jutott eszembe: talán elkapott egy verebet, vagy egeret, és most degeszre van tömve a hasa, azért alszik.

A pánik múljon el!

2009. szept. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Macskának szigorúan tilos kalmopirint meg algopirint adni, mert halálos lehet nekik!!!
2009. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos hasmenése van és azóta egy falatot se evett! Valószínű, hogy már csak idők kérdése és éhen hal:''''''''''''((((! Már le is tuszkoltam egy-egy falatot rajta, de rögtön ki kakilta. Nem eszik füvet azt is próbáltam, de semmi! Olyan rossz érzés. Ha felnőtt leszek nekm nem is lesz kérdés, hogy orvost hívjak-e. Egyébként meg az sem igaz, hogy pénz kérdése. Lehet, hogy mondjuk ha lemondasz egy szoknyáról ami nem is olyan fontos akkor megmentesz egy is állatot.
2009. szept. 8. 13:51
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Oltott a mamacica és a picik? Ha nem, akkor fertőző betegsége is lehet.
2009. szept. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves cicatulajdonos!

Néhány tévhitre szeretném felhívni a figyelmedet, amit az előttem válaszolók írtak:

1./ A száraz orr problematikája csak a kutyákra vonatkozik, a macskákra nem érvényes! Tehát ha nedves az orra ill. kicsit taknyos, az macskanáthára utal (nem pedig egészségre), ami igen veszélyes kór, és meghalhat az állat orvosi kezelés nélkül.

2./ Csupán álmosságtól meg lustaságtól (milyen hülyeség egy kiscicánál) nem lehetnek ilyen tünetek!

3./ A dorombolás nem csak az elégedettség kifejezését jelzi! Ha szenved a cica, vagy fáj valamije, akkor is gyakori a dorombolás. (Pár hónapja idős, beteg cicánk végigdorombolta a haldoklását.)

4./ A 10.59-es válaszolónak: de bizony, hogy "szoktuk" állatorvoshoz vinni a kiscicákat, elsősorban védőoltásokra, de ha ilyen betegségtüneteket produkálnak, akkor meg azonnal!!! Embergyógyszert (Kalmopyrin, Algopyrin) kutyák kaphatnak, de macskáknak szigorúan tilos!!! Jobban meggondolhatná, milyen veszélyes tanácsokat osztogat!

Amiket a négy pontban leírtam, minden macskás szakirodalomban olvashatók.

Szóval valahogy orvoshoz kellene juttatni a kiscicát, próbáld megdumálni a szüleidet. Drukkolok neked.

2009. szept. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nem eszomorítani akarlak de nekünk is volt három cicánk egy anya macska ellett kettőt és az egyik beteg lett nem evett nem ivott tlán egy kicsit, de nem nagyon mászkált ő viszonylag sokáig bírta 2 hétig mikor már kb 1 hétig szenvedett kezdtek elferdülni a szemei, még az elején elvittük állatorvoshoz adott neki valami gyógyszert de nem segített raléyta semmit. :( majd az anya elpusztult rá egy napra a máűsik kölyke is és kb 1-2 nap múlva a beteg cica is elfáradt. :'( nem tudtuk meg mi volt a betegség ami miatt mindannyian elpusztultak . :(
2009. szept. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!