Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a különbség a macska...

Mi a különbség a macska eledelek között?

Figyelt kérdés
Sokszor utána olvasgatok, hogy milyen kajákat ajánlanak a macskáknak és látom, hogy sokfélét szinte szemétnek tartanak. Mitől/miből lehet tudni/látni, hogy a macskát rossz minőségű eledellel etetik?
2013. febr. 8. 18:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A jó tápok sok vitamint tartalmaznak, ami miatt a szőr és a bőr egészséges lesz. Ez meg is figyelhető a macskán. Az a baj, hogy manapság egyre drágábban adnak olyan tápot, ami semmiben nem különbözik a többitől, csak puccos csomagolásban van.
2013. febr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Mondjuk a tápérték, anyagok minősége ár csomagolás. Sokmindenben. Viszont nem mindig a legdrágább a jobb. Lehet hogy silányabb a wiszkasztól a lidülben kapható 800g os 220ft macskakonzerv, de azt zabálta a macskám, míg az említett neves konzervet csak turkálta. Miért? Nem tudom. Sima házi cirmos kandúrról van szó.
2013. febr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Na igen, én sem igazán értem ezeket pont ezért kérdezem. Miből lehet tudni, hogy nem csak a márkát és a nevet fizetjük meg, hanem a minőséget is? Vagy esetleg egy középkategóriás etetés miben hátrány? Ezt csak az élettartamban tudjuk meg vagy más közben is vannak jelek?
2013. febr. 8. 18:58
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Megnézed, hogy mit tartalmaz a táp és fogod látni, hogy mi a különbség, mert az ár nem ad elég tájékozódási pontot sajnos. Az élelmiszerüzletekben kapható tápokat, mint pl. a Friskies, a Kitekat vagy a Whiskas a reklám adja el, az emberek meg sem nézik mit adnak enni a macskájuknak. Látják, hogy a Whiskas cica szép, csillog a csomagolás, viszonylag drága is, biztos, hogy jó. Ebből áll:


Gabona (min. 4%), növényi fehérjekivonatok, hús és állati melléktermékek (min. 4% hús, a tápszemcsék töltelékeként), olajok és zsírok, ásványi anyagok, hal és haltermékek (min. 4% tonhaldarabkák), zőldségek (min. 4% burgonyadarabkák, min. 4% zöldborsó szemek).


Most nézzük meg pl. az árban hasonló Brit Premiumot:

tengeri tonhal hús, lazacolaj, baromfihús és baromfihúsból készült termékek, rizs, kukorica, búza, szárított cukorrépa szeletek, takarmányélesztő, baromfizsír, napraforgóolaj, ásványi anyagok, DL-metionin, L-lizin, réz-szulfát-víz (CuSO4 x 5H2O), A vitamin, D3 vitamin, E vitamin (alfa-tokoferol).


Vagy egy drágább Acana tápot (összes fehérjeforrás 65%):

Friss csontozott bárány, bárányhúsliszt, lazachúsliszt, russet burgonya, heringhúsliszt, csirkehúsliszt, borsó, édesburgonya, friss csontozott kacsa, lazacolaj, csirkezsír (természetesen tartósítva E-vitaminnal), friss csontozott süllő, szárított csirkemáj, napon szárított lucerna, friss egész tojás, úritök, spenót, répalevél, paradicsom, sárgarépa, alma, tengeri moszat, tőzegáfonya, fekete áfonya, borókabogyó, fekete ribizli, cikóriagyökér, édesgyökér, angyalgyökér, görögszéna, körömvirág, édeskömény, borsmentalevél, kamillavirág, levendulavirág, csombord, rozmaring, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin, niacin, cink-proteinát, tiamin-mononitrát, riboflavin, B5-vitamin, vas-proteinát, B6-vitamin, mangán-proteinát, réz-proteinát, folsav, biotin, B12-vitamin, szelén, szárított Lactobacillus acidophilus erjesztett készítmény, szárított Enterococcus faecium erjesztett készítmény.


Mindig az a legfontosabb összetevő, ami a sor elején áll. Egy jó tápnál ezek húsok, húslisztek, a Whiskasnál gabona, gabona, majd 4% állati melléktermék. Ez - főleg ezért az áron - nem más, mint szemét.

2013. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Azért azt is tudnunk kell, hogy a macska az egy macska és ha nem felelne meg az ízlésének a Whiskas, nem enné meg. A falusi macskák sokszor talpraesettebbek, mert még sosem láttak tápot, csak a saját zsákmányukat fogyasztják el. Én nem veszem meg a legpuccosabb macskatápot, mert abban is nagyon sok a felesleg. A középső a viszonylag megfelelő táp.
2013. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
A tiétek eszik pókokat, legyeket? A légyevés nem okozhat valami bajt, mert azok elég bacis fajok?
2013. febr. 8. 19:04
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a leírásokat.

Még az érdekelne, hogy látszik-e a macskán, hogyha nem megfelelő a táplálkozása? Vagy ha a szőre szép selymes és fényes a közérzete és a mozgékonysága jó, a szemek tiszták, akkor egészségesnek mondható? Mennyi idő vagy milyen korban jelentkezhet esetlegesen a szemmel nem látható hátrány, ha esetleg van ilyen.

2013. febr. 8. 19:10
 8/21 anonim ***** válasza:
63%

Azért eszi meg a Whiskast, amiért te a chipszet meg a csokit. Jó az íze, mert sok benne az ízfokozó, meg a színezék (az meg vajon tetszik a szemének?).


Azért szerintem ne várjuk el a macskától, hogy ő döntse el, mi neki a legegészségesebb. A gyerekkel sem ezt tesszük, pedig ugyan úgy felelősek vagyunk mindkét élőlényért.

2013. febr. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Legfőképp a hústartalom a különbség. Supermarketes tápok: Tescostól a whiskasig 4-8% hús. Prémium tápban minimum 50-60%hús. Árban nem drágább a prémium, Brit prémium Kitekat árán kapható, whiskas árán a prémiumból is a jobbat megkapod. Annyi a különbség, hogy nem elég bemenned a megszokott Sprarba, Tescoba, le kell ülnöd a net elé rendelni egy csomag tápot, amit kihoz a futár, postaköltség sokszor nincs ha nagy mennyiségben vásárolsz. De kisállat eledelboltokban is lehet kapni. Ráadásul a jó tápokból egyszerre kevesebb is elég. Ha a macska jó tápon él, kevésbé lesz fogékony különböző betegségekre.
2013. febr. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Jó lenne kivesézni ezt a témát, engem nagyon érdekelne. Nézegetem folyamatosan most a neten a kajcsikat. Mintha az tűnt volna fel, hogy ezekből a prémium kajákból (Acana, Orijen) csak száraz táp van? Mondjuk nekem meg ez tűnik egyoldalú etetésnek, lehet tele van tápanyaggal, de ha már az előbbi példával én is élhetek, olyan, mintha egy gyúrós macsekot nevelnék, aki megkap minden összetevőt, csak éppen nyammoghat a "poron".
2013. febr. 8. 19:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!