Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának lehet baja, ha...

A macskának lehet baja, ha terhessége alatt fogamzásgátló injekciót kapott?

Figyelt kérdés
Rendszeresen kapja a szurit, de párszor elkéstünk vele és olyankor tüzelni kezdett, megvártuk, míg elmúlik, és utána kapta meg (vagy hagytuk, hogy fialjon). Most azonban megkapta a szurit (naptárban vezetjük, hogy mikor esedékes), és 2-3 hét múlva vettük észre, hogy nő a hasa. Egyelőre nem tudom eldönteni, hogy hasas lett-e, de több, mint valószínű, mert nagy a pocakja, és nem úgy, mint mikor csak simán hízik valamennyit. Illetve kint vannak a cicik és 2,5 helyett 4 kg. Na jó, így hogy leírtam, 99,9%-ig biztos vagyok a terhességében. Szóval arra lennék kíváncsi, hogy nem lesz így baja? Illetve a kicsik hogy élték túl az injekciót? Ez nincs rájuk hatással?
2013. febr. 10. 01:49
 1/7 Vicuska87 ***** válasza:
33%

Vidd el állatorvoshoz!!!!


Te oltogatod őket otthon???? Mert ebből a kérdésből az tűnik ki!!

Ilyen felelőtlen állattartókat, istenem!

2013. febr. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Komolyan mondod, hogy fogamzásgátlóval tömöd a macskát a helyett, hogy ivartalanítanád?????? Egyébként igen, lehet baja. Ha a kicsiknek nem is biztosan (pedig lehet, jobb lenne, ha nem élnék túl), a macskádat nagyon-nagyon komoly veszélynek teszed ki. Nagyon felelőtlen vagy!!!
2013. febr. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Igen nagy baja lehet. Sokkal egyszerűbb és egészségesebb lenne az ivartalanítás, teljesen tönkreteszed így a hormonháztartását, rákot is kaphat. Ha kismacska születik az pedig ki tudja milyen beteg lesz majd.
2013. febr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Állatorvos barátom mutatta meg hogy kell beadni a szurit, tőle veszem hozzá a fogamzásgátlót, ő adja a tűt, fecskendőt, csak most nincs itthon és nem tudtam még vele beszélni. Gondolhattam volna, hogy ilyen válaszokat kapok, mindenki az ivartalanítással jön megállás nélkül ezen az oldalon. 10 éves, nem fogom már ivartalanítani, tökéletesen bevált eddig a szuri, ez az első alkalom, hogy úgy tűnik, mégsem működött. Köszi azért a válaszokat, inkább megkérdezem majd a barátomat, ha végre el tudom érni.
2013. febr. 10. 17:54
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja, a másik: "Komolyan mondod, hogy fogamzásgátlóval tömöd a macskát a helyett, hogy ivartalanítanád?????? "


Most akkor magamat se tömjem vele, inkább vetessem ki a méhem, mert egészségesebb? Rendben, majd megfontolom.

2013. febr. 10. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha van állatorvos ismerősöd mi a frászért itt kérdezel meg ha tudod, hogy úgyse jók a válaszok?
2013. febr. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Már rájöttem, hogy kár volt. Csak reméltem, hogy akad még rajtam kívül pár felelőtlen állatkínzó aki ismeri a fogamzásgátló módszereket és tud válaszolni.
2013. febr. 10. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!