Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet az idegen/szomszé...

Hogyan lehet az idegen/szomszéd macskát leszoktatni arról, hogy állandóan a mi ajtónk előtt üljön, illetve be is lógjon?

Figyelt kérdés
Van egy macskánk, aki ki is járhat, de általában bent van (ivartalanított kandúr). Szép időben többet megy ki és szabad járása is volt, de tavaly óta van egy kandúr ráadásul ivaros, aki kiszagolta, hogy be tud jönni hozzánk és néha a házba bűzjelezett is az ajtó elé folyamatosan. Rajta is kaptam bent, de verni képtelen vagyok, ezért kiabálok rá meg csörgetem az újságot, hogy húzzon ki, persze nem igazán hatja meg, sőt én ijedek meg tőle, hogy milyen határozottan azt hiszi neki ez a felségterülete. Nem szeretném befogadni és nem is csont sovány, szóval nem sajnálom, mert etetik szerintem csak nem kényeztetik. Hogyan lehetne legalább arról leszoktatni, hogy bejöjjön? Már most agyalok, mert nemsokára jön a jó idő, de mikor arra gondolok, hogy az a másik bejön és bebüdösít összerándul a gyomrom. Arra is gondoltam, hogy beszélek a gazdájával, hogy ivartalanítsa, de nem igazán ismerem és azért csak nem kérhetek ilyet. Hogyan tudnám megoldani ezt a helyzetet?
2013. febr. 10. 08:13
 1/5 mpecsa válasza:

Az, hogy nem akarod bántani, dicséretes.

De egy kertben tartott kutya megoldás lehet.

2013. febr. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De kérhetsz ilyet a szomszédtól. Beszélni mindenesetre beszélhetsz vele, elmondod az előnyöket mikkel jár az ivartalanítás, hosszabb élet, nem lesz kitéve fertőző betegségeknek, a kandúr is szülője a kismacskáknak, az ő gazdája is felelős a kicsikért. Egyetlen megoldás, ha rábeszéled az illetőt. Remélem menni fog.
2013. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kutyát nem szeretnék, hiszen vele még többet kell törődni, mint egy macskával (sétálni vinni, tanítani, stb.). Ez számomra nem igazán kényelmes megoldás és felelősségteljes döntés, amit nem egy ilyen "ügy" miatt hoznék meg.


Sajna a szomszédot csak sejtem, hogy ki, talán a 3. vagy 4. még az életben nem beszéltem vele és azt hiszem elég régimódi lehet. Ha ennyire nem érdekli, hogy a macskája mindig császkál nem tudnám neki elmagyarázni, hogy mennyivel jobb ha a macskája ivartalanítva van. Szerintem úgy van vele, hogy van egy állata, néha kap egy kis maradékot, aztán annyi hadd menjen. Szóval... esélytelennek látom a dolgot.

Gondoltam van valami hasznos megoldás erre, láttam vannak "macskariasztó" szerek, hogy oda nem fog jelölni, ha befújom, de ezekben nem igazán hiszek.

2013. febr. 10. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Akar te is elviheted ivartalanitatni.

Annyit talan meger a nyugalmad (a mindenfele macskariaszo cucc dragabb hosszutavon), az meg, hogy a szomszed mit gondol (ha eszreveszi egyaltalan) az ne izgasson.

Legalabbis en ezt csinalnam.

2014. jan. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
29%

kössél a nyakára üzenetet, hogy vagy tartsa bent, vagy ivartalanítsa, vagy te fogod megtetnni.


de ne tedd meg. Én feljelentenélek, ha hizzányúlnál az állatomhoz.

a macsaka sajnos kóborló, nem lehet megkötni.

2014. febr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!