Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért rágcsálja a macskám a...

Miért rágcsálja a macskám a szobanövényeket?

Figyelt kérdés
Általában még a kaktuszt is megkóstolja és hiába szólok rá, koppintok az orrára, nem használ. Lehet, hogy ég a gyomra vagy valami ilyesmi? Ha igen mit tehetek?

2013. febr. 10. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
A húsevő állatoknak is szükségük van zöldre, segít az emésztésben. Ha nem talál kinn füvet, akkor valószínűleg ez az oka a szobanövényirtásnak. Ne aggódj az én cicám is ezt csinálja télen.. sőt a kaktusz a kedvence. x3
2013. febr. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

A biológia órán azt tanultam, hogy az emésztéshez könnyítéséhez szükségesek a növényekben megtalálható rostok és tápanyagok. Hús, állati fehérje nem rendelkezik növényi rosttal.

Ezen kívül tájékozódtam az állatokról, mielőtt örökbe fogadtam őket.

2013. febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm. Akkor, ha ültetek egy kis füvet neki, az jó ugye? Mert szobacica, szóval nem tud kimenni...
2013. febr. 10. 12:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen az jó! És zöldséget is lehet neki adni (ha megeszi). Panelba laktok?
2013. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem panel, de emeletes ház.

Milyen zöldségek, amik esélyesek lehetnek nála? Egyszer próbálkoztam borsót keverni a konzervébe, de nem nagyon érdekelte...

2013. febr. 10. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez egyéni ízlés kérdése. Mi macskánk pl megeszi a főtt répát. Lehet próbálgatni, hátha megtetszik neki valami. :) De a fű a legjobb.
2013. febr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az én macskám is ezt csinálta kiskorában, még az sem érdekelte, hogy van amelyik mérgező. Azt hiszem 4 virágot meg is ölt, mert nem csak rágta, de rendesen harcolt is velük. Vettem neki macskafüvet, ami simán is ott volt a dobozban meg vágtam is neki belőle kistányérba, persze egyik sem érdekelte. Én is próbálkoztam zöldséggel etetni, de az sem jött be. Spricceltem vízzel... haszontalan volt, zörögtem újságpapírral mikor elkezdte, de nem érdekelte, megkergettem, ha láttam, hogy már megint "őrültködik", de játéknak vette. Tettem narancshéjat a cserépbe, mert állítólag az elriasztja őket, de tovább csinálta.

Nem tudom mitől csinálhatják, mert én őt (1.6 éves) még hányni/öklendezni sem láttam és nyomokat sem találtam utána, szóval a kell neki segítség a szőrcsomók kiöklendezéséhez szerintem nem indok.

Nálunk úgy szűnt meg ez, hogy most már kimehet, de azért legtöbbször bent van, de már nem nyúl hozzájuk. Lehet ki is nőtte, ha fiatal a macskád lehet idővel elmúlik.

2013. febr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi búzamagot szoktunk ültetni a cicáknak,nagyon szeretik rágcsálni.
2013. febr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor azt hiszem kísérletezek pár dologgal, és majd meglátjuk :D
2013. febr. 10. 14:36
 10/10 zakos ***** válasza:
Nem az orrára kell koppantani, mert abból nem tanul. Rendesen le kell szidni, vagy pedig el kell rakni a növényt megfelelő helyre, ahol nem fér hozzá a macska. Sok szobanövény mérgező. Vess el cserépbe búzát, és azt etesd vele. Árulnak valami macskafüvet is, vagy mit... de a búza istökéletes erre a célra.
2013. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!