Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám nem nagyon eszi a...

A cicám nem nagyon eszi a macskatápokat. Sokkal jobban bejön neki az "emberkaja". Ez baj?

Figyelt kérdés
10 hetes. Próbáltuk már mindennel. Szárazzal, nedvessel, konzervvel, alutasakossal, pástétommal vagy 10 féle márkával. Még a Royal Canint is csak nagy duzzogva... de ha mi eszünk bármit, akkor bármi jöhet. Imádja a párizsit, virslit, rizst, sajtot, felvágottakat, ma fasírtot kevertem össze neki krumplipürével, májkrémet szoktam neki adni kenyérbéllel összegyúrva... Ezeket eszi. De a macskakaját, nem nagyon... Csak ha tényleg nincs más.
2009. szept. 6. 00:34
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Előző életében ember volt.
2009. szept. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
uhh... hát ilyennel még nem találkoztam.. esetleg a maradékot és a már emberi fogyasztásra nem-igen alkalmas kaját adjátok oda neki. a mi macskáink megeszik azt is és a konzervet is... ő.. amúgy lehet hogy ez egy macska testbe reinkarnálódott ember..
2009. szept. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A miénk is jobban szereti a házi kaját, egy éves múlt. Kap vitamint, meg jó féle száraz van neki kint. :)

Ja meg a háziból kerüljük, amit nem szabad, vöröshagyma pl.

2009. szept. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim macskája ugyanezt csinálja, nem eszi még a royalcanint se. Csak párizsit és kockasajtot hajlandó enni, meg néha egy körömnyi csirkehúst.


Szegénynek elkezdett sebesedni a bőre, a szőre is hullik. Szerintem a hiányos táplálkozása miatt van. (Győzködöm őket, hogy vigyék orvoshoz.)


A tiétek azért egy kicsit változatosabban táplálkozik, úgyhogy remélem, nem lesz baj. De én azért erőltetném egy kicsit, kiéheztetném néha, hogy legalább pár szem macskatápot egyen meg minden nap. És adnék neki macskavitamint.

2009. szept. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De jó neked az enyém annyira válogat hogy már szinte semmit nem eszik a száraztápon kívűl.
2009. szept. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ez a reinkarnációs dolog nagyon aranyos volt :D Azért mindig van kint neki kaja (macskakaja-konzerv, száraz), szokta rágcsálni, tehát jobb híjján jó az is azért... éhen nem hal, meg nem is sovány. Most már azt vettem észre, hogy csak a friss kaja jó neki a nem szárazból. Még jobban minimalizálni fogom az adagját, hogy kevesebbet kelljen kidobnom. Legyen az emberkaja vagy macskakonzerv.
2009. szept. 6. 12:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Baj. Nem jó neki az ember kaja, mert ő nem ember, Egészen más arányban van szüksége tápanyagokra mint nekünk. Ha eszik mellé macskakját az azért javít a helyzeten. Vegyél neki taurinos macskavitamint, mert arra nagy mennyiségben van szüksége, a macskáknak, a kiscicáknak meg még többre az egészséges fejlődéshez.
2009. szept. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy azt egye amit szeret, de idővel rá kell szoktatni jó minőségű tápra.
2009. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!