Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicával való kérdések sokasága...

Cicával való kérdések sokasága, tanácsok?

Figyelt kérdés

Nos, kezdő cicatartó vagyok, 4 hónapja van cica, most fél éves.

1. Folyton folyik a nyála, ha szeretgetjük... lehet ezzel valamit csinálni? Már nincs kedvünk sem ölbe venni :(

2. Nagyon hullik a szőre, ezzel lehet valamit tenni?

3. Az előző kérdésből kiindulva - Mivel lehet hatékonyan eltüntetni a macskaszőrt a ruháról? Ha ki is mosom, ugyan olyan szőrös marad... és nem moshatom a farmert minden alkalommal, mikor leülünk benne a kanapéra (mert hogy ott lustálkodik a drága...)

4. Egy ekkora cicának mennyit és mit kell adni enni?

5. A 6. emeleten lakunk, szeretném néha kiengedni az erkélyre úgy is, hogy nem lesem egyfolytában, de félek, hogy leesik... mit csináljak?

6. A jelölgetésről (most kezdi) csak ivartalanítással lehet leszoktatni?


ja, és még neve sincs.. :) fiú cica

Egyszerre ennyi kérdésem lenne, köszönöm, ha segítetek


2013. febr. 10. 22:45
1 2
 1/11 anonim válasza:

1. kérdésre sajnos nem tudok válaszolni

2. nálunk perzsa cica van. minden cicának hullik a szőre ez ellen tenni nem lehet, esetleg azt hogy gyakran fésülöd. én azt vettem észre hogy télen nem hullik annyira a szőre.

3. vizes kézzel szoktam "átsimogatni" a fekete ruháimat. a világos ruháimon nem látszódik annyira a szőre.

4. én annyit adok neki amennyit kér :) mindig van neki a tálban, és általában kikéri ha nincs.

5. mi az 1. emeleten lakunk, de eddig csak úgy volt kint hogy rajta tartottuk a szemünket. nemtudom hogy hogyan lehet rászoktatni hogy ne lógjon el

6. nekünk már több mint egy éves, de még SZERENCSÉRE nem jelölgetett (fiú) :) gondolom csak ivartalanítás segít


mi cirminek hívjuk a cicánkat :)

2013. febr. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
A nyáladzás elég gyakran előfordul a macskáknál. Általában a dorombolást kíséri. Sajnos ezzel nem lehet mit tenni, egyszerűen beindul neki ez a reflex és kész. Nekem is van 2 ilyen cicám, bár ők már kintiek lettek. Ezt sajnos nem növik ki, legalábbis nálunk nem történt változás.
2013. febr. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

1. ezen sajnos nem tudtok változtatni. Vagy kinövi, vagy így marad.

2. esetleg jobb minőségű táp etetése, több fésülés. Így ami kijön, a fésűben marad, nem a lakásban száll. Esetleg ruházzatok be egy Furminatorba, nagyon jó.

3. vegyél szöszeltávolító hengert, a legolcsóbb is jó, vagy egy egyszerű ragasztószalag is megteszi. A mosás nem segít, csak összeszőrözi mosógépet. A szőnyegre is lehet kapni kis kefét, ami kiszedi belőle a szőrt.

4. a tápon kell lennie etetési útmutatónak. Érdemes prémium minőségű junior tápot venni neki, kevesebb is elég mint a szupermarketes márkákból és a minőség is összehasonlíthatatlan.

5. tegyetek fel macskahálót. Nem olcsó, de anélkül bizony kieshet.

6. az ivartalanítás megszünteti a jelölést.

2013. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1. A nyálfolyással nem tudsz semmit kezdeni, az örömtől van

2. Fésüléshez vegyél Furminator fésüt. Elég húzós ára van,de megéri. Rengeteg aljszőrt kiszed, amit sima fésűvel nem tudsz.

3.Nálunk a kanapén, ahol rendszeresen alszanak, van egy kisebb rongyszőnyeg. Azt szőrözhetik nyugodtan.Ugyanígy oldottam meg a hálóban az ágyat is, ott van egy plusz takaró, amin fekszenek. Persze, így is előfordul a szőr, vizes gumikesztyűvel prímán le lehet takarítani.

4. Annyit adj neki, amennyit kér. Célszerű naponta 1x vagy 2x adni a konzervet, mert egyszerre nem eszik sokat. Nálam egész nap van kinn száraztáp.

5. Lehet kapni spec. macskahálót, azt tegyetek fel. Nálunk már 3. éve van fenn, semmi baja.

6. Igen.

2013. febr. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. febr. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


a kajával vagyok gondban, mert amit kirakok, azt megeszik.

ha megyünk a szülőkhöz, egyedül szokott maradni itthon. péntek este megyünk, vasnap 2re itthon vagyunk. erre az időre szokott kapni egy egész 420gros konzervet, plustz száraztápot. most pénteken reggel mentünk, kinn lett hagyva neki ez a mennyiség, de mégis haza kellett jönnünk, olyan 6-7 fele értünk haza és már MINDENt megevett...

2013. febr. 10. 23:36
 7/11 anonim ***** válasza:

1. nem baj ez :) vannak ilyen cicák, gondolj bele mitől indul meg neked a nyáltermelésed?? :D Na, neki is valami ilyesmitől.

2. tél van, most "bundát vált", és nem. Sokat kell fésülni, akkor kevésbé hullik, mert a fölösleges elhalt szőrt kifésülitek.

3. van olyan gurigás "szőrleszedő", direkta ruhákhoz van, de nemtom hol lehet beszerezni...

4. bármit ehet, húst, májat, tejterméket, gyümölcsöt, zöldséget is. Édességet, csokit, és tésztát nem szabad adni! Az ideális napi kétszer, kis adag kaja. 2 éves korától ezt lehet szűkíteni napi egy alkalomra.

5. léteznek erre való hálók, de szerintem ha megszokja a magasságot és rendes az egyensúlyérzéke nem fog lepottyanni. Most még nagyon virgonc, de már most szoktassátok vele az erkélyt, úgy hogy közben ott vagytok vele. Ilyen korban még elég virgonc és szeleburdi, ezért eshet ki.

6. igen

2013. febr. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Maxitabi ***** válasza:

1.Nálam kinőtte a nyáladzást,ma már csak 3 havonta egyszer folyik neki,ha dagaszt és dorombol közben!

2.Ahogy ajánlották:gyakori fésülés (távfűtés nem túl jó nekik) és prémium táp,halolaj v ha megeszi olivaolaj,sörélesztő. Prémium tápon nem a szupermarketekben,diszkontokban kaphatókat értjük! Jó még a natúr tejtermék, nyers friss csirke,pulyka,marhahús,vagy hal is.

3. Lehet kapni a hengerek mellett ilyen ruhakefe jellegűt,amin piros bársony bevonat van,nekem az jött be. De teljesen eltűntetni nem tudtam még...

4. Ne annyit egyen,amennyit akar,mert meghízik, az pedig az egészségére ártalmas!!

5. Nekem 7.emeleten az egész 7m erkélyre macskaháló van-trixie(fressnapfban is kapható),mert SOHA nem szokja meg! Bármikor utánaugorhat egy madárnak,rovarnak stb,onnan kiesve már nincs 9 élete! Inkáb előzd meg! Az elmúlt napokban több ehhez hasonló kérdés volt itt, nézd meg őket!

6. Sürgős ivartalanítás, mert lehet,hogy már késő lesz:ha el kezdett jelölgetni, akkor nem biztos, hogy abbahagyja műtét után-minél többet vártok!!

És nevet a cicának, nálam hallgatnak a nevükre, érdemes tanítgatni őket!

Legyen kaparófa, macskafű is nekik!!

2013. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

1. majd abbahagyja.

2. keféljétek folyamatosan.

3. vegyetek kisállatkereskedésben szőrhengert vagy webshopban Sticky Budy-t.

4. mi reggel és este húsos konzervet, napközben pedig szárazat adunk neki. naponta kap 1 sajtos golyófalatkát, és ebéd közben is teszünk le neki husit.

5. mi cicánk az erkélyen sokat mászkál. a macskák talpra esnek, nyugi! inkább vidd el sétáltatni cicahámmal, ha félted.

6. csak ivartalanítással. a jelölgetést követni fogja a csajozás. egy nagyobb összeg, de csak egyszeri.

2013. febr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat, az ivartalanítás amúgy is tervben volt.


6. emeleten lakunk, innen hiába esne talpra :(

2013. febr. 12. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!