Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem fúj a macskám?

Miért nem fúj a macskám?

Figyelt kérdés

5 éves ivartalanított kandúrom van és még soha életében nem fújt.

Van másnak is ilyen cicája?

Mitől lehet ez?



2013. febr. 11. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem volt rá oka?
2013. febr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"23 éves gazdám van és még soha életében nem kiabált.

Van másnak is ilyen gazdája?

Mitől lehet ez?"

2013. febr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De igen lett volna rá oka.Már találkozott másik macskával is és mégsem csinálta ezt.
2013. febr. 11. 14:29
 4/10 A kérdező kommentje:
ha ha :)
2013. febr. 11. 14:30
 5/10 Mecse ***** válasza:
100%

Oké nem tudom most ez komoly kérdés-e, ne haragudj.


Olyan helyzetben fúj a macska amikor fenyegetve érzi magát, nincs biztonságban. Ha a cicád harmonikus környezetben él, akkor nagy az esélye hogy soha nem fogod látni ahogyan gyakorolja ezt a viselkedést, mivel nincs oka rá.


Van olyan ideggyenge macsek aki egy hangosabb zajra már fúj például "elővigyázatosságból" amikor megijed, illetve vannak jó idegrendszerű békésebb macskák akik csak akkor fújnak ha muszáj, ha elkerülhetetlen, ha sarokba szorulnak mondjuk.


Az én kandúrom is ilyen, életében nem láttam még fújni.


Attól lehet ez hogy a kandúrod biztonságban szeretve érzi magát jó helye van, és nincs szüksége rá hogy védje magát :).

2013. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mecse ***** válasza:
100%

Mindig mire begépelem a választ már kiforrja a szituáció magát hogy teljesen másra kellene válaszolni és így az előző hozzászólásom értelmét veszti........


Az enyém olyan hogy állt már vele púpozott háttal szemben morgó macska aki fújta lefelé a tíz körméről, és ő mégsem viszonozta ezt, egyszerűen békés konfliktuskerülő cica.


Én a helyedben megbecsülném :).

2013. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt is egy ugyanilyen kérdés, 3 éves ivartalanított kandúr. Ugyanezt írják, nem volt rá oka, nyugodt természetű. [link]
2013. febr. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
csatlakozom a többiekhez, az én cicám is 5 éves ivartalanított kandúr, olyan békés cica, hogy elképesztő. 2 kicsi gyerekem van, őket se bántotta soha, ha játszanak, behúzza a karmait. Egyetlenegyszer fordult elő, hogy fújt, úgy 2 éve egy ismerős kislány volt nálunk, üldözte a cicát és beszorította egy sarokba, na akkor fújt. :)
2013. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém négy évesen fújt először, mert akkor volt rá először oka.
2013. febr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hm. A macska általában akkor fúj, ha veszélyben érzi magát. Nekem van két macskám, egyik kettő, másik egy éves, még egyiket sem láttam fújni. Szerintem hülyeség ezen aggódni. Van olyan ismerősöd, akit nem hallottál még torka szakadtából visítani? Ha nem fél a macska, akkor nem fog fújni, ennyi. De szerezz be valami nagytestű kutyát és tedd a macska elé, akkor talán fog fújni. De még az is lehet, hogy akkor sem, de azért ne várd meg hogy a kutya megegye.
2013. febr. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!