Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen idös korában lehet...

Milyen idös korában lehet ivartalanittatni egy lány cicát?

Figyelt kérdés
van egy gyönyörü 3honapos orientális cicám. ugy gondolom nehezen talnék neki itthon párt,ezért ivartalanittatni szeretném majd.
2008. jún. 5. 13:21
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

kb. 7 hónapos korától. De célszerű olyan egyévesen elvégezni a műtétet, s előtte fogamzásgátlóval megoldani a problémát.


A cicának viszont az lenne a legjobb, ha egy almot engednél neki, s csak azután ivartalaníttatnád.

2008. jún. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon helyes (az ivartalanítási szándék), ha többen gondolkodnának hasonlóan, akkor nem lennének tele a menhelyek árva cicákkal, kutyákkal.

A kérdésedre: 4 hónapos korbtól már nyugodtan lehet ivartalanítani, azonban ajánlott akkor elvégezni a műtétet amikor éppen nem tüzel (a macskák képesek egy-két hetes megszakításokkal akár fél évig is tüzelni, és ilyenkor nagyon idegesítőek tudnak lenni:)).

2008. jún. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Én mindenhol azt olvastam, hogy tévhit az, hogy a macskáknak legalább egyszer szülniük kell. Ezenkívül az ivartalanításra a kb. fél éves kor a legalkalmasabb, mert minél fiatalabb a cicus, annál kevésbé viseli meg a beavatkozás.
2008. jún. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Az első válaszadónak: Nem kéne ezt a városi legendát terjeszteni, hogy "jaj, egyszer szülnie kell". Ennek az állításnak semmilyen orvosi alapja nincs, és abszolút baromság. Miért kéne neki szülnie? Csak, hogy legyen még néhány kóbor macska? Használd is az internetet, ha már van, mielőtt butaságokat válaszolsz:

[link]

2008. jún. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
ehát ezen a linken is hülyeségek vannak! Az én kandúromat NEM ivartalanították 4-6 hónapos kor között, csak 6 hónapos kora után! Több helyre is elvittem.
2008. jún. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás pontos dátuma függ a macska fejlettségétől, és ebben nagy eltérés lehet. Van amelyik cica már 4 hónaposan ivarzik, van amelyik csak 8 hónapos korában. A 4-6 hónapos kor csak egy átlag, de természetesen az állatorvos tudja megmondani, hogy mikor végezhető el a műtét, miután látja, és megvizsgálja a macskát.
2008. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM kell fialnia egyszer sem a macseknak. Nekem is ivartalanított a lánycicám (is), kb 6 hónapos volt amikor műtötték. 1 hét alatt teljesen rendbe jött és azóta is ugyanolyan édes, aranyos, imádnivaló cica, mint előtte :) és nem fialt egyszer sem.
2008. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell fialnia, és még az sem kell, hogy teljesen ivarérett legyen. Ha már majdnem az, ha részben már működnek a mirigyei, akkor lehet. Kb. fél évesen, kicsit előbb, kicsit később. Macskától függ, hogy lehet-e már 4 hónaposan, vagy csak később. Vidd el az orvoshoz, és megmondja.
2008. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát jah meg azért is baromság hogy egyszer szüljön mer akkor már nem is lesz olyan szép a cica pl kicsit eltorzul a testalkata meg stb.Másrészről meg lehet hogy akkor csak a kiscicákkal fogsz foglalkozni és a nem az anyaállatal.
2008. jún. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!