Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy cica, aki mindig a...

Van egy cica, aki mindig a kerítésünk mellett alszik. Valószínüleg az egyik szomszéd dobta ki. Gondolkoztunk rajta, hogy befogadjuk-e? Csak val néhány gond (alul)

Figyelt kérdés
Annyi a gond hogy a hasán néhány helyen, szimmetrikusan és alig láthatóan ki van hullva a szőr. A két könyökés világos hogy a betontól van, ez is lehet attól? És nagyon barátságos, még szerintem 4-5 hónapos csak, és valami keverék lehet... hasonlít a brit hosszúszőrűre,az orosz kékre is.... azonkívül ha odamegyek panaszosan nyávog. Ez valami betegség lehet vagy csak megviselte szegényt, hogy az utcán él?

#macska #beteg #kölyök macska #kóbor #cica #beteg kiscica #beteg kismacska
2013. febr. 14. 11:29
 1/9 okoska31 ***** válasza:
19%

rendkívül jó kérdés.


lehet betegség is - rüh, pl.


de lehet csak annyi, hogy "bunyózott"- azaz elpáholták más macskák.

és persze az is lehet, hogy elkapta egy kutya (akár kisebb) - és így sebesült meg.


csak állatorvos tudja megmondani.


azért egy befogadásnál szerintem ennél több mindent kell végiggondolni. (én pl. annak idején azt kellett végiggondoljam (jó 12 éve), hogy édesanyám (akkor még velük) allergiás a macskaszőrre....


megoldás: kerti macska, házbejárás nélkül. (télen fűtött kukatárolóval...)

2013. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy verekedett volna, mert seb nemigen van rajta... egyébként még az a kérdéses, hogy a másik két macskánk elfogadja-e őt


mondjuk mind a ketten ivartalanítottak(fiú és lány) és nagyon barátságosak, minden állattal kijönnek, úgyhogy szerintem nem lesz gond :)

2013. febr. 14. 11:42
 3/9 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a választ :DDDD
2013. febr. 14. 11:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha befogadjátok, akkor mindenképp el kell vinnetek orvoshoz. De egy kölyök macskát is el kellene, szóval ahhoz képest nem költség. Ha bőrbetegsége van, az kikezelhető.
2013. febr. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy beteg kismacska kint az utcán. Nem kell feltétlenül nektek befogadni, de segítség kell neki. Vigyétek be egy menhelyre, ott gyógykezelik és keresnek neki gazdát.
2013. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha befogadjátok, első nap irány az orvos, addig is a tiétektől tartsátok elszeparálva.
2013. febr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 okoska31 ***** válasza:
na most az én válaszommal - amikor utánam még 3-an ugyanazt válaszoltak -mi volt a gond....?
2013. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
75%
Szia! Remélem elvittétek a cicust állatorvoshoz és befogadtátok. Szívből kívánom, hogy sok örömötök legyen benne!
2013. ápr. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Remélem befogadtátok:) Állatorvosnak akkor is látnia kell, ha egészségesnek tűnik a cica, oltásokat kell kapnia. Vaklaki azt írta, hogy ez rüh. Na, az pont nem így néz ki..:)
2017. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!