Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ma van a macskák világnapja!...

Ma van a macskák világnapja! Ti mit gondoltok erről, illetve a mai magyar macskatartásról?

Figyelt kérdés

#macskák-világnapja
2013. febr. 17. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Elszőr is azt, hogy nem tudtam. :) Másodszor meg azt, hogy nagyon örülök, mert így is istenítem a macskámat.

Szerintem sokaknak még mindig középkori felfogása van a macskákkal kapcsolatban. Sajnos van egy pár előítéletes ember, de ha itt lennék hamar bebizonyítanám nekik, hogy milyen is egy igazi macska.

Macska, aki nem lop, nem sunyi

akit nem csak egerésznek tartanak,

aki nem azért hűséges, mert enni kap.

De az ősi ösztöneit és függetlenségét teljes mértékben megőrzi, mert nem lesz senki szolgálója...

A macska, aki soha nem fog szolgálni téged, ellenben testvéreddé fogad.


Én ezt gondolom a macskákról... :D

És az embereknek is ehez mérten kell viszonyulni hozzájuk.

2013. febr. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 borcsi02 ***** válasza:
73%

Azt gondolom én is, hogy kétféle macskatartó létezik, és hogy melyik típusba kik kerülnek, az teljesen személyiség függő. Vannak, akik egyszerűen arra vannak kódolva, hogy maximálisan a szívükbe zárják a cicájukat, családtagként tekintsenek rá, felelősen viselik a gondját, mindent megadnak neki, csodálják ezeknek a miniragadozóknak:) a szépségét,függetlenségét,kedvességét,játékosságát, és persze kölcsönösen fürdenek a szeretetükben. A másik véglet, amikor fogyóeszközként tekintenek rájuk, mint akik maximum egerészésre jók, vagy babusgatni, amíg kicsik és aranyosak, aztán kilökik őket azzal a címszóval, hogy a macska túlélő, és majd megoldja az életét magának, esetleg enni hazajárhat. A köztes típus az, aki szereti ugyan a macskáját,de saját magát még jobban, és annyi áldozatot nem vállal, hogy felelősen gondját viselje, vagy esetleg lemondjon pár saját igényéről, hogy beoltassa, pláne ivartalanítsa, orvoshoz szaladjon vele, ha kell,stb. Ha meg a cica elpusztul,gyorsan pótolják egy másikkal, és ott folytatják vele, ahol az előzővel abbahagyták.:( Az ilyen emberek rengeteg kárt okoznak a felelőtlenségükkel, hogy nem járnak utána, mivel jár az állattartás, és azzal, hogy tárgyként tekintenek a macskájukra,akit el lehet dobni, amikor kicsit is terhessé válik. És a legrosszabb az egészben, hogy mindig másoktól várják a megoldást, iszonyatos terhet tolva át az olyan emberekre, akik szívükön viselik ezeknek az ártatlan kis lényeknek a megmentését. Pedig minden élőlénynek járna az esély az életre, amit mi, emberek meg tudnánk nekik adni (és itt a sok felelőtlenségből világra jött kiscicára gondolok).

Eszembe jut sokszor ez az idézet: "Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél."

Összességében katasztrofálisnak tartom a magyar macskatartást, ami most épp azon szinten tart, hogy a macskákról alkotott kép megrekedt a félig már házi kedvenc, félig még 'nem haszonállat' kategóriában. Szerintem senkinek nem kell messzire mennie, hogy mindegyik példából bőven lásson maga körül...

2013. febr. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az egerek nem örülnek a macskák világnapjának, ha van ilyen egyáltalán.
2013. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szántóvető ***** válasza:
a cicanapról semmit az égvilágon.vannak kinti macskák,sok helyen bentiek,azt nehéz lenne megmondani hogy melyiküknek van jobb sorsuk.de talán mindegy is mert alkalmazkodnak ők az emberekhez.
2013. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Kérdezed: "Ti mit gondoltok erről, illetve a mai magyar macskatartásról?" A mai magyar macskatartás nem nélkülözi a politikai felhangokat. Az igazi magyar macskák utálják a román, szerb, szlovák, szlovén és osztrák macskákat. Egyébként köszönik és jól vannak. Vannak akik imádják őket, vannak, akik nem imádják őket. Van még kérdés?
2013. febr. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!