Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elűzhetik csoportba verődött...

Borcsi02 kérdése:

Elűzhetik csoportba verődött macskák a saját kertünkből a mi ivartalanított lány cicánkat, ha ideszoknak?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy a párzási időszak miatt van-e ez így,de nem túl bizalomgerjesztő macskák jelentek meg nálunk, hárman, csapatba verődve, akik miatt nem igazán merem kiengedni kijárós cicámat. Dög nagyok, és csak az egyikről tudom, hogy lány. Az egyiknek sebes a feje, a másik olyan kókadt és álmatag, csapzott, hogy biztosra veszem, hogy beteg is.. Sorban ülnek a kőkerítésen és onnan sasolnak befelé, a szomszéd sufnijába fészkelnek be, az a kert eddig az én Nyafim területe volt. Sajnálom őket, mert lehet,hogy ők is menekülnek más macskák elől, meg nem is nagyon láttam még csapatostul így macskákat. Az én cicám szelíd, ivartalanított, így még területet jelölni sem nagyon tudna, a fiú testvére tavaly meghalt..:(
2013. febr. 17. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán. Vagy jobb esetben, ami szerintem egyáltalán nem jobb "összehaverkodnak vele". Huhh... ahogy belegondolok nagyon sajnállak, mert fogalmam sincs mit tennék a helyedben. Lehet ki sem engedném a cicám, amíg azok ott kint vannak. Persze attól is szenvedhet, ha ő már kijárós. Sajna, hogy vannak ilyen "csöves, verekedős" cimicek. Őket is sajnálom, nem tehetnek róla, hogy nekik nincs szerető gazdijuk.

Hátha van valakinek tapasztalata és akad olyan, aki helyesen tudta kezelni ezt a helyzetet. És persze le is írja ide. :)

2013. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, az együttérzést is:) Igen, elég nehezek ezek a helyzetek, és sztm adott esetben szükség lesz majd némi emberi beavatkozásra is, pl elsiccelni a jövevényeket,stb. Én is nagyon sajnálom őket, az elmúlt két évben szépen felfejlődött a környéken, vagy akár csak az utcánkban is a macskaállomány, és sajnos egytől egyig kinti macskák,akiket nem oltanak, nem ivartalanítanak. Az,hogy van gazdájuk, max annyit jelent, hogy oda járhatnak enni, amúgy teljesen kiszolgáltatottak mindennek. Az biztos, hogy mielőtt macskám lett volna, nem hittem volna, hogy ezerszer annyit fogok érte aggódni,mint korábban a kutyáimért, mert nem lehet csak úgy beszabályozni őket, mondjuk a benti szobacicák kivételével.
2013. febr. 19. 07:32
 3/5 anonim ***** válasza:

Tényleg szörnyűek az emberek, hogy hagyják szaporodni úgy az állatokat, hogy nem törődnek vele mi lesz velük.

Igen, értem és sokszor átérzem az aggodalmad, mert én szobacicát akartam, de egy idő után képtelen voltam bezárni őt, sokszor szeretne kimenni, de jó kisfiú, mert mindig itthon alszik és nem is megy túl messzire. Hát, sajnos vannak olyan kérdések, amire senki nem tudja a választ vagy nem jár erre az oldalra...

2013. febr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Detto ugyanez a helyzetem,én is úgy indultam neki, hogy szobacica lesz,punktum,de mivel még nem volt akkor saját cicám, elég hamar meggyőztek,hogy a bezártság nem élet egy macskának(ezt sokan amúgy nem így gondolják,és egy társasházban,panelben biztos nem is igényelné annyira a cica a kijárást), aztán nem volt visszaút,mert egy nyarat eltöltöttünk úgy, hogy velünk bóklászott a kertben boldogan,és onnantól már megőrült,ha bent kellett unatkoznia. Ilyenkor télen olyan szempontból jobb, hogy nincs kint annyit,nem kell szétaggódnom magam. Amúgy a múltkori cicákat nem látom azóta nálunk, a közelünkben, bár az az igazság,hogy a párom (aki reálisabban gondolkozik,mint én) elzavarta őket még aznap. Szóval,egyelőre nem lett belőle gond.Nagyon vigyázz a fiú cicádra,mert gondolom,ivartalanított,de ilyenkor biztos mennek a területharcok is,nehogy megkarmolják, bántsák más fiúk!
2013. febr. 21. 07:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Sokféle vélemény van és sokféle cica is, nekünk mászkálók jutottak, de én örülök, mert óvatosnak látom őt.

Örülök, hogy eltűntek a gyanús egyedek.

Köszi szépen vigyázok rá nagyon :), amint látom a környékünkön nincs nagyon "vadállatkodás", a kinti macskákon, akiket látok nem nagyon veszem észre, hogy sérültek lennének, így remélem Oli is örökre kimarad a vérre menő dolgokból.

Te is vigyázz Nyafira! :)

2013. febr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!