Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha az ivartalanítás napján...

Gift kérdése:

Ha az ivartalanítás napján kiderül az állatorvosnál a műtét előtt h várandós a macska, akkor nincs mit tenni? Vagy van más lehetőség?

Figyelt kérdés
Időpontot kaptunk jövőhétre, de már járkálnak hozzánk kandúr macskák..

2013. febr. 17. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy emlékszem, az orvos nekünk azt mondta, nem baj, akkor is elvégzik. Mert a fialás után 2 héttel már ismét hasas lehet a macska, gyakorlatilag mindig "tele vannak". Tehát az ivartalanításnak nem akadálya, hisz végleges lesz a megoldás így is, úgy is.
2013. febr. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, vemhesen is elvégzik a műtétet.
2013. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 borcsi02 ***** válasza:
47%
Elvégzik a műtétet így is, a különbség, hogy nem csak a petefészket, hanem a méhet is kiveszik, ami komolyabb beavatkozás, nagyobb lesz a vágás is. Árban viszont nem sokkal több, én úgy tudom, max. 2-3 ezerrel. Nem tudom, hogyan tudják megállapítani a vemhességet kezdetibb stádiumban, pl amikor még nem látszik a cica hasán, emlőin, ezért mindenképpen jelezzétek az orvosnak, hogy fennáll as esély arra, hogy esetleg már elkapta egy kandúr,és akkor automatikusan a méhes eltávolítást fogják javasolni.
2013. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%

Normális orvos egyébként is kiveszi a méhet, ma már műhibának számít az, ha bent marad.


Nyugodtan vidd el, meg fogják műteni így is.

2013. febr. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Persze,így is elviheted.Mi múlt héten ivartalaníttattuk a lány cicát,már vemhes volt,kicsit nőtt már a pocakja is.Simán elvégezte az orvos,pedig mondtuk neki,hogy már vemhes.
2013. febr. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 18. 11:19
 7/7 anonim válasza:
0%
Ilyen borzalmasat még soha nem olvastam. Inkább nem írom ide a véleményemet.
2013. febr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!