Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meddig tüzelnek a kandúr macskák?

Meddig tüzelnek a kandúr macskák?

Figyelt kérdés
Már egy hónapja azt csinálja, hogy csak enni jár be, egy nap kb kétszer, aztán már kéretőzik is ki. Ezelőtt még nem volt kandúr macskánk, és ő most kezdte ezt el, ezért nem tudom, hogy meddig tart ez náluk. Ha valaki tudja kérem írja le. Köszönöm!

2013. febr. 19. 21:14
 1/10 Mecse ***** válasza:
100%

A kandúr macskák nem tüzelnek.


A nőstény macskák tüzelnek, a kandúrotok pedig mivel ivaros,a nőstényeket hajkurássza, kint van kismacskákat gyártani.


A nőstények tavasztól őszig eltérő időszakokban tüzelnek, szóval gyakorlatilag fél évig fogja ezt csinálni a cicád, és ezzel 239847823482936487236478236746 kiscicát készít időközben.


Ivartalanítás megoldja a dolgot.

2013. febr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Az én cicám kinti-benti macs volt. Általában tavasszal és nyáron tűnt el napokra, hetekre - amíg talált párosodásra hajlandó lánycicát. (Most már sajnálom, hogy nem ivartalanítottuk, mert akkor kislányként nem éltem volna át azt a bizonytalanságot, hogy vajon mi lehet vele, de sajnos a "vidék"-en nőttem fel olyan értelemben, ahol az összetákolt kerítések nem vetnek gátat a cicák szaporulatának és nem védik meg a szomszéd mérgezős akcióitól és/vagy légpuskájától.

Gondolkodj el te is ezen, mielőtt beindulna a főszezon. Lehet, hogy akkor napokra tűnik el, és tele sebbel, netalán gennyessel harapásnyomokkal fog hazatérni!)

2013. febr. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor el lesz egy darabig :) Igen, verekedni verekedett, szerzett is már sebet. Ha leállnak körülötte a nőstény macskák, akkor elvileg lenyugszik ő is, ugye?
2013. febr. 19. 21:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem csapja el egy autó tavasszal, amire nagy az esély. Vidd el ivartalaníttatni.
2013. febr. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem mindig ki akar majd menni, hiszen megvan neki a saját területe, azt is figyelnie kell, nem csak a lányokat.
2013. febr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha véget ér a nőstények ivarzási időszaka, az még nem jelenti azt, hogy abba fogja hagyni a verekedést, a területi viták ugyanúgy megmaradnak. Minél hamarabb érdemes ivartalanítani, mert ha már berögzült a tipikus kandúrra jellemző magatartás, akkor ivartalanítás után sem múlik el. Ha ivartalaníttatod, nem fog annyiszor, és olyan messzire elcsavarogni, és kisebb lesz az esélye, hogy bármi baja esik akár a verekedésekből, akár bármilyen balesetből adódóan.
2013. febr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. febr. 19. 22:21
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Ivartalanítsd. Nem csak a nőstények, de a kandúrok tulajdonosaié is a felelősség, amikor annyi kóbor, vagy kiskorban vízbe fojtott kismacskáról hallunk...

Ráadásul a kandúrok verekszenek, csúnya sebekkel is hazamehet egyszer (ismerősömének lekapták a húst az alsó állkapcsáról, de ég az ínyét is félig), elütheti egy autó, ráadásul rengetegen tesznek ki neki patkánymérget és fagyállót.

Az csak ráadás, hogy az év nagy részében ne látod, mert éppen párzási időszak van, ami nagyon ki is meríti őket!

2013. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha felelősségteljes állattartó akarsz lenni, ivartalanítsd, mert ahogy az előttem lévők is írták, könnyen elcsaphatja egy autó, vagy a csata során olyan sebet is szerezhet, amibe belehal (mert mondjuk nem megy haza, hanem a nőstényeket hajkurássza), mikor meg hazaér, már nem lehet mit tenni vele. Ha ivartalanítod nyugodtabb lesz, nem fog területet őrizni, nem hajtja a nőstényeket, így kevés rá az esély, hogy baja esik.
2013. febr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Édes aranyos ragaszkodó cicák a kandúrok de felelőtlenül viselkednek és folyton bajt okoznak magukban. Van kivétel de ritka, inkább az idősebbek vannak nyugton.
2017. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!