Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az én cicám 10hónapos, de...

Az én cicám 10hónapos, de harap, nem igazán engedi hogy simogassuk, ha pedig simogatom 1percig hagyja, de nem dorombol és inkább beleharap a kezembe... Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Akkor dorombolt, amikor amikor tüzelt és kellette magát... Ha hazajövök, szalad hozzám és nyalogatja a kezem, de utána megint harap...
2008. jún. 6. 15:05
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
segítsetek légysziii!!!
2008. jún. 6. 18:28
 2/15 anonim ***** válasza:
Hogyan harap? Játékosan, vagy vadul karmol, fúj, harap? Mert fiatal még, ez természetes hogy játéknak nézi a kezed mikor simogatnád, de majd kinövi. Ha meg ellenséges az olyankor van ha bántják, vagy régebben bántották és amiatt fél.
2008. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
hát szórakozásból szerintem,de eléggé fáj,mert hegyes fogai vannak nagyon....nagyon pici kora óta van nálunk,azt hiszem 5hetesen került ide..nem bántottuk soha,de nem engedi hogy simogassuk...
2008. jún. 6. 19:28
 4/15 A kérdező kommentje:
ja és nem mellékesen van olyan hogy fekszik a folyosón,nagyon útban van,csak elmegyünk mellette,és nekiugrik a lábunknak,nyivákol vagy fúj...:(
2008. jún. 6. 19:29
 5/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen nem tudsz változtatni, nagyon nehéz ,szinte lehetetlen nevelni őket. A mi 3 cicánkból (tesók) 2 olyan, hogy vendég jön és felugrik az ölébe hízelegni. Le sem lehet vakarni őket (egyik fiú, másik lány) .A harmadik lány meg fél mindenkitől, bizalmatlan és nem túl barátságos. Pedig együtt nőtek fel, nem volt kivételezés, ugyanolyan nevelést kaptak.

(mindegyik el volt verve párszor, amikor rosszak voltak)

És az az érdekes, hogy már kiskorukban is látszott, melyik milyen lesz nagykorában, nemigen lehet változtatni a személyiségükön.

Mindenesetre azért tudatosítsd vele, hogy Te vagy az úr a háznál, és becsülje meg magát. Mert különben ki..., mint a macskát sz.....ni. :-D

2008. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 hetesen került hozzátok lehet, hogy kimaradt az életéből a játékos gyakorlás a többi kölyökkel, és az anyjával. Lehet, hogy rajtatok gyakorol! Amikor nekünk a lakásban kismacskánk volt, rendszeresen ébredtem arra, hogy a lábamat harapdálja, vagy pofozza. Vegyél neki kaparófát, és olyan játékokat, amiken gyakorolhatja a vadászatot. Néha egy papírgalacsin is megteszi amit egy cérnára lógatnak neki, amit pofozgathat.
2008. jún. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
91%
próbáld meg vinni macskakiképzőhöz nem a legolcsóbb mulatság de megéri.Eleinte majd kicsit rossz lessz de megszokja.Ha véget ér a tréning angyali cica lessz belőle.Olyan mint a kutyakiképzés csak macskával :D.Sok szerencsét
2008. jún. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. jún. 8. 13:19
 9/15 anonim ***** válasza:
az én cicám is harap,megtámadja a lábam,kerget,persze csak játékból! volt már,hogy eldurvult,akkor kicsit az orrára koppintottam,rögtön tudta,hogy mi a helyzet:)
2008. jún. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amikor az én cicáim kicsik voltak, akkor ők is haraptak, de csak játékból, amikor símogattam őket, de már nem csinálják, még a félősebb cicám is teljesen megjuhászodott, pedig ő kifejezetten nem szerette, ha símogatjuk, de már oda szokott jönni hozzám, hogy símogassam :)
2010. aug. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!