Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyenek a cicák? Szeretik ők...

Milyenek a cicák? Szeretik ők is a gazdit, vagy inkább csak kiélvezik a simogató, kajaosztó embert? Ha hívják, jönnek, odabújnak?

Figyelt kérdés
Kutyás vagyok alapvetően,imádom a kutyákat,van is három gyönyörű,okos,gazdiszerető mentett kutyusom-a kertben.Sajnos kutyát bent nem tarthatunk,egy cicának viszont nagyon örülnék.Igazság szerint nagyon sok tévhitet hallottam róluk,vagyis nem tudom,mi igaz és mi nem.Tényleg csak,,kihasználják"az ember közelségét,nem is hozzá,hanem a helyhez ragaszkodnak?Vagy szeretnek,hűségesek ők is(ha nem is annyira)mint a kutyák?Nagyon szeretnék egy benti kiscicát,aki odabújik,gömbölyödik,simogathatom,szeretgethetem.A sok szeretetet a kutyáim(cicakompatibilisek egyébként)is megkapják,csakhát ők nem lehetnek mindig velem,meg egy cicus is más jellem teljesen.Olyan dolgokra is kíváncsi vagyok,hogy pl hívásra hajlandóak jönni?Igénylik az emberi szeretet,közelséget,vagy kevésbé?Gyerekekhez máshogy viszonyulnak,mint a felnőttekhez,vagy nem nagyon tesznek különbséget köztük?A cicatartóknak,hozzáértőknek előre is nagyon köszönöm a válaszokat!Menhelyi/gazdátlan cicára gondoltam egyébként.
2013. febr. 20. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ez mind csak rajtad áll,hogy milyen kapcsolat fejlődik ki köztetek,természetesen ez idő kérdése is.Az én cicáim és köztem igazi szerelem van és jönnek ha hívom őket(persze van,hogy alkalmi süketek)Velem alszanak,ki a hasamhoz gömbölyödik,ki a nyakamba fúrja magát és érdekes,hogy páromhoz nem mennek,én vagyok a favorit.Van kutyám is,mondogatom is neki,hogy a macska jobban szót fogad mint ő :D
2013. febr. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A cica is egyéniség, mint minden élőlény. Sokat tehetsz azért, hogy olyan legyen, mint ahogy leírod, csak arra gondolnod kell, hogy a macska sokkal nehezebben "idomítható", mint a kutya. Rengeteg türelemmel, de sok mindent megtanul. Nekem két mentett cicám van, egyik nem ölbeülős, de mellettem heverve kiköveteli a rengeteg simogatást, közben úgy dorombol, mint egy gőzgép. A másik pont az ellentéte: ahogy leülök, már jön is, ugrik fel, éjjel velem alszik. Nem tesznek különbséget a férjem és közöttem. A gyerekekhez nagyon türelmesek, húzzák-vonják őket, tologatják a játékosládán, soha nem karmoltak.
2013. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem szabad ugyanazt elvárni egy macskától is, mint egy kutyától! A cicát nem lehet betanítani sok trükkre, és úgy gondolom, hogy nála az okosság mérője nem is abban merül ki, mint egy kutyánál. Nekem félig-meddig kijárós macskám volt, a nagymamám átszoktatta a dédmamámhoz a cicát (aztán át, hozzánk) és ezért gondolom, hogy két háznál is ehetett. És? Bármikor fogott magának egeret és néha odahozta az ajtónk elé. Nem én adtam neki rendszeresen enni, hisz én akkor még kicsi voltam, sőt, nem is volt otthon mindig a cica, de engem tüntetett ki a szeretetével. Egyszerűen csak rám hallgatott, nekem tűrte a legjobban, hogy ölbe vegyem és egyszerűen mindent eltűrt és megbocsátott nekem, ha nyúztam :) Pedig bármikor otthagyhatott volna engem is! Egy igazi gentleman volt!

Talán azért voltam cicapárti, mert a cicámnak én voltam a kedvence, míg a kutyáink számára nem.

2013. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ez csak a macskától függ.

Kijelentem, hogy sosem voltam oda a macskákért. Volt egy 4 hós kutyánk, amikor egy hirdetési rovatban láttam a gazdikereső cicákat. A férjemnek akkortájt volt a szülinapja és ő mindig szeretett volna egy fekete macskuszt. Találtam is egy mentett babacicát. Másnap már mentünk is érte.

Siettünk vele haza, de a férjemnek mennie kellett dolgozni, én voltam vele otthon a lakásban. A kutya meg a kertben. Eleinte nagyon meg volt szeppenve, elbújt a szekrény alá.... Egyszer csak úgy gondoltam, hogy "megerőszakolom", kivettem a szekrény alól és az ölembe vettem, nem engedtem, hogy elmenjen. 5 perc után feladta a küzdelmet és már dorombolt is.

Azóta nem tudom levakarni magamról. :D Szó szerint követ mindenhova, ha mennék wc-re, akkor az ajtó előtt nyivákol. A fürdés úgy néz ki, hogy én a kádban, a cica a kád peremén. Egész nap követ és csak az ölemben lenne.

Amúgy kandúrka, most már 6 hónapos, fedőneve Bumeráng, amúgy hivatalos neve Csoki, de én csak Hopikának hívom.

Engem imád, bújik hozzám non-stop. Pl most is az ölembe ugrik, elhajítom a méterrel arrébb lévő fotelba, visszajön. :D Akár százszor is megcsinálja. Innen a Bumeráng :D

Hopika: Leülök vhova és azt mondom "Gyere ide. Hopika" már szalad és ugrik az ölembe.

Imádom a szemétládát, de néha a búsba kívánom, hogy nem szakad le rólam. :)


Na, a lényeg. Jó kis szülinapi ajándék lett. A férjemet kerüli, csak akkor megy hozzá koldulni, amikor eszik. :) A közel 5 hónap alatt már kb. 3szor felugrott az ölébe.

Mondtam a férjemnek, lehet hogy jót tenne a kapcsolatuknak, ha melleket növesztene, befújná magát a parfümömmel. :)


Amúgy a kutyus is szereti a cicát, csak durván játszik vele. Ezt persze nem szoktam hagyni, rászólok a kutyára. A macska vmiért nem lájkolja, ha a kutyus bekapja a fejét és másfél méterrel arrébb dobja. De rendszeres az, hogy a macska a szekrény tetején, a kutya meg felsorakoztatja a szekrény elé az összes játékát és úgy hívja játszani.

De a cica tud szemétláda lenni. Amikor végre békénhagyja a kutya, akkor direkt előugrik, lassan vonaglik...stb. hogy felhívja magára a kutya figyelmét. Ilyenkor nem szoktam leszedni a cicáról a blökit, remélem a cica is tanul belőle, hogyha ő kezdeményezi a balhét, akkor "Anya" nem védi meg.


Már az elejétől egy fi ponton etettük. Már egy hét múlva, jelezte, hogy éhes. Leült oda.


Nekünk nincs gyerek, és a közeli ismerősök között sincs, ezért nem tudok ehhez a részéhez hozzászólni. De arra emlékszem még lánykoromban rengeteg macskánk volt, kijárósak. A húgaim simán a farkuknál fogva pörgették a cicákat és egyik sem akart menekülni, élvezték.

Jajj, az enyém azt élvezi, ha gyorsan ütögetem a fejét, de csak piciket. :D


Szóval minden macskafüggő és hogy mihez van hozzászoktatva az elejétől.

2013. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd én csak ennyit mondok:


Mikor hazajövök munkából és ledőlök aludni (5-től 2-ig dolgozom), mindkét kis csirkefogó dorombolva, csiripelve odaszalad, leheveredik rajtam (vagy mellém, vagy a takaró alá!), és alszik velem 4 utánig. Végig dorombolnak. Mikor 4:15 fele jár az idő, és ideje, hogy a párom hazaérjen, felpattan mindkettő, és türelmetlenül ugrál az ajtó előtt meg dörgölőzik hozzá. Ha hazaér, 10 percig követik mindenhova, minden lépésénél a lába elé fekszenek és dorombolnak.


Ha este aludni megyünk, kaparják az ajtót, és nyávognak, hogy engedjük be őket. Ha beengedjük, beheverednek közénk az ágyba, és dorombolnak, dagasztanak. Reggel, mikor kelünk 10 perccel kelés előtt ugyanez. Pedig etetve csak 7-kor vannak, amikor a párom kel, és ezt tudják nagyon jól.


Hallgatnak a nevükre, de nem olyanok mint a kutyák. Ha hívom őket, akkor jönnek oda, ha kedvük tartja. De mindig meghallják, felkapják a fejüket, tudják, hogy róluk van szó.


Az egyik még a kád szélén is ott ül velem minden nap, ha fürdök. Nem fél a víztől, állandóan ott ül, és dorombol nekem.


Nagyon okosak, de nagyon makacsok, rosszaságok is. Tudják pontosan, hogy mit nem szabad, és miért jár bünti, de mégis csinálják. Aztán ha észreveszik, hogy látjuk őket, akkor fülük-farkuk lapos, elviharzanak.


Ilyenek a mi cicáink. Igénylik a közelségünket, nagyon is. De önfejűek. Ha ő oda akar bújni, hiába csinálok épp mást, hiába teszem le, 10x is visszaugrik az ölembe (nem vicc). Viszont ha éppen játszana, akkor hiába veszem ölbe, csak őrülten futkosna tovább. Nem szolgalelkűek, nem kutyák, hogy megmondd nekik, mit mikor szabad. Nem fog jönni a hívásra, csak ha ő is szeretné. Nem fogja körebugrálni az idegeneket, nem fogja a kezüket nyaldosni. Ha főleg veletek van otthon, akkor távolságtartó lesz, ha társaság van nálatok, és főleg csak a ti közelségetekre vágyik majd, és mindezt úgy, hogy más nincs a közelben. Ha barátok, rokonok vannak nálunk, szinte sosem jönnek oda a cicák, csak játszanak, elfoglalják magukat.

Ha jól bánsz velük, érzed, hogy szeretnek téged. Ha szomorú vagy, odabújnak, dorombolnak, kedveskednek. De nem fognak az egész nap rajtad lógni feltétlen szeretettel.

2013. febr. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
90%

Én is kutyás voltam, de kaptam egy cicát. Hát valami hihetetlen, ő benti cica és imádom!!! Hozzám nagyon ragaszkodik az én macskám, de csak hozzám az egész családból. Az enyémet elkezdtem klikkerrel tanítani, az ült már megtanulta :) És visszahozza amit eldobok neki pl cicalabdát, rendesen a kezembe rakja bele. Nézd meg ezt a vidit: http://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ

Szerintem egy macskát is meglehet annyira tanítani mint egy kutyát, DE sokkal több idő és türelem kell hozzá.

2013. febr. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos válaszokat!!Nagyon sokat segítettek,segítenek,hogy milyen képet alkossak a cicákról,mindenkinek adtam a pluszt.Egy kis plusz kérdés,hogy ne kelljen újat kiírni emiatt:ha mentett cicát szeretnék,ott is találok kicsit,vagy csak felnőtt cicukat?
2013. febr. 21. 17:09
 8/17 anonim ***** válasza:

Jó tudni, hogy ezek trükköknek minősülnek, a mi macskáink naponta bemutatják ezeket tanítás nélkül...

(kivéve a lábon sétálást.)

2013. febr. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Rengeteg pici cica van a menhelyeken.


Az egyetlen szomorú dolog, hogy mindenki őket viszi csak, és a nagyobb cicák meg ott öregednek meg, ők nem kellenek senkinek sem. Igaz, velük nehezebb, hiszen gyakran félénkebbek, kevésbé bizalmasak az emberrel szemben, szeretnek egyedül lenni, a piciket pedig még lehet máshogy nevelni, kézhez szoktatni. Ez egy felnőtt állatnál már elég nehéz sajnos, és sokszor fújósak-karmolósak maradnak, ha korábban bántották őket, akkor is, ha mi csak jót teszünk velük, mert sajnos nem felejtik el az ilyesmit :(

2013. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8-as igen, trükknek minősülnek ugyanis kézjelre/szóra csinálja a macska, vagy a te macskád is szóra csinálja vagy magától amikor neki van kedve?

Kérdező: Főleg tavasszal/nyár elején tele lesz a menhely kölyökmacskákkal, de nézegesd a honlapokat, hátha valamelyik cicusba beleszeretsz.:)

2013. febr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!