Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet-e egy vad cicából...

Lehet-e egy vad cicából aranyos, kezes cicát "csinálni"?

Figyelt kérdés

Nemrég elveszett az imádott cicám, és eléggé magam alatt vagyok, ezért a nagyim úgy döntött, hogy nekem ajándékozná az egyik vadóc cicáját.

Én inkább egy aranyosabb, dögönyözhető macsekot szeretnék, mint az előző macskám. A kérdésem az, hogy meg tudom e oldani, hogy ha sokat foglalkozok a cicussal, hogy bújós, és emberbarát legyen? És hogyan ?( Nem azért szökött el a cicám mert ne lennék felelős állattartó valószínűleg megfogta valaki és hazavitte, mert gyönyörű cicus.)



#macska #vad cica #macska kézhezszoktatása
2013. febr. 22. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok türelemmel megszelidíthető. Nagyid gondolom nem erőltette az ismerkedést a macskával, azért vad. Ha te másképp állsz hozzá, beszélsz hozzá, simogatod, ha engedi, idővel meg fog benned bízni. Lassan, fokozatosan kezd, különben megrémül, adj neki jutalomfalatokat, ha közeledik. Ivartalanítás után is barátságosabbak lesznek, úgyhogy az is fontos, ha még nincs.
2013. febr. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem már sikerült. Egy kóbor vad cicával. etetgettem, türelmes voltam vele, Múrminak neveztem el, mert olyan múrmogós hangot adott ki, meg vonyított is. (kandúr volt, elpusztult, mérgezett egeret evett a szomszédban)
2013. febr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)Akkor belevágok :) Remélem sikerül, türelmem is elég sok van, és rá is érek. Már csak attól félek, hogy nem fogja bírni a bezártságot, az első napokban, hetekben :/
2013. febr. 23. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!