Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legbarátságosabb...

Melyik a legbarátságosabb macskafajta?

Figyelt kérdés
Olyan igazi dorombolós-bújós cicát szeretnék, aki szeret a gazdája közelében lenni és nem szalad el ha meg akarom simogatni. Természetesen lakásban tartanám. Mivel mindketten dolgozunk a párommal,hétköznap kora délutánig egyedül lenne- bár gondolom fél napra a legtöbb cicát egyedül lehet hagyni.
2013. febr. 22. 18:48
 1/7 anonim válasza:
Attúl függ, hogy mennyit foglalkozol vele. Ha megszokja hogy az ember környezetében van, és sokat dögönyözik, esetleg vele alszanak, akármilyen macskafajta bújós lesz :)
2013. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Utoljára évekkel ezelőtt voltak cicáim, aztán később kis lakásba költöztünk, nem volt szívem tartani. Most hamarosan változik a helyzet, ezért szeretnék újra cicát:-) Régebben két sima házicic volt, míg az egyik imádta ha simizem, addig a másik inkább tartózkodó típus volt. Most fajtatiszta cicát szeretnénk, gondoltam vannak olyan fajták, akik aktívabbak, mások inkább lusták bújósak.
2013. febr. 22. 19:09
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ragdoll cicákat ajánlanám :)
2013. febr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy fajmacska nagyon drága, az meg, hogy kedves, hízelgő, dorombolós-bújós-e, az a nevelésen, foglalkozás értékén múlik.

Az enyém régen megsérült, eltörte a csípőjét, én ápoltam, itt aludtam vele, ha kérte, kivittem alomra, megtartottam felette, fecskendőből etettem-itattam, stb... Nekem nagyon hálás, ha elmegyek itthonról, sír utánam, stb, ellenben mindenki mással szemben tartózkodó, sőt, gyáva, kell neki mindig pár alkalom ismeretség, hogy nagyjából megbékéljen az illetővel.

2013. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fajta függő. Egy benti házi macska is bújós, dorombolós. Esetleg tarts kettőt, ha sokat vagytok távol, akkor lesz társasága, nem fog unatkozni.
2013. febr. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A ragdoll cicák gyönyörűek és a 101 kiscicában is csupa jót mondanak róluk, utánanéztem. Tudom, hogy egy fajtatiszta cica drága, de úgy gondolom minden cica tartásához szükség van pénzre (oltások, táp, felszerelés stb.) Csak annyit lesz egyedül, amennyit feltétlen muszáj, ha hosszabb időre el kell mennünk otthonról, lesz aki vigyáz rá.
2013. febr. 26. 14:41
 7/7 anonim ***** válasza:
Az árokparti győztes, az megérti milyen jó helyre került. És a boldogság sugározni fog belőle. Kutyával is ez a helyzet.
2013. febr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!