Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet e még kezes ez a macska?

Lehet e még kezes ez a macska?

Figyelt kérdés
Találtam egy nagyon félénk kb 2 éves lánycicát. Emberhez szokott, de félénk és nem hagyta magát simogatni. (Nem menekült, csak ha hozzáértem mindig odábbsétált, és rögvest fürdözni kezdett). Illetve mindig olyan óvatos, mindig nézi, hogy mit akarok tőle, stb. Próbáltam szoktatgatni és nyugtatni, először csak alvás közben tárte a simit, mostanában egy többször fordul elő, hogy ébren hagyja magát simogatni "vágja a kényelmeskedő pofákat" és dorombol. De magától még mindig nem jön oda hozzám. Ez változhat? Fogja valaha ténylegesen ígényelni a társaságomat?
2013. febr. 24. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Változhat, persze, de a macskák sem egyformák. Nem mindegyik lesz kezesbárány.
2013. febr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is változhat. Idő kell neki mire megszokja az új környezetét az új gazdit. Nagyon jó jel, amiket leírtál, szóval már elfogadott. Az meg tényleg cica személyiség kérdése is, hogy ő éppen hogyan fog viszonyulni hozzád, hogy "megfürdet" a szeretetével (ezt most olvastam, nagyot röhögtem, de tetszett) vagy csak finoman hozzád dörgölődzik vagy "kéri" is hogy simizd. Legyél vele továbbra is türelmes és ne erőltesd rá magad, szerintem jól csinálod és kifog ez majd szépen alakulni.
2013. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen. Ezt tapasztalatból mondom: hozzám egy olyan mentett cica került, akit a "gazdája" kidobott az utcára, nem engedte vissza a házba , a szomszédja fogadta be és juttatta el menhelyre. Gondolom, szegényt még meg is rugdosta a nyomorult véglény. Mikor hazahoztam, egy hétig az ágy alatt lakott. Kb. egy év alatt jutottunk vele addig, hogy nem rohant rögtön búvóhelyre, ha jött hozzánk valaki. Ma már nyugodt, ha idegen jön, legfeljebb az étkezőasztal alá húzódik be. Mikor leülök, már jön is, fészkelődik az ölembe, pillanatokon belül úgy el tud aludni, hogy még horkol is. Türelem kell az ilyen elhagyott, kidobott állatkákhoz.
2013. febr. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!