Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel lehet jól kitisztítani...

Mivel lehet jól kitisztítani a macska fülét?

Figyelt kérdés

2013. febr. 25. 08:39
 1/5 Vicuska87 ***** válasza:
32%

Csak állatorvos tudja megfelelő mélységekben kitisztítani!

A külső hallójáratot, egy kis fülpőiszkával te is megtudod csinálni.

2013. febr. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Márciuska válasza:
100%
Nekem azt mondták, ne nyúljak bele fülpiszkálóval, csak egy kis babaolajos vattával törölgessem kívül, a fülkagylót. Beljebb nyúlni nem szabad. A vattát szerette, látszott, hogy jól esik neki, egészen belehajtotta a fejét.
2013. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a kutyám fülének pucolásához javasolták, hogy vegyek kisbabáknak való fültisztító pálcikát, mert azon ilyen bumszli van a vattapamacs tövében, így nem tudsz vele túl mélyre nyúlni, tehát nem okozol kárt. Kövirózsa kivonattal érdemes tisztítani, ez nagyon jól tisztít és jó gyulladáscsökkentő is.


Azonban ha a cica füle láthatóan beteg (barnás trutymó, átható fülszag, fejrázás, vakarózás), akkor mindenképpen dokinak kell kipucolnia, ő biztosan alaposabb munkát fog végezni mint te.

2013. febr. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 borcsi02 ***** válasza:
100%
Én nem mernék belepiszkálni a fülébe, érdemes ezt állatorvosra bízni!!! Ezt azért írom, mert amikor a cicáinknál fültisztítást végeztek, az orvos sokkal hosszabb fülpucolót használt, mint amit emberi használatra gyártanak, és nagyon mélyen bedugta, néztem is,hogy ez hogyan lehetséges. De nyugodt voltam, mert szakszerűen csinálta. Ha koszos, vagy esetleg rühes a füle, valószínűleg a mélyebb üregekben is gond van, és oda benyúlkálni mindenféle szaktudás nélkül nagyon veszélyes lehet, nagy károkat lehet vele okozni.
2013. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2013. márc. 15. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!