Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ilyen paranoiás? (légyszi ne töröljétek, lehet, hogy nektek értelmetlen, de másoknak nem, és a magyarázatra kitalált területen leírom a magyarázatot)

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy eszméletlen paranoiás vagyok. (Remélem szabad így írnom... ...)

Gyakran félek, hogy haldoklik/meghalt a macskám. Például, múltkor olyan mélyen aludt az oldalán fekve, megsimogattam és nem reagált semmit. Erre már elkezdtem aggódni, és megbirizgáltam a fülét, hogy megmozdítja e. és nem mozdult a füle sem, és akkor kábé kivert a víz... Ha túl gyakran van velem, mindig melettem alszik, vagy úgy ítélem meg, hogy "túl sokat" alszik akkor is megijedek. De még akkor is, ha negyed órán keresztül nem hallom, hogy szusszanna/sóhajtozna álmában. Ma éjjel mellettem aludt, és már jó ideje mozdulatlanul és szusszanás nélkül feküdt. Erre elkezdtem tapogatni a hasát, hogy lélegzik e... :( Elég kellemetlen ez nekem, nem akarom az ördögöt a falra kenni.


2013. febr. 25. 13:33
 1/7 A kérdező kommentje:
7-8 éves macskáról van szó, egy kicsit lomha már, de egyébként nem kéne még az öregedés és betegségek miatt aggódnom nem?
2013. febr. 25. 13:34
 2/7 anonim ***** válasza:
49%

(Hát már öreg a cicád...)


El kell fogadnod hogy aki megszületik, az meg is hal egyszer. A halál az élet velejárója és egyáltalán nem rossz dolog. Természetes és sokszor jó is. (például egy nagyon öreg állat esetében, aki beteg, szenved..)


Ne görcsölj erre rá, hagyd a cicád had aludjon, nem kell mindig nézni hogy lélegzik e. Semmi baja, biztos jól van. Ha eljön az idő, akkor pedig elpusztul.


De ne gondolj erre mindig mert akkor csak bevonzod a bajt, és tényleg idő előtt elhalálozik az állat. Gondolj arra hogy milyen jó hogy ilyen sokat élt és még biztos fog is jó pár évet.

2013. febr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Szerintem nincs okod félni. Ha "el kell mennie" az ellen úgy sem tudsz tenni, mindenkinek lejár egyszer az ideje. Azt pedig biztos nem díjazza, hogy mindig felpiszkálod az "álmából", biztos Te se örülnél neki.
2013. febr. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mecse ***** válasza:
100%

7-8 éves cica még eléggé messze van attól hogy öregnek minősüljön.


Hogyha benti cica aki orvoshoz is el van vive (ez tuti hogy nem elfogadott szó de bocsássátok meg hogy passzívkodok), akkor 7-8 évesen még a középkorának van az elején.


A kinti cicák nem azért pusztulnak el 3-4 évesen mert végelgyengülnek ahogy azt egy másik kérdésnél már leírtam, hanem mert a környezet / rosszindulatú emberek / egyéb macskák oltják ki az életüket. Benti cica akire vigyáznak, huszonévekig elélhet simán.


Nagyon korai még a halálára gondolnod, komolyan mondom.


Amikor bökdösöd hogy megmozduljon, azt tartsd észben hogy ezzel ártasz neki. A cicák rengeteget alszanak amit gondolom te is tudsz (napi 18-20 órát), és erre a vicces az, hogy szükségük is van. Nyugton kell olyankor hagyni őket, magadról tudhatod (feltételezem), hogy mennyire kellemetlen amikor felkeltenek 2 másodpercre, utána pedig vissza kell aludnod. Kimozdít a mély alvásból.


A cicádat is nyugton kell hagynod bármilyen nehéz is, amíg alszik.


A macsekod azért alszik ennyire mélyen, magát elengedve, mert biztonságban érzi magát, szeretve az otthonában. Ennek hogy őszinte legyek, örülnöd kellene :).


Egyébként ha az oldalát megfigyeled akkor látnod kell ahogyan emelkedik és süllyed (mély alvásnál elég ritkán vesznek levegőt, ki kell várni), és akkor nem kell birizgálnod vagy böködnöd.


Mivel nagyon stresszesnek éreztem a kérdésedet, mutatok egy képet a cicámról hogy lásd ő milyen pózokban szokott aludni, hátha megmosolyogtat ;


[link]

2013. febr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cica még egyáltalán nem öreg. Egy szobacica simán elél 15-16 évig, de nem ritka a 20 év sem. Szóval nem kell ennyire aggódnod miatta.

Ha lesz valami betegsége, azt úgy is egyértelműen észre fogod venni a tünetek alapján, úgyhogy amíg csak nyugodtan alszik, nem kell aggódnod. :)

2013. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Nagyon vicces az a kép :D

2013. febr. 25. 14:25
 7/7 /Anita_'94/ ***** válasza:
100%
Szerintem is túlaggódod a dolgot. Az én cicám elmúlt már 10 éves és ugyanúgy bohóckodik és játszik, mint fiatalabb korában. Még Őt sem nevezném öregnek, nemhogy egy 7-8 éves macsekot. Az alvásuk néha tényleg ijesztő és én is meg szoktam nézni, hogy lélegzik-e még, de az összes ismerősöm, akinek macska van otthon azt mondja, hogy úgy tudnak dögleni egész nap, mint akit agyonvertek, szóval ez nekik természetes dolog. Meg aranyos is, jókat szoktam mosolyogni rajta, amikor teljesen kitekeredve, hanyatt fekve durmol :)
2013. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!