Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Rejtett here eltávolítása?...

Rejtett here eltávolítása? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nem rég érkeztünk meg a cicámmal (9 hónapos) az állatorvostól, mivel hosszú gondolkodás után úgy döntöttem, kiheréltetem. Műtét közben derült ki, hogy Mázlinak rejtett a bal heréje. A "leszállt" herét megműtötte a doki, de azt mondta a rejtett heréhez külön műtét kell - hasüreg feltárással, altatással, ami kb. 1 órát vesz igénybe (attól függ, hamar megtalálja-e a herét). Szükséges ez? Nagyon féltem a cicust, tudomásom szerint nem tesz jót a szervezetnek az altatás. A doki azt mondta, elrákosodhat a rejtett here. Mekkora erre az esély? Mit tegyek?
2013. febr. 25. 15:54
 1/8 Mecse ***** válasza:

Na várjunk egy percet, a nem rejtett here eltávolítását NEM altatásban végezte?


Az altatás miatt nem kell félned egyébként, semmi baj nem lesz belőle, szakszerű hozzáértő orvos kezeiben aki tisztában van az adagolással.


Én a helyedben megcsináltatnám, a nőstény cicáknak is hasüreg feltárással jár az ivartalanítás, és semmi gondjuk nincs tőle, picit több időt vesz igénybe a teljes felépülés a műtét volumenének nagyobb volta miatt, de ennyi. :)

2013. febr. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vicuska87 ***** válasza:
63%
Hát én biztosan megcsináltatnám, mert ténleg bármilyen baj lehet vele, pláne ha pl. 3 évesen megindul lefelé!
2013. febr. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szükséges. Így olyan mint ha nem is lenne ivartalanítva, hiszen ugyan úgy hajtják majd a hormonok. Azt nem tudom, hogy elrákosodhat e.

Abba gondolj bele, hogy nőstény cicákat is ivartalanítanak, nekik még rosszabb, mégis túl lesznek rajta hamar. :)

Viszont a dokid fura, én keresnék egy másikat. Egyrészt egy röntgen kimutatná, hogy hol van a here, és akkor csak 20 perc. Ez nem úgy zajlik hogy felkoncolja a cicát, és megkeresi... Ráadásul ennek a problémának nem műtét közben, hanem műtét előtt kellett volna kiderülnie, hiszen egyértelműen kitapintható. Ha ő ezt észrevette, és nem szólt, akkor felettébb inkorrekt volt tőle hogy megműtötte. Egyrészt, mert ha előre úgy készültök, egy műtét alatt megoldható a kettő beavatkozás, ami nyilván a cicának is jobb, és a ti pénztárcátoknak is. Másrészt meg ha most úgy döntötök, hogy nem műtitek meg, akkor az elsőt is tök feleslegesen fizettétek ki.

Ha meg nem vette észre mielőtt vágott, akkor meg biztos nem bíznám rá a macskám életét, hiszen ezt egy egyszerű ember is ki tudja tapintani, nem kell hozzá állatorvosi diploma.

2013. febr. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A nem rejtett herét altatásban távolította el. A doki nem tapogatta meg a műtét előtt a cicát. Lázat mért, megnézte a hasát. Egyébként már nem először volt nála a macsek. Akkor vette észre a rejtett herét, amikor már altatásban volt a cica. Behívott, és akkor mondta, hogy mivel már altatásban van, megcsinálja a kis műtétet, de mivel akkor nem volt asszisztense, nem állt neki a hasüreg feltárásának, ezért kell később visszamenni. Azt is mondta, hogy a nagy műtétbe beleszámolja a mai kis műtétet. Egyébként megbízható orvos, csak valahogy elnézte - sokan hozzá viszik a kedvenceiket.
2013. febr. 25. 20:22
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja, és azt mondta, hogy feltárja a hasüreget, és akkor keresi meg a herét. Nekem nem mondta, hogy röntgennel is kimutatható. És nem létezik valami injekció, ami leszállítja a rejtett herét, és rutin műtéttel megoldható lenne a probléma?
2013. febr. 25. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs injekció, és meg akarod ölni a macskád? Ha az a here megindul lefele, olyan kínokat fog átélni, hogy nem lesz más mód, mint azonnal altatni és kioperálni a herét... Az semmiképp sem lesz rutinműtét!

Érdemesebb felnyitni és kikapni belőle,hogy röntgen kimutatja-e, azt nem tudom, de azt azért tudod, hogy a röntgenhez altatják, megröntgenezik, felkeltik, kielemzik a képet, ha kell, szakértőhöz küldik, egy hét múlva kb. újra altatás, és úgy műtét?

A rejtett here egyébként ha nem műtik ki, okozhat hasi fájdalmakat, illetve emésztési és étkezési zavarokat is, embernél is, nem csak macskánál, egy ismerősömet hasonlóval műtötték, mert évek óta alig evett, folyton fájt a hasa... Nem szabad ezzel játszani.

2013. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem macskám hanem skótjuhász kutyusom szenvedett ebben a rendellenességben. 1 éves korát kivárva elvittük műtétre. Az orvos csak az egyik heréjét tudta nagyjából kitapogatni, mert az is elakadt félúton, a másik pedig teljesen a hasüregben volt.

lényegében a le nem szállt heréket nem lehet injekcióval beindítani és később sem fognak leszállni. A hasüregben a magas hőmérséklet miatt a here károsodni, majd sorvadni kezd, ami rossz esetben néhány éven belül elrákosodhat ami az egyed elpusztulásához vezet. A kutyámat elaltatta, majd kioperálta a drazsé méretűvé sorvadt heréket. A sebet összevarrták majd a kutya még aznap haza is jöhetett. Első néhány napban vizelettartási problémái voltak. Mikor láttuk az idejét, a varratokat otthon kiszedtük.

Tehát jobb lett volna ha egy műtéttel távolította volna el a macskád két heréjét, ne habozz műttesd meg, nehogy elrákosodjon, ja és figyelj oda mert így hajlamosak az elhízásra.

Sok szerencsét

2013. márc. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem gondoltam, hogy ha elkezd leszállni a here, az fájdalommal jár. Az emésztési problémáról nem is említett semmit a doki. Remélem, jól fogja viselni a műtétet. Azután szerintem nem is akar majd belemenni a cicaszállítóba....
2013. márc. 4. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!