Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bevan dagadva a macskám lába,...

Bevan dagadva a macskám lába, főleg a mancsa vagy milye, lehetséges hogy eltört a mancs?

Figyelt kérdés
Állatorvoshoz nemviszem,ha bekötözöm neki az segit valamit?
2013. febr. 25. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem.
2013. febr. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit segítene, ha csak bekötözöd? :D Vagy ez az új otthoni mindenre gyógymód? Atkás a füle? Kötözd be azt is!
2013. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
"főleg a mancsa vagy milye" Csak hívd úgy, hogy az a szar a lába alján, ilyen szakszavakat inkább ne használj.
2013. febr. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Téged is bekötöztek gyerekkorodban ha beteg voltál? Vagy lekötöztek? Vagy honnan veszed, hogy attól gyógyul?
2013. febr. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sok minden lehetséges.

Mióta van bedagadva? Szerintem nézd meg, hogy látsz-e rajta külsérelmi nyomot, szúrás, felsértés akármit. Engedi, hogy hozzányúlj? Tapintásra nem fáj neki?

Ha van seb fertőtlenítsd neki Betadinnal és ha esetleg találsz benne valami tüskét vagy mást, azt mindenképp szedd ki. Bekötözni fölösleges, mert úgyis leoperálná magáról meg minek? Lehet szerencséd lesz és pár nap múlva elmúlik, de lehet nem.

2013. febr. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vicuska87 ***** válasza:

"Mancsa vagy milye"... mit jelent neked egy macska?? Egy tárgy a számodra?

Ő egy élőlény, és neki is joga van az orvosi ellátáshoz! Ha ezt nem tudod neki biztosítani, ne tarts macskát!

2013. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:D hát igen körülbelül ilyen válaszokat vártam :) Azt kell tudni,hogy nagyon szeretem ezt a macskát,és nem azért nemviszem orvoshoz mert lesz@rom,hanem mert nemgondolom,h. akkora baj lenne,azért köszönöm a normális válaszokat.(a kötözést meg azért gondoltam,ha ell lenne törve fixálni,de nincs neki,csak a tappancsa,mancsa ahogy tetszik,fáj neki furcsa az hogy semmitt nemtaláltam benne..)
2013. febr. 25. 22:45
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tört el neki, lehet hogy összeverekedett más macskával. És kis harapás is okozhat ám nagy bajt. Begyullad, elfertőződik a seb és ezért dagad fel a lába pillanatok alatt. Ebben az esetben mindenféleképp antibiotikum kellene neki, bármilyen pici seb van a lábán, azzal hogy feldagadt neki és fáj is neki annak a jele,hogy elfertőződött. Folyni nem folyik valami a lábából? Egyszer a macskámat megharapta a másik cicánk gondolom játék közben a farka tövénél és észre se vettük, nem fájt neki csak egyszer azt vettem észre hogy zöldes véres váladék jön ki a farkánál.....én meg csak néztem hogy ez mitől?? aztán állatorvosnál alig találták meg a sebet,olyan pici volt de elfertőződött és ezért fakadt ki neki. Le kellett borotválni neki ott a szőrét és megtalálták a pici sebet. Szerintem ha nem megy le neki a duzzanat jó lenne ha állatorvos is megnézné.Mert a találgatás sem jó h lehet eltört...megharapták mert bármi lehetett még a lábával.6 hónapja meglőtték légpuskával a cicánkat, mikor sokkos állapotban hazasántikált mindenre gondoltam csak légpuskára nem.....nagyon fájt neki ,nem tudta megemelni a jobb mellső lábát, meg sem tudtuk nézni hol van neki seb,mert a golyó pici is volt de nagy kárt okozott. Orvosunknak is azt tudtam kinyögni telóban,hogy kutya kapta meg vagy elütötték és már vittük is. Mikor ott kiderült hogy meglőtték....arra nem gondoltam volna. Ugy nézett ki szegénykém mint akin átmentek kocsival :$ Szóval bármi lehetett a lábával. Írj majd hogy van a cica :)
2013. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válasszod,és sajnálom a macsekod :/ Az enyémnek mai napig nemtudom mi volt a baja,de anyukám bekente valamivel a tappancsát és másnapra már szinte teljesen elmúlt a duzzanat és már lépni is tudott rá,most pár nappal később már kutya baja,úgy szaladgál mintha semmi baja nem lett volna..:)
2013. márc. 1. 23:04
 10/12 anonim ***** válasza:

De jó. :)

Mivel kente be? Azért jó néha az otthoni praktika is. :)

2013. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!